Tepalo keitimas automobilyje
Atnaujinta: 2020-03-09
 • IMGP3515__Small_
 • IMGP3512__Small_
 • IMGP3501__Small_
 • IMGP3500__Small_
 • IMGP3499__Small_
 • IMGP3497__Small_
 • IMGP3509__Small_
 • IMGP3504__Small_
 • IMGP3493__Small_
 • IMGP3496__Small_
 • IMGP3517__Small_
 • IMGP3519__Small_

Visiems automobiliams kartkartėmis reikia pakeisti tepalus. Jeigu automobilis naujas, juos keisti reikia laikantis gamintojo nurodymų, jei naudotas - kas 10 000 -15 000 km.

Tepalus už 20-30 Lt (pasitaiko akcijų, kai keičia nemokamai) pakeis bet kuriame automobilių servise, tačiau tai viena tų procedūrų, kurią galite padaryti ir pats.

Bet kokiu atveju keičiant tepalus reikės: naujo tepalo, naujo filtro, atitinkamų įrankių. Filtrų pasirinkimas šiandien labai platus, tepalų - dar platesnis.

tep

Renkantis filtrą nereiktų taupyti, verčiau sumokėti pora litų brangiau už žinomo gamintojo filtrą, negu taupant pirkti abejotinos kokybės gaminį. Tie sutaupyti pora litų vėliau gali atsieiti gerokai daugiau. Filtras surenka į tepalą patenkančias dulkes ir smulkias dalelytes. Jei bus prastas, visos šiukšlės neužsilaikys filtre. Jos keliaus į variklį, pastarasis greičiau dėvėsis. Keičiant tepalą filtrą keisti būtina.

filt

Situacija su tepalais panaši, tik jų pasirinkimas žymiai platesnis, tačiau ir kainos didesnės. Be to, keičiamą tepalą reikia keisti tik gamintojo rekomenduotu tepalu. Tarkim, jeigu turite automobilį, kuriam rekomenduotas sintetinis tepalas, tokio ir pilkite. Supylus gerokai pigesnio mineralinio tepalo, sutaupytus pinigus vėliau teks išleisti variklio remontui. Tepalą galima rinktis pagal gamintoją (kainą), bet tik ne pagal tipą.

Taigi, jeigu turime filtrą, reikiamą tepalo kiekį (automobilių kataloguose rašoma, kiek į kurį variklį telpa) ir reikiamus įrankius, galime pradėti. Pirmiausia reikia pašildyti variklį. Sušilęs tepalas skystesnis ir greičiau teka. Pilti į variklį kokio nors ploviklio tikslinga tada, kai neaišku, koks tepalas buvo supiltas anksčiau. Jeigu tepalo tipas žinomas, papildomai plauti variklį nepatartina.

varikl

Varikliui pašilus, reikia atsukti tepalo įpylimo dangtelį, paruošti indą senam tepalui ir atsukti karteryje esantį išleidimo varžtą.

senas filt

Ištekėjus visam tepalui, reikia pakeisti tepalo filtrą.

bega

Prieš užsukant naują filtrą, patartina jo tarpinę sutepti, kad ir tuo pačiu panaudotu tepalu. Taip ji geriau priglus prie variklio paviršiaus ir nesuskeldės.

lyginam

Užsukite išleidimo varžą, į variklį įpilkite tepalo iki viršutinės tepalo matuoklio žymės.

uzsukam

Reikia užvesti variklį ir palaukti, kol užges tepalo indikatorius prietaisų skydelyje. Jam užgesus, reikia vėl patikrinti tepalo lygį.

pilam

Jo turėtų būti gerokai mažiau negu prieš užvedant variklį, nes dalis tepalo nusės filtre. Tada reikia pripilti tepalo iki reikiamo lygio.

lygis

Jokiu būdu neperpilkite, nes tepalas gali pradėti sunktis per riebokšlius. Kai tepalo kiekis pasiekia reikiamą lygį, galima užsukti įpylimo dangtelį, kur nors matomoje vietoje pakabinti žymeklį su užrašytu tepalo tipu ir esama rida.

kabinam

Būtina nepamiršti po metų arba 10 000 - 15 000 km procedūrą pakartoti.

 

Nuotraukos ir tekstas V. Misevičiaus

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Ekspertas iš Italijos: ar jūsų variklio tepalas nėra jau kartą naudotas?

Rinkdamasis tepalą savo automobilio varikliui niekada negali būti tikras, kad...

Tepalo keitimas automobilyje

Laiku pakeisti tepalai saugo variklį nuo neplaninio remonto.

Kauno autodienos 2008

Fotoreportažas iš parodos „Kauno autodienos 2008”.