STT įvertino korupcijos riziką kelių transporto veiklos licencijavimo ir licencijuojamos veiklos priežiūros srityse
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP6850__Large_

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai atliko korupcijos rizikos analizę Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos veiklos srityse, susijusiose su kelių transporto veiklos licencijavimu ir licencijuojamos veiklos priežiūra.

Buvo analizuotos krovinių vežimo kelių transporto priemonėmis už atlygį veiklos licencijų išdavimo, sustabdymo, panaikinimo, licencijuojamos kelių transporto veiklos priežiūros vykdymo, Europos transporto ministrų konferencijos daugiašalės kvotos leidimų, tarptautiniam krovinių vežimui kelių transporto priemonėmis išdavimo ir naudojimo veiklos.

STT priėjo išvadą, kad atskirų krovinių vežimo transporto priemonėmis už atlygį veiklos licencijavimo procedūrų reglamentavimas yra nepakankamai išsamus. Pavyzdžiui, nedetalizuotas atskirų reikalavimų vežėjui, norinčiam gauti licenciją turinys, nepatvirtinta vežėjų nepriekaištingos reputacijos tyrimo tvarka, neišsamiai reglamentuojama licencijų sustabdymo ir panaikinimo tvarka ir pan.
Korupcijos pasireiškimo tikimybę kelių transporto veiklos licencijavimo ir šios veiklos priežiūros srityse, STT manymu, didina ir atskirais atvejais nepakankamas Valstybinės kelių transporto inspekcijos vidaus kontrolės sistemos veiksmingumas, sudarantis sąlygas Valstybinės kelių transporto inspekcijos darbuotojams, priimant sprendimus dėl licencijos išdavimo, jos sustabdymo ar panaikinimo, atskirų vežėjų atžvilgiu, teisę taikyti skirtingai.

STT pasiūlė tobulinti kelių transporto veiklos licencijavimą ir šios veiklos priežiūrą, sukonkretinti atskirus reikalavimus vežėjams, siekiantiems gauti licenciją, aiškiau reglamentuoti licencijos galiojimo sustabdymo ir panaikinimo kriterijus ir tvarką, priimti kai kuriuos licencijuojamos veiklos priežiūros skaidrumui didinti būtinus teisės aktus, imtis priemonių Valstybinės kelių transporto inspekcijos vidaus kontrolės sistemos veiksmingumui didinti, patvirtinti Europos transporto ministrų konferencijos leidimų išdavimo komisijos nuostatus ir (ar) darbo reglamentą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Automobilio nuoma – kokios yra mano teisės Europoje?

Patarimai nuomojantis automobilį Europoje \ \

Įspūdžiai iš Balio salos

Skaitytojos parengtas foto reportažas

Projektas „Gražioji Lietuva“: savaitgalis Birštone

Kada paskutinį kartą lankėtės šiame Lietuvos kurorte?

Projektas „Gražioji Lietuva“: Iš Vilniaus į Druskininkus

Įpusėjęs pavasaris šiltais orais dar nedžiugina, bet dažnas pasvajoja apie atostogas ir...

2000 km istorijos pro visureigio langą (2-a dalis)

Tęsiame mūsų skaitytojos Vaivos atsiųstą pasakojimą apie 2000 km. kelionę iki Juodosios jūros.

2000 km istorijos pro visureigio langą - Ukraina (1-a dalis)

Senuosiuose Trakuose startavo projektas „2000 km istorijos": dešimt raitelių išjojo Juodosios jūros link. Raiteliams ir žirgams buvo skirta daug dėmesio, tačiau buvo pamiršti nuopelnai komandos, lydėjusios raitelius šiame nelengvame žygyje. \

Reportažas iš Perto, Australijos

Kaip ir mūsų didieji miestai, Pertas kenčia nuo spūsčių. Ypač didelės jos greitkeliuose tarp 16 ir 18 valandos.

Automobiliu - pasisemti kelionių įspūdžių

Laisvės pojūtis, neužmirštami įspūdžiai ir galimybė sutaupyti vilioja leistis į atostogų kelionę automobiliu.

Kelionė iš Vilnius į Ventės ragą

Vis dažniau pasigirsta, kad nepažinę savo krašto bandome ieškoti grožio kitur. Tai tiesa.