TALISMAN „Renault“ naujasis sedano stilius ir tikras vairavimo malonumas
Atnaujinta: 2020-03-09
 • Renault_69959_global_en
 • Renault_69944_global_en
 • Renault_69949_global_en
 • Renault_69951_global_en
 • Renault_69954_global_en
 • Renault_69956_global_en

Statusą sustiprinančios ypatybės pabrėžia visus elementus, kuriuos vertina D segmento klientai. Išsiskiriantis TALISMAN pavadinimas įkūnija aukštesnius šios automobilių klasės gerovės ir vairavimo malonumo standartus.

 

„Renault TALISMAN" asocijuojasi su:

 • pabrėžtinu stiliumi: aptakios, elegantiškos linijos;
 • jaukia, erdvia kabina: daug erdvės visiems keleiviams, vienos pačių geriausių priekinių sėdynių TALISMAN klasėje ir įspūdingai didelė bagažinė (608 dm3 VDA);
 • komfortą padidinančiomis naujovėmis: skaitmeninis, septynių colių, prietaisų skydelis, „R-Link2" su 8,7 colio ekranu, akių lygmenyje projektuojami spalvoti rodmenys, „BOSE" erdvinis garsas ir automatinis statymas;
 • intensyvaus malonumo inovacijomis: pojūčius sustiprinanti technologija atitinka vairuotojo nuotaiką. TALISMAN yra vienintelis D segmento sedanas, siūlantis „4Control®" keturių ratų vairavimo mechanizmą ir aktyvius amortizatorius. Tai užtikrina maksimalų sukibimą su keliu, saugumą, manevringumą ir išskirtinį važiavimo komfortą.

 

Visos šios naujienos suteikia TALISMAN sedanui išskirtinumą ne tik dėl stiliaus, bet ir dėl malonių vairuotojų bei keleivių potyrių. 

TALISMAN pagamintas pagal aukščiausios kokybės standartus, išskirtinis dėmesys buvo skirtas kiekvienai detalei, įskaitant net dažų spalvų intensyvumą ir blizgesį. 

Nedidelės eksploatacijos išlaidos, mažos degalų sąnaudos ir CO2 tarša taip pat rodo pagrindinius TALISMAN pranašumus.

 „Renault TALISMAN" tenka svarbus vaidmuo atnaujinant „Renault" modelių asortimentą. Šis modelis bus gaminamas Douai gamykloje, Prancūzijoje.                                                                                     

Po pristatymo 2015 m. liepos 6 d. „Renault TALISMAN" kartu su universalo modeliu bus pristatytas šių metų Frankfurto automobilių parodoje, kuri duris atvers rugsėjo 17 d.

 Naujasis kompaktiškas „Renault" sedanas Europos šalyse bus pradėtas pardavinėti jau šių metų pabaigoje.


Pavadinimas, nurodantis „Renault" sedano pranašumus

Savo modeliams „Renault" parenka tokius vardus, kurie perteikia jų stilių ir išskirtinumą visose rinkose, kuriose jie parduodami.

Laikantis šios tradicijos, buvo pasirinktas ir šis charizmatiškas TALISMAN pavadinimas, sujungiantis apsaugos ir galios idėjas. Kartu TALISMAN yra lengvai ištariamas ir suprantamas žodis visame pasaulyje.

Šį triskiemenį žodį lengvai ir natūraliai ištarsi bet kuria kalba kalbantys žmonės. Jis pabrėžia modelio išskirtinumą ir skleidžiamą energiją. Modelio energingų bei sportiškų bruožų derinys ir pažangios technologijos byloja apie suteikiamą apsaugą ir saugą.

TALISMAN suteikia intensyvų, jausminės patirties vairavimo malonumą.                                                                                                                  

 

TALISMAN - šiuolaikinis sedanas, jausmingumą derinantis su pažangiausiu komfortu

 „Didžiuojamės galėdami pristatyti naująjį „Renault TALISMAN" - ketverių durų sedaną. TALISMAN pasižymi puikiomis išorės proporcijomis, salono erdve ir keleiviams teikiamu patogumu. Tai tikras nugalėtojas: pasitikėjimą sukelianti priekinė automobilio dalis, grakštūs užpakalinės dalies kontūrai ir tvirti sparnai. Nesvarbu, iš kurios pusės į jį žiūrėtumėte, atrodo, kad jis pasiruošęs šuoliui. Mes projektavome jį aistringai, kad vairuotojai turėtų kuo didžiuotis."

Laurens van den Acker, vyr. viceprezidentas, „Renault" projektavimo skyrius 

„Gyvas", pabrėžtinas stilius

 

Esminiai sedano elementai

TALISMAN modeliui „Renault" dizaineriai parinko tris kėbulo tipus. Sedano modelis - su būdinga bagažine - įkūnija universaliai priimtiną šios markės automobilių dizainą, kartu panaudojant „Renault" taikomą DNA.

Laikantis išskirtinių projektavimo nuostatų, „Renault" dizaineriai sugrįžo prie bazinių parametrų, pasirinkdami idealias sudedamųjų dalių proporcijas. Bendras automobilio ilgis yra 4,85 m, plotis 1,87 m, todėl TALISMAN pasižymi salono erdve, o tai tokios markės automobiliams suteikia išskirtinį patrauklumą.

„Renault" dizaineriai ir inžinieriai bendradarbiavo išlaikydami 1,46 m automobilio aukštį ir reikiamą prošvaisą. Jiems taip pat pavyko pasiekti idealų trečdalio ir dviejų trečdalių koeficientą tarp blizgių paviršių ir kėbulo skydų, išsaugant didelę ratų bazę (2,81 m). Ilgas variklio dangtis TALISMAN profiliui suteikia dinamiškumo, o didelio skersmens ratai (iki 19 colių) įsilieja į plastiškų formų ratų arkas.

 

Grakštus stilius

Iš priekio TALISMAN atrodo solidžiai ir išskirtinai, chromuotose grotelėse išryškinamas naujasis „Renault" logotipas. Naujoji „Renault" tapatybė įtikinamai atsispindi priekinį buferį siekiančiuose TALISMAN C formos dienos žibintuose. Priklausomai nuo modelio TALISMAN galima montuoti 100 proc. „tobulo apšvietimo" LED priekinius žibintus.

Šoninis profilis papildytas dinamiškos formos trečiuoju langeliu, suteikiančiu limuzinams būdingą prabangos įspūdį ir erdvės pojūtį salone. Naudojant chromuotus elementus, pabrėžiama TALISMAN silueto elegancija - chromuota juostelė, slystanti langų šonais, įrėmina priekinį sparną ir dureles. Šis strėlės formos elementas įsilieja į sportišką automobilio dizainą, papildydamas aerodinaminį efektyvumą ir greitį.

Žema ir plati galinė dalis pabrėžia galinių žibintų unikalumą, pereinantį į centrinę bagažinės dalį. Pailginta forma automobiliui suteikia stabilumo įspūdį, dėmesį patraukia ir „Renault" logotipas. Apšvietimas su 3D efektu sustiprina TALISMAN identitetą; šios šviesos yra visada įjungtos, net dieną, todėl šis regimasis poveikis tik dar labiau sustiprėja.

 

Meninis sedano dizainas

 

Alexis Martot, TALISMAN išorės dizaineris, pritaria, kad buvo išsaugota automobilio dizaino pusiausvyra. „Pagrindinis mano tikslas buvo užtikrinti, kad būtų išsaugoti esminiai automobilio matmenys, blizgančių paviršių proporcijos, apdorotų bei metalinių paviršių proporcijos ir reikiamas ratų dydis. Kita užduotis - užtikrinti, kad TALISMAN visada atrodytų natūraliai ir suderintai, žiūrinti iš bet kurios pusės. Siekiant įgyvendinti šiuos siekius, neišvengiamai reikėjo daryti kompromisus: buvo nuspręsta „pailginti linijas", kėbului suteikiant tvirtos laikysenos įspūdį, vizualiai pažeminant stogo profilį. Tokio sprendimo tikrai būtų atsisakyta, jei dėl to sumažėtų salono erdvė ar aukštis. Reikia pripažinti, kad didelių šeimyninių automobilių pirkėjai tikisi didelės bagažinės. Tačiau turime vengti „kompaktiškumo" poveikio. Kitais žodžiais kalbant, privalome užtikrinti, kad galinis bagažinės skyrius nebūtų per aukštas, dominuojantis, kad būtų pasiektas subalansuotas įspūdis. Būtina „suvaldyti" automobilio kontūrus, išsaugant norimą, neįkyrią eleganciją. Nors TALISMAN kontūrai yra grakštūs, stengėmės užtikrinti, kad jie per staigiai nekiltų aukštyn, paryškindami dinaminį poveikį." Pusiausvyra - be jokių triukų.  

 

Elegantiškos spalvos ir ratai

 

„Renault TALISMAN" leidžia pasirinkti...

 

Dešimt kėbulo spalvų:

- devynios blizgančios apdailos: žvilgančiai balta, rusvai gelsva, „Vison" ruda*, „Cassiopée" pilka, platininė pilka, „Etoilé" juoda, ryškiai raudona*, „Améthyste" juoda („Initiale Paris" versijos);

- viena nemetalinė apdaila: ledyno baltumo.

* Naujos spalvos

 

Visi dažai - ilgaamžiai, suteikiantys papildomą spindesį ir užtikrinantys didesnį atsparumą.

 

Penki lengvo liejinio ratų modeliai (priklausomai nuo rinkos): 16 colių „Sequence", 17 colių „Bayadere", 18 colių „Erbé" pilkos spalvos deimantinio atspalvio „Duetto", 19 colių „Erbé" pilkos spalvos deimantinio atspalvio „Alizarine" ir 19 colių juodi „Initiale Paris" deimantinio atspalvio ratai.

                                                                                     

Salonas sujungia šilumą, santūrumą ir kokybę

 

Sustiprintas klasikinis dizainas atspindi išorinį stilių, todėl „Renault" dizaineriai salonui suteikė svetingumą, santūrumą ir aukštą kokybę. 

Vizualiai salonas išskaidytas į tris horizontaliąsias plokštumas, kurios sudaro vientisą transporto priemonės salono erdvę. 

Vairuotojams ir keleiviams sukurta ypatinga, malonumą teikianti aplinka. Atokiau esantys elementai sąmoningai išsiskiria „vėsesniais" spalvų atspalviais ir medžiagomis. Šis kontrastas sukuria erdvės įspūdį. Be to, spalvų ir medžiagų įvairovė sukuria išskirtinai jaukią ir malonią salono aplinką. 

TALISMAN ergonomikai ir dizainui, netgi salono komponentų apdailai ir apmušalams, buvo taikomi išskirtinio dėmesio ir vaizduotės spendimai.

 

„Kiekviena detalė turi būti nuostabiai suprojektuota"

 

Apžiūrėdami TALISMAN saloną pastebėsite jaukią, laikui nepavaldžią aplinką. „Norėjau, kad salono kontūrai būtų kiek įmanoma aptakūs. Stengiausi, kad tai kristų į akis. Tačiau siekiau, kad įdėmiau pažvelgus į saloną kiekvienas elementas skleistų spinduliuojamą harmoniją, - pasakoja TALISMAN salono dizaineris Nicolas Dortindeguey. - Todėl kūriau detales ir vertinau bendrą apdailą, kad viskas derėtų natūraliai ir nuosekliai. Kiekviena detalė buvo kuriama individualiai, todėl jos tokios gražios. Tikiuosi, kad žmonėms šis automobilis patiks iš pirmo žvilgsnio, o jo vairuotojai ir keleiviai įvertins, koks jis patogus." 

 

Automobilio rafinuotumas: erdvus salonas, malonios sėdynės ir išskirtinis komfortas

Erdviame ir jaukiame TALISMAN salone pavyko sukurti unikalų komforto ir gerovės įspūdį.

 

TALISMAN tarp geriausiųjų savo klasės automobilių išsiskiria salono erdve ir talpumu

 

TALISMAN modelyje buvo rūpestingai apgalvota ir užtikrinta vairuotojo ir keleivių gerovė, o jo salonas - talpiausias šioje klasėje, ypač šiose srityse:

 • - priekinis ir galinis aukštis: priekyje aukštis nuo sėdynės iki stogo yra 902 mm, o gale - 855 mm;
 • - priekinė erdvė alkūnių lygyje:
 • - galinė erdvė alkūnių lygyje: 262 mm - geriausia TALISMAN segmente. 

Plati centrinė konsolė sukuria erdvės ir pločio įspūdį: priekyje sėdintį keleivį nuo vairuotojo skiria nemažas atstumas. Konsolė yra maloni liesti ir atidžiai suplanuota.

 Salone esančių dėtuvių talpa yra didesnė nei 25 litrai, todėl pagal šį parametrą TALISMAN priskiriamas prie geriausių savo klasės automobilių.

 • § Talpi priekinė dėtuvė: 8 litrai.
 • § Talpa durelėse: 4,6 litro priekyje (galima įdėti 1,5 litro butelį) ir 2 litrų gale.
 • § Praktiški puodelių laikikliai.
 • § Apgalvota laikymo erdvė po centriniu atlošu rankoms, įskaitant šaldymo kamerą (versija su EDC transmisija), kurioje galima laikyti pusės litro butelį ar 33 cl skardinę.
 • § Specialiai priekyje sėdinčiam keleiviui sukurtas skyrius, kuriame jis gali laikyti raktus ar išmanųjį telefoną. 

608 dm3 (VDA) bagažinės talpa yra didžiausia šiame automobilių segmente, todėl ji skirta šeimai... ir ne tik jai, nes čia gali tilpti net keturi golfo krepšiai.

 

 

Asmeninis jaukumas ir kokybiškas komfortas

Kai rakinimo kortelės savininkas priartėja prie automobilio, įsijungia priekiniai ir galiniai dienos žibintai, salono apšvietimas. Be to, atsilenkiant durelių veidrodėliams, prie durelių įsijungia pagalbinis apšvietimas. Vairuotojui atidarius dureles, jis pasveikinamas garso signalu ir monitoriuje atsirandančiu vaizdu. Palengvinant įsėdimą, sėdynė automatiškai patraukiama 50 mm atgal (versijose su elektra valdomomis sėdynėmis). Vairuotojui atsisėdus, ji grįžta į pradinę padėtį. 

Plačiose priekinėse TALISMAN sėdynėse, kurios sukurtos pagal lėktuvų verslo klasės sėdynes, numatytos dvi svarbios naujos ypatybės:

 

 • § visų pirma priekinėse sėdynių nugarėlėse sumontuota „Cover Carving" technologija, suformuojanti pusiau standžią, atsparią, lanksčią ir lengvos formos struktūrą. Ši „Renault" naujovė suteikia dizaineriams papildomą laisvę, sukuria kokybės įspūdį, atlaisvina erdvę (papildomi 3 cm keliams gale) ir sveria 1 kg mažiau nei įprasti plastikiniai sėdynių nugarėlių dėklai;
 • § integruota vėdinimo sistema padidina komfortą karštomis dienomis.


Be to, TALISMAN priekinės sėdynės pasižymi:
- tinkamais parametrais ir stilingu dizainu;
- iki 10 reguliavimo padėčių (aštuonios - elektroniniu būdu, dvi - rankomis);
- keturių padėčių elektriniu juosmens padėties reguliavimu (aukštis ir gylis);
- aviacinio stiliaus šešių pakopų reguliuojamomis atramomis galvai;
- šildomomis sėdynėmis;
- masažo funkcija (reguliuojamas intensyvumas: dvi programos ir penkios procedūros);
- atminties nuostatomis šešiems profiliams.

Žemai nuleidžiamos sėdynės, kad būtų užtikrinta patogi dinaminio vairavimo padėtis, atlaisvinant reikalingą salono aukštį.

Galinė trims asmenims skirta sėdynė, su įvairaus tankumo paminkštinimu gale sėdintiems keleiviams. 60/40 atskirties sėdynė su niša vežti slides. Dvi išorinės sėdynės yra su pasukamais galvų atlošais. Juos atitraukus, vairuotojas mato galinį vaizdą.

 

Penkios salono aplinkos

„Renault TALISMAN" leidžia pasirinkti penkias salono apdailas, sietinas su įrangos lygiais (aplinkos gali skirtis priklausomai nuo pardavimo rinkos).

Trys salono apdailos ir penki įrangos lygiai:

LIFE": juodas prietaisų skydas, oda aptrauktas vairas ir juodu audiniu aptrauktos sėdynės, įkvėptos audėjų tradicijų;

ZEN": tokia pati apdaila kaip ir „Life" įrangos lygiu, bet šviesesnės spalvos apdailos elementai;

BUSINESS": tokia pati apdaila kaip ir „Zen" įrangos lygiu, bet su papildoma įranga;

„INTENS" įrangos lygis: audinio ir pusiau odinės sėdynės, pasirinktinai tamsiai rudos ar juodos „Riviera" odos apmušimas ir atitinkamas prietaisų skydas. Šokoladinės spalvos viršutinės dygsniuotos siūlės;

INITIALE PARIS" versijos: juodas ar smėlio pilkos spalvos prietaisų skydas su tamsiu medžio anglies ar sidabrinės spalvos dygsniuotais „Nappa" odos apmušalais ir pilkos ar solidžiai juodos spalvos „Nappa" oda aptrauktas vairas.

 

„Initiale Paris" skirtas TALISMAN

Žengiant „Clio" ir naujojo „Espace" pramintu taku, TALISMAN yra naujausias modelis, kuriame siūloma „Initiale Paris" apdaila. Tai - geriausia, ką „Renault" gali pasiūlyti savo kliento gerovei.

 

Išskirtinės išorės stiliaus ypatybės

 • Išskirtiniai „Améthyste" juodi blizgantys dažai, papildomai su kitomis siūlomomis spalvomis.
 • Specialūs 19 colių ratai.
 • Specifinis prekės ženklas priekyje (žemiau „Renault" logotipo) ir gale vietoj TALISMAN ženklo.

 

Išskirtinis dėmesys vidaus komfortui

 • „Nappa" odiniai apmušalai, juodos ar šviesiai pilkos spalvos.
 • „Relax" priekiniai galvos atlošai.
 • Išskirtinis „Nappa" oda aptrauktas vairas.
 • Išskirtinio dizaino prietaisų skydas.
 • Šildomos, masažuojančios priekinės sėdynės su 10 pozicijų reguliavimu (aštuonios, jei numatytas elektrinis režimas).
 • Laminuoti šoniniai stiklai, pagerinantys akustinį komfortą.
 • „Initiale Paris" žymėjimas durelių slenksčiuose, vairo intarpas, priekinių sėdynių nugarėlės (reljefinės) su dekoratyvine apdaila galvos atlošuose.
 • Išskirtiniai kilimėliai.
 • Speciali „Initiale Paris" laisvų rankų kortelė.
 • Įjungus atbulinę pavarą, durelių veidrodėliai nukreipiami žemyn.

Visa apimantis, patogus aptarnavimas

 • Numatytas skambučių centras pateikti konstruktyvius atsakymus į pagalbos užklausas ir numatant susitikimus per 24 val. dėl bandomojo važiavimo, techninė priežiūra ir pagalba internetiniu ryšiu.
 • Skirta vieta pardavimo salonuose.
 • Originalus pasirinktinių paslaugų asortimentas, sprendžiantis jūsų problemas. 

 

Inovacijos, kurios pabrėžia važiavimo komfortą

Išsamus, lengvai įsisavinamas multimedijos valdymas

TALISMAN numatyti trys multimedijos įrangos lygiai.

Pradinis TALISMAN lygis - automobilio radijas su 4,2 colio (11 cm) monitoriumi. Priklausomai nuo rinkos šis skaitmeninis radijas užtikrina kokybišką radijo transliacijų ir CD garso atkūrimo kokybę. Signalas taip pat perduoda informaciją tekstiniais formatais: nurodo, koks kūrinys atliekamas, oro ir eismo sąlygų atnaujinimas, paskutinės naujienos ir t. t. 

Esant tarpiniam įrangos lygiui TALISMAN bus „R-Link 2" internetinio ryšio multimedijos planšetė su 7 colių (18 cm) horizontaliu monitoriumi ir „Bose" erdviniu garsu.

Esant aukščiausiam įrangos lygiui montuojama „R-Link 2" sąsaja su 8,7 colio (22 cm) vertikaliu monitoriumi.

„R-Link 2" sąsaja, TALISMAN internetinio ryšio valdymo centras

Be specialiai automobiliui pritaikytų ergonominių ir kitų funkcijų, „Renault R-Link 2" internetinio ryšio planšetė tiekiama su 7 colių horizontaliu arba 8,7 colio vertikaliu monitoriumi. Pastarasis yra ant aukščiausios pakopos TALISMAN klasėje.

Aukšto lygio technologijos

 • Visiškai integruotas, jautrus, talpus (suimti ir didinti) jutiklinio ekrano monitorius.
 • Nesudėtinga, intuityvi grafika, apgalvotas automobiliui skirtas modelis.

 

Intuityvus

 • „R-Link 2" sąsajos funkcijos, tokios kaip planšetė, gali pasigirti tomis pačiomis jutiklinėmis savybėmis: mastelio didinimas dviem pirštais, puslapių slinkimas, įkėlimas tempiant...
 • Realistinis navigacijos ekranas (3D pastatų atvaizdai 8,7 colio versijoje).
 • „R-Link 2" sąsaja pritaikyta naudoti automobilyje, numatytos balso komandos (naršymas, telefonas, programėlės ir medijos), tekstinių pranešimų ekranas ir el. pašto pranešimų skaitymas balsu.
 • „Bluetooth®" jungtis, leidžianti naudotis esant laisvųjų rankų įranga, ir belaidis muzikos srauto perdavimas.
 • Daugybė jungčių ir įkrovimo galimybės prieinamos visiems keleiviams ir vairuotojui.

 

Valdymas

 • „R-Link 2" sąsaja atsakinga už pagalbines automobilio funkcijas, tokias kaip navigacija, garso ir klimato kontrolė. Jutikliniame ekrane yra mygtukai, daugiafunkcinis rotorinio valdymo pultas ir papildomi vairavimo valdikliai.

 

Pritaikymas asmeniniams poreikiams

 • Populiariausios ir dažniausiai naudojamos funkcijos pasiekiamos ranka - jas galima nustatyti grafinėmis sąsajomis (piktogramomis).
 • Vairuotojams jas lengva rasti - vos vieną kartą spustelėjus, asmeniniame profilyje išsaugomos pasirinktos vairavimo nuostatos ir aplinkos reguliavimo parametrai:

- kalba;

- sėdynės padėtis (įskaitant masažo greitį ir intensyvumą) ir durelių veidrodėlių padėtis;

- rodmenų projekcija akių lygio ekrane (aukštis, ryškumas, sumažinimas);

- pasirinktos radijo stotys;

- maršrutai navigacijos sistemoje;

- apšvietimo aplinka (spalva, intensyvumas, kontrastas);

- „Multi" reguliavimo režimų pasirinkimas.

 

Galima išsaugoti iki šešių skirtingų profilių, todėl kiekvienas vairuotojas gali susikurti savo asmeninį profilį - ši savybė svarbi tais atvejais, kai automobiliu naudojasi keli asmenys.

 

Interneto ryšys

 • „R-Link" sąsaja „Renault" teikia išsamų programėlių katalogą, kurios skirtos naudoti automobiliuose, įskaitant: „Coyote®" įspėjimo sistemą, tris „Michelin" programėles (viešbučiai, restoranai ir kelionių maršrutai), degalų kainas ir garsu perskaitomus el. pašto pranešimus.

 

TALISMAN sumontuota specialiai automobiliui suprojektuota „BOSE®" erdvinio garso sistema

Kelionės metu TALISMAN vairuotoją ir keleivius gali perkelti į koncertų salę - „Bose®" erdvinio garso sistemos aukšta skambesio kokybė sukuria ypatingą garso pojūtį ir leidžia mėgautis kiekvienu atskiru garsu ir net atodūsiu, tarsi patys atlikėjai būtų automobilyje.

„Bose" ir „Renault" specialistai bendradarbiavo nuo pat automobilio konstravimo pradžios, todėl buvo sukurta specialiai TALISMAN modeliui skirta garso atkūrimo sistema.

 • Erdvinis garsas: neįprasta patirtis, vairuotojas ir keleiviai girdės vienodai sodrų, puikiai suderintą ir kokybišką garsą, nesvarbu, kuri automobilyje jie sėdėtų.
 • Trylika efektyvių garsiakalbių, įskaitant dvi akustines sistemas, sukuriančias kokybišką ir visa apimantį garsą, tarsi dalyvautum „gyvame" renginyje.
 • Centerpoint® 2" technologija: „Bose" išskirtinis algoritmas stereoįrangos garso signalą konvertuoja į daugiakanalį signalą, taip sukuriant erdvinį garsą.
 • Bose®" skaitmeninis signalų procesorius: garso reguliavimas, įskaitant TALISMAN akustines savybes, kad kiekviena nata būtų tobulai perduota.

 

Pažangių vairuotojo pagalbinių sistemų gama

 • Užtikrinanti: prisitaikanti pastovaus greičio palaikymo kontrolė, aktyvusis avarinis stabdymas.
 • Įspėjanti: įspėjimas apie išvažiavimą iš eismo juostos, saugaus atstumo įspėjimas, kelio ženklų nustatymas su perspėjimu apie viršijamą greitį, aklosios zonos stebėjimo sistema.
 • Padedanti: galinė kamera, automatiniai priekiniai žibintai, duomenų monitorius, elektroninis rankinis stabdys, bagažinė su laisvų rankų atidarymo įranga ir automatinė statymo sistema.

„Multi-Sense" technologija žada ypač malonų vairavimą

 

Vairavimo malonumas - viena iš svarbiausių savybių, kurios vairuotojai tikisi iš didelio šeimyninio sedano. Dėl žemo automobilio profilio jo svorio centras ir vairuotojo vieta yra arti kelio, todėl vairuoti TALISMAN - ypač malonu. Išsaugojusi ir išplėtojusi dvasią, kuri vyravo naujojo „Espace" dizaine, taip pat panaudojusi visą savo meistriškumą važiuoklių ir variklių gamybos srityje, bendrovė „Renault" įdiegė TALISMAN tokias technologijos naujoves, kurios jį padarė išskirtiniu šios klasės automobiliu. 

 

Unikalus „4Control" ir aktyvių amortizatorių derinys

 

 „Renault" liko ištikima savo inovacijų dvasiai - „4Control" sistema buvo suderinta su elektronine aktyvių amortizatorių sistema. Tai ypatybė, kuri anksčiau niekada nebuvo taikoma šeimyninių sedanų klasės automobiliuose. Dėl šio unikalaus derinio vairavimas tampa maloniu, patogiu ir saugiu. Važiuojant mieste „4Control" visų vairuojamų ratų sistema, kuri yra firminis „Renault" produktas, užtikrina, kad apie TALISMAN dydį pamiršite - šis automobilis yra neįtikėtinai manevringas. O TALISMAN stabilumas ir saugumas staigiai lenkiant kliūtį užmiesčio keliuose patvirtina, kad tai yra geriausias šios klasės automobilis. 

 

Technologija „Multi-Sense" - tai kartu ir „Renault TALISMAN" vairavimo malonumas pagal kiekvieno norus

 

Kaip ir naujajame „Espace", TALISMAN įdiegta „Multi-Sense" technologija. Sedano architektūra suteikia galimybę išnaudoti dar daugiau šios „Renault" naujovės, kuri suteikia išskirtinį malonumą vairuojant, privalumų. „Multi-Sense" kontroliuoja ir koordinuoja įvairias TALISMAN įdiegtas technologijas ir sukuria svaiginančius vairavimo potyrius. Ji kontroliuoja „4Control" sistemą, aktyvių amortizatorių sistemą, vairavimą, variklį ir EDC pavarų dėžę. Be to, ji apima prietaisų, variklio garsų ir vidaus apšvietimo kontrolę.

 

Ši išmanioji sistema suteikia TALISMAN galimybę jo vairuotojui ir keleiviams susikurti norimą nuotaiką. Tam tikslui skirti keturi iš anksto užprogramuoti režimai: „Comfort", „Sport", „Eco" ir „Neutral", taip pat visiškai konfigūruojamas režimas „Perso". Jausmas toks, lyg naudotumeisi viename automobilyje sujungtų kelių automobilių privalumais.

 

Kiekvienas šių išskirtinių režimų sukuria ir valdo specifinius vairavimo potyrius, reguliuodamas:

 • - variklio reakciją,
 • - EDC transmisijos pavarų jungimo kalibravimą,
 • - vairo pasukimo laipsnį ir pastangas, reikalingas jam pasukti,
 • - aktyvių amortizatorių nustatymus,
 • - sistemos „4Control" konfigūravimą.

 

Kartu suderinama ir vidinė automobilio aplinka, pritaikant:

 • - vidaus apšvietimo spalvą pagal reikiamą nuotaiką (žalia, mėlyna, tamsiai rusva ar violetinė),
 • - prietaisų rodomos informacijos spalvą ir pateikimo būdą,
 • - variklio garsą,
 • - masažuojančią vairuotojo sėdynę, kuri pradeda veikti įjungus režimą „Comfort",
 • - klimato kontrolės sistemos darbą, kuris pradeda veikti įjungus režimą „Eco".

 

Šiuos režimus ir skirtingus nustatymus valdo:

 • - „R-Link 2" programa, kurios kruopščiai sukurti ir aiškūs meniu leidžia lengvai naudotis visais „Renault Multi-Sense" sistemos privalumais,
 • - daugiafunkciu sukamu valdikliu, kuris sumontuotas valdymo pulto centre,
 • - „sparčiuoju" mygtuku.

 

Kelyje TALISMAN ne tik demonstruoja savo naujoves, bet ir žada nustebinti naujais šeimai skirto sedano vairavimo pojūčiais bei pagal konkrečius keleivius pritaikoma salono aplinka.

 

TALISMAN siūlo naujovę, kuri suteikia jam dvilypį charakterį: „spartusis" mygtukas leidžia vairuotojui spustelėjus vieną ar du kartus režimą „Comfort" perjungti į režimą „Sport", ir atvirkščiai. Ypač tikslūs režimo „Sport" nustatymai leidžia pajusti vairavimo dvasią ir dinamiškumą, o įjungus režimą „Comfort" dingsta ilgesnės kelionės keliamas nuovargis. Vairuotojai gali naudotis dviem pamėgtais režimais ir perjungti juos neatitraukdami akių nuo kelio.

 

„Renault" technologija „Multi-Sense" suteikia TALISMAN vairuotojams galimybę jaustis taip, kad važiuodami vienu automobiliu jie naudojasi kelių automobilių privalumais.

 

Aerodinaminė konstrukcija, pažabotas svoris ir efektyvūs varikliai

 

TALISMAN komplektuojamas su efektyviais, didelio našumo ir mažų gabaritų varikliais. TALISMAN montuojamas platus variklių spektras: pradedant „Energy TCe 200" benzininiu varikliu, „Energy dCi 160" ir baigiant „Energy dCi 130" dyzeliniais varikliais, kurie montuojami ir naujajame „Espace". Dar daugiau - šie varikliai TALISMAN veikia net geriau, kadangi automobilis apie 200 kg lengvesnis už didįjį „Renault" krosoverį, naujojo sedano Cd yra tik 0,27.

Gamindami visus TALISMAN variklius „Renault" naudojosi savo kaip variklių gamintojo žiniomis ir patirtimi, įgytomis dalyvaujant automobilių sporto ir ypač „Formulės 1" varžybose.

 

Dėl pažangiausių technologijų, pavyzdžiui, tiesioginio degalų įpurškimo ar plieninių stūmoklių, TALISMAN varikliai užtikrina didžiulį malonumą vairuojant ir mažas degalų sąnaudas. Šiems nedideliems varikliams suteikta „Energy" kategorija, nes juose sumontuotas vienas arba du turbokompresoriai, „Stop & Start" technologija ir stabdymo energijos atkūrimas. Du benzininiai ir trys dyzeliniai varikliai atitinka Europos aplinkos taršos normą „Euro6", o kartu - ir visus Europos vartotojų poreikius.

 

Du benzininiai varikliai

 

Varikliai „Energy TCe 150" ir „Energy TCe 200" komplektuojami tik su septynių greičių dvigubos sankabos EDC automatine pavarų dėže.

 

Trys dyzeliniai varikliai

 

Variklis „Energy dCi 110" gali būti komplektuojamas arba su šešių laipsnių mechanine pavarų dėže, arba su šešių laipsnių dvigubos sankabos EDC automatine pavarų dėže.

 

Variklis „Energy dCi 130" taip pat komplektuojamas arba su šešių laipsnių mechanine pavarų dėže, arba su šešių laipsnių dvigubos sankabos EDC automatine pavarų dėže.

 

Kaip ir naujajame „Espace", variklis „Energy dCi 160" su dviem turbokompresoriais bus komplektuojamas tik su šešių laipsnių dvigubos sankabos EDC automatine pavarų dėže.

 

Visuose TALISMAN dyzeliniuose varikliuose sumontuotos NOx gaudyklės ir kietųjų dalelių filtrai. Juose naudojama LNT („Lean NOx Trap" - azoto oksido sulaikymo) technologija yra pranašesnė, kadangi šiems filtrams nereikia techninės priežiūros.

 

 

Vairuoti malonu , o aplinkos tarša - tik 65 g CO2/km                  

„Renault" nenuilstamai dirba gerindama savo benzininių ir dyzelinių variklių efektyvumą, nuolat gerindama jų darbą ir vairavimo savybes, kartu mažindama degalų sunaudojimą ir CO2 emisiją. Dėl nuolatinių tyrimų ir progresyvių sprendimų paieškų įprasti „Renault" varikliai dabar gali pasigirti tokiu efektyvumu, kokį prieš keletą metų buvo sunku įsivaizduoti.

110 arklio galių variklis „Energy dCi" po TALISMAN kapotu užtikrina fantastišką vairavimo patirtį. Jo emisija tik 95 g/km CO2, todėl nauja „Renault" šeimyninių sedanų šeima yra tarp efektyviausių automobilių savo segmente. Toks efektyvumas leidžia suteikti automobiliui paskutiniąją „eco2" savybę. Nuo birželio 30 d. „Renault" „eco2" sertifikatas buvo suteiktas efektyviausiam kiekvieno modelio varikliui. Tokia evoliucija taip pat leidžia užimti palankias „eco2" pozicijas savo konkurentų atžvilgiu.

                                                                                                                          

„Renault" toliau intensyviai gerina savo produkciją

 

Kaip ir naujasis „Espace", TALISMAN yra tarsi esminių principų koncentratas, o prekės ženklas pridėjo jausmingą stilių, kruopščiai suprojektuotą, patogų ir erdvų saloną, moderniausias naujoves (važiuoklę su „4Control" sistema, aktyvius amortizatorius, „Multi-Sense", „R-Link2", „Bose Surround Sound" technologijas ir t. t.), kurios įdiegtos tam, kad padidintų tiek vairuotojo, tiek keleivių komfortą ir malonumą. Tačiau geriausi „Renault" pasiekimai taip pat turėtų būti prieinami, todėl TALISMAN sukonstruotas taip, kad atsižvelgiant į nuosavybę ir eksploatavimo kaštus automobilis būtų tarp pačių konkurencingiausių savo klasės modelių.

 

 

„RENAULT" ATNAUJINA SAVO PASIŪLYMĄ D SEGMENTE

 

Sėkmingai pristačiusi modelius pradedantiesiems ir vidutinės klasės modelį, „Renault" pradėjo savo naujausių aukščiausios klasės modelių pristatymo kampaniją. Pristatydama savo produkciją, kompanija pagrindinį dėmesį skiria savo išskirtinės patirties demonstravimui. Ja gali pasinaudoti konkrečios klientų grupės - nuo privačiai dirbančių mechanikų iki verslo klientų ar automobilių parkų savininkų, kurie daugelyje rinkų pirmenybę teikia aukščiausios klasės automobilių segmentui.

 

Konkrečiu atveju „Renault" buvo svarbu pasiekti, kad nauji produktai būtų atpažįstami pagal tuos kriterijus, kuriuos ypač vertina šios grupės klientai - įskaitant stilių, kokybę, naujoves ir aptarnavimą, kartu užtikrinant saikingus bendruosius įsigijimo ir eksploatavimo kaštus.

 

Šių metų kovą rinkoje pasirodęs naujasis „Espace" buvo pirmasis modelis, atspindintis „Renault" siekį modernizuoti šią automobilių klasę. Kol kas per anksti daryti išvadas, tačiau pirmųjų pardavimų apimtys ypač daug žada. Birželio pabaigoje „Renault" gavo 13 000 užsakymų šiam modeliui, o aukščiausios klasės modelis „Initiale Paris" sudarė 45 proc. šių užsakymų.

 

 

Kokybė - kiekviename fronte

TALISMAN gamyboje dalyvavę projektuotojai, inžinieriai ir kiti darbuotojai ypatingą dėmesį skyrė tam, kad visose srityse būtų pasiekta aukščiausia kokybė.

 • § Projektavimo fazė: kuriant TALISMAN buvo naudojama CMF konstrukcijos architektūra, kurios pranašumas - modulinė konstrukcija ir patikimų, standartizuotų komponentų naudojimas.
 • § Bandymų metu: be įprastų galutinės kontrolės testų, „Renault" taip pat atliko TALISMAN kosmetikos ir ilgaamžiškumo kelyje bei kitus testus. Šių griežtų ir ilgalaikių testų metu buvo atkuriamos sudėtingiausios sąlygos, su kuriomis galėtų susidurti automobilis jo eksploatavimo metu, atitinkančios keletą sudėtingo eksploatavimo metų. Bandymai buvo atliekami tiek esant ekstremalioms eismo ir klimato sąlygomis keliuose, tiek „Renault-Nissan Alliance" bandymų autodromuose.
 • § Gamybos metu: TALISMAN gaminamas „Renault" Douai gamykloje, kuri buvo transformuota ir modernizuota, daug investuota į personalą ir įrangą. Šioje gamykloje dabar gaminami aukščiausios klasės „Renault" modeliai; joje siekiama aukščiausios kokybės.
 • § Pristatymo rinkoje metu: kalbant apie puoselėjamus santykius su klientais, svarbiausiais momentais „Renault" visada siekia meistriškumo - nuo automobilio modelio tinklalapio iki „MyRenault" programėlės išmaniajam telefonui, platintojų teikiamų paslaugų (naujoji „Renault Store" salonų koncepcija - 1 300 jau veikiančių salonų visame pasaulyje) ir santykių su klientais visose srityse.

                                          

Kokybiškai pagaminta Prancūzijoje, „Renault" gamykloje Douai:

 

Svarbiausias dėmesys - aukščiausios klasės produkcijai

Pradinės investicijos į TALISMAN programą siekė 420 milijonų eurų, kurie buvo investuoti į Douai gamyklą, tiksliau, į karšto štampavimo technologijos diegimą, naują šviesos tunelį dažymo ceche ir kokybės optimizavimo procedūros „War Room" diegimą. „Renault" Douai gamykloje sukūrė aukščiausios klasės patikros procesą, kuris apima automobilių patikrą jiems paliekant konvejerį ir, jei reikia, galutinę korekciją. Douai personalo apmokymas trūko 100 000 valandų, baigus mokymą jų dalyviams buvo suteikiamas „aukščiausios klasės gamybos" sertifikatas. Per paskutiniuos dvejus metus Douai personalas dalyvavo specialiuose mokymo kursuose, kurių trukmė - daugiau nei 200 000 valandų.

 

 

 

Dėmesys sutelktas į TALISMAN dažymo kokybę: procesas, kuris žavi

Automobilio apdaila - svarbiausia, kas patraukia kliento dėmesį vertinant išorės kokybę. Visą procesą - nuo pliko metalo paviršiaus iki apdailos spindesio, dėl kurio pasiekiamas puikus rezultatas, sudaro keturios pakopos.

1/ „Maudymas" ir „šveitimas"

Surinktas kėbulas nuvalomas ir nuriebinamas purškiant ir panardinant į specialius tirpalus. Galvanizavimo būdu padengiama kataforetinė antikorozinė danga.

2/ „Apdorojimas"

Hermetikų panaudojimas užtikrina TALISMAN atsparumą vandeniui. Dalys, kurios gali rezonuoti, apipurškiamos bitumine danga, taip užtikrinant garso izoliacija. Kėbulo apačia padengiama specialia, akmenukų smūgiams atsparia, plastikine apsauga. Matomos suvirinimo siūlės padengiamos apdailos užpildu, o plokščių centrinės angos užsandarinamos. Galiausiai iki 80 oC pašildyta skysta derva įšvirkščiama į visas apatinės kėbulo dalies ertmes - tai leidžia suteikti 12 metų antikorozinę garantiją.

3/ „Ir net atspalviai"

Grunto sluoksnis užtikrina, kad dažymas bus kokybiškas. Jo dengiamoji galia leidžia išlyginti paviršiaus nelygumus ir išvengti „apelsino žievelės" efekto. Yra trys grunto atspalviai (baltas, šviesus ar tamsus) - priklauso nuo to, kokios spalvos dažai bus naudojami. Tai užtikrina, kad spalva visais atvejais bus vienoda. Padengus hermetikais ir gruntu, kitas etapas - dažų džiovinimo krosnis.

4/ „Skaistalai"

Po to TALISMAN patenka į kitą cechą, kur yra nuvalomas stručio emu plunksnomis. Dėl mikroplaušelių emu plunksnos yra neprilygstama priemonė nuvalyti dulkes nuo kėbulo paviršiaus. Naudojant besisukančius platėjančius purkštukus, kurie naudojami gaminant aukščiausios klasės modelius, kėbulas padengiamas dviem viršutiniais dažų sluoksniais. Kiekvienam sluoksniui užpurkšti naudojamos automatinės turbinos su dubens formos talpyklomis, į kurias telpa toks kiekis dažų, kokio reikia vienam sluoksniui. Jos sukasi 55 000 apsisukimų per minutę greičiu, todėl dažai išskaidomi į labai mažus lašelius, kuriuos jonizuoja 90 000 voltų stiprumo elektros srovė ir kurie užpurškiami ant automobilio, kuris stovi ant anodų. Tokiu būdu dažai be jokių nuostolių užpurškiami elektrostatiškai. Su žėručio, aliuminio ar perlamutro dažais gali būti naudojama metališka ar perlamutrinė apdaila. Po to užpurškiamas labai patvarus lakas, kuris užtikrina blizgesį ir pasižymi atsparumu UV spinduliams.

                                     

Unifikuotų modulių šeimos (CMF) architektūros panaudojimas

Unifikuotų modulių šeimos („Common Module Family" - CMF) projektas pagrįstas keleto aljanso automobilių šeimų bendros architektūros naudojimu, jis apima keletą linijos segmentų. Svarbiausia - naudoti didelius modulius, kurių kiekvienas sudaro tam tikrą automobilio dalį: priekinį ar užpakalinį atraminį rėmą, kabiną, variklio skyrių, elektros įrangą ir elektroniką. Yra du ar trys kiekvieno modulio versijos, tačiau visos jos išsaugo standartinę komponento architektūrą. Jie gali būti nuosekliai derinami, priklausomai nuo poreikių gali būti gaminamas sedanas, visureigis ar sportinis automobilis.

CMF architektūra ir dideli moduliai leidžia aljansui naudotis visais privalumais, susijusiais su ekonomija, kurią lemia visų gamintojų siekiamos gamybos apimtys.

TALISMAN moduliais dalijasi su naujuoju „Espace", taip pagerinant šių automobilių kokybę ir patikimumą, sudarant galimybę plėsti specifikaciją priklausomai nuo kliento pageidavimų. Be to, yra mažesni tokių modulių gamybos kaštai.

CMF architektūra ir modulinė konstrukcija leidžia aljansui naudotis visais privalumais, susijusiais su gamybos kaštų mažinimu - tai įvertins kiekvienas klientas.

 

ŽVILGSNIS Į „RENAULT TALISMAN"

APTAKUS IR TALPUS SEDANAS
Ilgis 4,85 m, plotis 1,87 m, aukštis 1,46 m, ratų bazė 2,81 m

Erdvė sėdinčiojo ant galinės sėdynės keliams dėl naujovių - 262 mm

Bagažinės tūris (VDA) 608 dm3. Bendroji dėtuvių talpa 25 dm3.

 

Devynios metališkos apdailos spalvos su didelio atsparumo lako sluoksniais: „Pearlescent White" (balta), „Dune Beige" (rusvai gelsva), „Cosmos Blue" (mėlyna), „Vison Brown" (ruda), „Cassiopée Grey" (pilka), „Platine Grey" (platininė pilka), „Etoilé Black" (juoda), „Carmin Red" (raudona) ir „Améthyste Black" (juoda) („Initiale Paris" versija)

Viena nemetališkos apdailos spalva su didelio atsparumo lako sluoksniais - „Glacier White" (balta).

Penki tipai lietų ratlankių (nuo 16 iki 19 colių).

 

EFEKTYVUS VARIKLIS

Dyzelinis variklis (su šešių laipsnių pavarų dėže, nuo 95 g CO2/km): „Energy dCi 110" (rankinis ar EDC), 130 (rankinis ar EDC), dCi 160 (EDC).

Benzininis variklis (su septynių greičių EDC pavarų dėže): „Energy TCe 150", „Energy TCe 200".

 

NEPRALENKIAMAS KOMFORTAS, STABILUMAS IR MANEVRINGUMAS

Unikalios „4Control" technologijos (keturi vairuojami ratai) ir aktyvių amortizatorių derinys.

„Multy-Sense" technologija suteikia galimybę suasmeninti vairavimą (režimai „Comfort", „Sport", „Eco", „Neutral" ir „Perso").

„Spartusis" mygtukas leidžia perjunginėti „Sport" ir „Comfort" režimus.

 

IŠMANIOSIOS NAUJOVĖS, PALENGVINANČIOS VAIRAVIMĄ

Priekiniai „Full-LED" žibintai, naujos C formos dienos žibintų simbolis ir nuolat degantys užpakaliniai žibintai.

Konfigūruojamas skaitmeninis prietaisų skydelis.

Akių lygyje projektuojami spalvoti rodmenys.

„Multi-Sense" nustatymai leidžia suderinti garsą ir salono apšvietimą.

Vėdinamos ir masažuojančios, 10 krypčių reguliuojamos priekinės sėdynės.

Pusiau standus korpusas - „Cover Carving" technologija.

60/40 dalimis padalyta, įvairaus tankio putomis pripildyta galinė sėdynė su pasukamais atlošais ir ištraukiamu ranktūriu.

„R-Link 2" planšetinis kompiuteris su jutikliniu ekranu, dideliu 7 colių (horizontaliu) arba 8,7 colio (vertikaliu) ekranu - „R-Link Store" programėlių katalogas.

Garso sistema „BOSE® Surround Sound", stereosignalo konversija į daugiakanalį signalą, specialus ekvalaizeris, 13 garsiakalbių.

Išsamus ADAS vadovas

Hands-free parking 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų.

Nauji „Audi S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“

Daugiau greičio, daugiau galios, daugiau važiavimo malonumo

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: