Simas Juodviršis sezoną pradės JAV
Atnaujinta: 2020-03-09
  • AIV_3671
  • AIV_7344

Simui Juodviršiui šių metų lenktynių sezonas prasideda neįprastai anksti. Jaunasis lietuvis jau šią savaitę išvažiuoja į Jungtines Amerikos Valstijas. Po to, kai lietuvis iškovojo „Rotax" pasaulio taurę, Simą Amerikos „žiemos taurės" varžybose „Florida winter cup" dalyvauti pakvietė profesionali „Energy Corse Canada" lenktynių komanda. S. Juodviršiui komanda apmoka technikos nuomą ir visas išlaidas, susijusias su dalyvavimu turnyre, lietuviui pačiam tereikia nuskristi į JAV.

„Tai tapo maloniu siurprizu. Prisipažinsiu, mes ir patys galvojome apie dalyvavimą šiame turnyre, bet atbaidė didelį kaštai - juk reikia ne tik man ir mechanikui nuvykti į JAV, bet ir ten nuomotis techniką. Ją gabenti iš Lietuvos neapsimoka - labai brangu" - pasakoja Simas Juodviršis.

Šis turnyras laikomas prestižiniu, nes į jį tarpsezoniu suvažiuoja dauguma greičiausių lenktynininkų.

Turnyras - tai trys lenktynių savaitgaliai, kurių metu per vieną lenktynių savaitgalį vyks tarsi du atskiri etapai. Pirmasis šių lenktynių etapas vyks sausio 16-19 dienomis „Homestead-Miami Speedway" lenktynių trasoje Majamyje. Antrasis etapas - po mėnesio, vasario 13-16 dienomis „Ocala Grand Prix" trasoje, o finaliniai du etapai vyks jau prasidėjus pavasariui - kovo 20-23 dienomis „Orlando Kart Center" trasoje.

„Bus įdomu susirungti su Ben Cooper. Su šiuo lenktynininku mes konkuravom pasaulio taurės finale. Tada jis susidūrė su Kazimieru Vasiliausku ir abu jie nebaigė lenktynių. Dabar turėsiu progą dar kartą su juo susigrumti." - sako Simas Juodviršis.

Šis turnyras rengiamas jau šešioliktą kartą. Pernai jame dalyvavo daugiau kaip 340 lenktynininkų iš 26 pasaulio šalių. Čia rungėsi net 8 įvairių metų pasaulio čempionai ir net 15 sportininkų, laimėjusių pasaulio taurę. Malonu, kad šiemet tarp jų bus ir pasaulio taurės laimėtojas iš Lietuvos. Tai pirmas kartas, kai šiame turnyre dalyvauja lietuviai.

Ka-jada šiame turnyre dalyvavo tokie legendiniai lentkynininkai kaip buvęs F1 pilotas Rubens Barrichello, JAV "Indy Car" žvaigždės Dan Wheldon, Helio Castroneves ir kiti. Anot organizatorių, tai didžiausias pasaulyje žiemos metu vykstanti kartingo turnyras.

 

Savo „pasaulio taurę" laimėjo ir Simo Juodviršio mechanikas

 

Praėjusį rudenį vykusio „Rotax" pasaulio taurės finalo metu organizatoriai ir kartų variklių gamintojai, įmonė BRP, surengė turnyrą ir tarp lenktynininkų mechanikų. Praėjusią savaitę buvo paskelbtas šio konkurso nugalėtojas. Tarp beveik penkių šimtų dalyvių geriausio mechaniko titulą iškovojo lietuvio Kazimiero Vasiliausko mechanikas Matas Kiznis.

Šio konkurso pagrindinis prizas - kelionė į Kvebeką Kanadoje, kur įsikūrusi pagrindinė BRP būstinė. Specialus prizas - tai vizitas į gamyklą bei specialūs mokymai.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dakaras 2020: Pietų Amerika ar Afrika?

Vos baigėsi 2019 m. Dakaro ralis, prasidėjo spekuliacijos dėl maratono 2020-aisiais.

Kur šį savaitgalį stebėti „Samsonas Motorsport Rally Utena“

Kur stebėti lenktynes ir kokios įdomiausios greičio ruožų vietos?

Automobilių ralio stebėjimo tradicijos pasaulyje

Žiemos virusas, kuris nepalieka abejingų \ \ \ \

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Kaip gimė „Renault Alpine“ modelis

„Renault Spéciale" ir „Rédélé Spéciale" pagrindas buvo „4CV" bazė su

„Renault Sport“ kolekcija

Vakar Rygoje Pabaltijo šalių žurnalistai susipažino su "Renault" sportinių automobilių gama

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

„Bike show millennium 2012“

Jau esame įpratę, kad birželio pradžioje...

Motociklininkų sezono atidarymas Alytuje

Foto reportažas iš Alytaus

Baikerių viduržiemis 2012

Prabėgusį savaitgalį, tradiciškai, netoli Vilniaus ...