Sėkmingą Dakaro pradžią B. Vanagas pažymėjo susitikęs su lietuvių bendruomenę Argentinoje
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Benediktas_Vanagas_ir_Andrejus_Rudnickis_administracineje_komisijoje_nuotr
  • General_Financing_-_Autopaslauga_ekipzas_technineje_komisijoje_nuotr
  • Lietuvi__komanda_administracineje_komisijoje_nuotr
  • OSCar_automobilis_prie__technin__komisij__nuotr

Argentinoje, Rosarijaus mieste, jau prasidėjo kultinės planetos lenktynės - „Dakar 2014". Lietuvos ekipažas Benediktas Vanagas ir jo šturmanas iš Baltarusijos Andrejus Rudnickis po sėkmingai praeitos administracinės ir techninės apžiūros susitiko su lietuvių bendruomene Argentinoje.

Ne visiems lenktynininkams pavyksta praeiti Dakaro ralio administracinę ir techninę patikrą. Štai praėjusiame Dakare po komisijos iš viso startavo 153 automobiliai, kuomet usžiregistravusių buvo 162. Tuo tarpu 13 motociklininkų taip pat nepraėjo griežtos apžiūros. B. Vanago, kaip ir A. Juknevičiaus automobiliai jau stovi uždarame parke.

,,Šiemet viskas praėjo daug sklandžiau ir greičiau, lyginant su praėjusiais metais bei kitais lenktynininkais. Reikėjo surinkti  apie 40 įvairių antspaudų, įrodančių, kad esi tinkamai pasiruošęs lenktynėms", - teigė „General Financing - Autopaslauga" komandos pilotas.

Jei kiti sportininkai jautė, kokią nors įtampą, tai B. Vanago šturmanas baltarusis Andrejus Rudnickis po ilgos Dakaro dienos teigė, kad šis nesiskiria nuo kitų, kuriuose jis dalyvavo. „Šurmulys, pasiruošimas startui, bet svarbiausia - atėjo laikas karui", - sakė sportininkas.

Lietuvių pasirodymo laukia bei juos palaiko lietuvių šaknis turintys argentiniečiai bei gyvenantys tautiečiai Rosorijaus mieste. Iš karto po administracinės ir techninės komisijos „General Financing - Autopaslauga"  komanda skubėjo su jais susitikti. Lenktynininkas B. Vanagas liko nustebintas, kad šie lietuvių bendruomenės namai Rosarijuje veikia nuo 1947 metų, kuriems vadovauja organizacijos pirmininkas, Lietuvos garbės konsulas Jose Ruben Repšys.

Tautiečiai, gyvenantys Argentinoje, visai „General Financing - Autopaslauga" komandai suorganizavo didelę šventę, pavaišino nacionaliniu patiekalu - paeljomis. Tokiu būdu Lietuvai atstovausiantis ekipažas galėjo simboliškai pažymėti sėkmingai praeitą techninę komisiją.

Lietuvius, dalyvausiančius ralio maratono varžybose, palaiko ir į Pietų Ameriką atvažiavęs, 2013 metais kartu su Benediktu Vanagu debiutavęs ištvermės reikalaujančios Dakaro ralio maratono varžybose, šturmanas Saulius Jurgelėnas.

Pasak jo, dalyvaudamas Dakare ne kaip sportininkas, turi daugiau galimybių pabendrauti su kitais lenktynininkai ir taip pasisemti daugiau žinių. O Lietuvai atstovaujantiems ekipažams jis linkėjo išminties.

„Tikrai bus pavojingų greičių ruožų ir suklydus ar padarius, nors ir nedidelę klaidą, ji gali būti lemtinga. Tad Lietuvos ekipažams linkiu išminties, palaikyti teisingą tempą lenktynių metu ir, kaip liaudyje sakoma, nešokti aukščiau bambos", - kalbėjo lietuvis, 2013 m. Dakaro ralio dalyvis Saulius Jurgelėnas.

Primename, kad sudėtingiausiose pasaulio lenktynėse „General Financing - Autopaslauga" komandos ekipažui suteiktas 373 starto numeris. B. Vanagas ir A. Rudnickis važiuos Latvijoje pagamintu, tačiau Lietuvoje gerokai patobulintu, „OSCar O3" automobiliu.

Tuo tarpu kitam lietuviškam ekipažui Antanui Juknevičiui ir Vytautui Obolevičiui atiteko 409 numeris ir jie startuos „Toyota FJ Cruiser" automobiliu.

Oficialus Dakaro puslapis www.dakar.com. Daugiau informacijos apie lenktynininką Benediktą Vanagą galima rasti oficialiame jo puslapyje www.benediktasvanagas.lt arba „Facebook" puslapio profilyje „Benediktas Vanagas".

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dakaras 2020: Pietų Amerika ar Afrika?

Vos baigėsi 2019 m. Dakaro ralis, prasidėjo spekuliacijos dėl maratono 2020-aisiais.

Kur šį savaitgalį stebėti „Samsonas Motorsport Rally Utena“

Kur stebėti lenktynes ir kokios įdomiausios greičio ruožų vietos?

Automobilių ralio stebėjimo tradicijos pasaulyje

Žiemos virusas, kuris nepalieka abejingų \ \ \ \

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Kaip gimė „Renault Alpine“ modelis

„Renault Spéciale" ir „Rédélé Spéciale" pagrindas buvo „4CV" bazė su

„Renault Sport“ kolekcija

Vakar Rygoje Pabaltijo šalių žurnalistai susipažino su "Renault" sportinių automobilių gama

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

„Bike show millennium 2012“

Jau esame įpratę, kad birželio pradžioje...

Motociklininkų sezono atidarymas Alytuje

Foto reportažas iš Alytaus

Baikerių viduržiemis 2012

Prabėgusį savaitgalį, tradiciškai, netoli Vilniaus ...