Simas Juodviršis sėkmingai pradėjo kartingo turnyrą JAV
Atnaujinta: 2020-03-09
  • AIV_2990
  • AIV_6318

Nepraėjus nei mėnesiui po to, kai praėjusių metų gale Simas Juodviršis JAV vykusiose lenktynėse iškovojo „Rotax" pasaulio taurę, Kanados lenktynių komanda „Energy Canada" lietuvį pakvietė dalyvauti JAV vykstančiame žiemos taurės kartingo turnyre.

Simas buvo pakviestas kaip tikras profesionalas - visas jo lenktynių išlaidas padengė komanda. Tai naujai susikūrusi komanda, kurią šiose varžybose atstovavo trys sportininkai.

Kadangi tai nėra itin svarbus čempionatas, komanda turnyro pirmajame etape bandė naują važiuoklę, tad ypatingų rezultatų iš lietuvio nebuvo tikimasi. Tačiau Simas nenuvylė.

„Trasoje, kur vyko lenktynės anksčiau nesu buvęs, tad viskas man buvo nauja" - pasakoja Simas Juodviršis.

Dauguma JAV esančių kartingo trasų yra įrengtos buvusiose automobilių stovėjimo aikštelėse šalia ovalo formos lenktynių trasos. „Homestead Miami Speedway" trasa - ne išimtis. Šios trasos specifika - itin aušti trasos ribas žymintys kalneliai, per kuriuos pravažiuodami sportininkai kartais pašoka net visais keturiais ratais.

Per vieną lenktynių savaitgalį vyksta lyg du atskiri turnyro etapai, už kuriuos sportininkai gauna įskaitinius taškus. Pirmos treniruotės lietuviui nebuvo lengvos.

„Jau nuo pirmųjų laisvų treniruočių supratau, kad naujai sukurtos komandos mechanikams trūksta aukštos klasės varžybų patirties" - pasakoja S. Juodviršis. „Iš pradžių pavarų perjungimo trosai buvo neteisingai sujungti, todėl negalėjau perjungti pavarų, vėliau staiga nei iš šio, nei iš to, atsilaisvino galinė mano karto ašis, todėl treniruotes teko baigti anksčiau nei tikėjausi."

Po to teko techniką atidžiai apžiūrėti ir visus trūkumus pašalinti ir lietuvio rezultatai ėmė pastebimai gerėti. Iki kvalifikacinių važiavimų Simas nuo lyderių atsilikinėjo jau tik pora dešimtųjų sekundės dalių.

Kvalifikacijoje abu kartus Simas Juodviršis buvo vienuoliktas. Po kvalifikacijos sesijos išryškėjo dar viena bėda - lietuvio variklis negalėjo pasiekti daugiau kaip 13 200 aps/min, kai tuo tarpu kitų dalyvių varikliai pasiekia net 14 000 apsisukimų. Nepakankamą variklio galią teko kompensuoti karbiuratoriaus reguliavimais, tačiau galutinai problemos išspręsti taip ir nepavyko.

Pirmojo etapo, vykusio šeštadienį, pusfinalyje jau po starto S. Juodviršį vienas varžovas paprasčiausiai išstūmė iš trasos ir jis finišavo paskutinis. Tačiau iki finišo sugebėjo atkovoti netgi daugiau pozicijų, negu buvo praradęs ir finišavo devintas. Pirmajame finale Simas po daugybės kontaktų ir lenkimų, pradėjęs lenktynes iš devintos vietos tarp 25 lenktynininkų, toje pat vietoje jas ir baigė.

Sekmadienio finalinės lenktynės prasidėjo optimistiškiau. Jau pirmose treniruotėse Simas parodė aštuntą rezultatą, nes po šeštadienio lenktynių komanda perreguliavo karto važiuoklę.

Pusfinalyje startavęs iš 11 vietos Simas finišavo šeštoje pozicijoje ir tai buvo geriausias rezultatas komandoje. Finale startavęs šeštas, Simas po poros ratų ir po keleto kontaktų su varžovais nukrito iki vienuoliktos vietos, tačiau iki finišo sugebėjo aplenkti keletą varžovų ir finišavo aštuntas.

Po pirmų dviejų etapų Simas Juodviršis „florida Winter Tour" turnyre klasifikuojamas septintoje vietoje. Viena vieta aukščiau - garsaus lenktynininko Nelsono Piquet sūnus Nelson Piquet Jr. Apie šių lenktynių lygį byloja ir tai, kad jose važiuoja du kartus KZ2 klasės Europos čempionas Paolo De Conto, kuris po pirmo etapo tik vienuoliktas. Tuo tarpu turnyro lyderiu tapo KF2 klasės pasaulio čempionas Arnaud Kozlinski.

Kitas „Florida Winter Tour" etapas vyks vasario 13-16 dienomis.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dakaras 2020: Pietų Amerika ar Afrika?

Vos baigėsi 2019 m. Dakaro ralis, prasidėjo spekuliacijos dėl maratono 2020-aisiais.

Kur šį savaitgalį stebėti „Samsonas Motorsport Rally Utena“

Kur stebėti lenktynes ir kokios įdomiausios greičio ruožų vietos?

Automobilių ralio stebėjimo tradicijos pasaulyje

Žiemos virusas, kuris nepalieka abejingų \ \ \ \

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Kaip gimė „Renault Alpine“ modelis

„Renault Spéciale" ir „Rédélé Spéciale" pagrindas buvo „4CV" bazė su

„Renault Sport“ kolekcija

Vakar Rygoje Pabaltijo šalių žurnalistai susipažino su "Renault" sportinių automobilių gama

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

„Bike show millennium 2012“

Jau esame įpratę, kad birželio pradžioje...

Motociklininkų sezono atidarymas Alytuje

Foto reportažas iš Alytaus

Baikerių viduržiemis 2012

Prabėgusį savaitgalį, tradiciškai, netoli Vilniaus ...