Transporto priemonės identifikavimas
Atnaujinta: 2020-03-09

Registruodama transporto priemones (toliau - TP) taisyklėse nustatytais atvejais VĮ REGITRA identifikuoja TP ir patikrina, ar registruotini TP duomenys sutampa su dokumentuose ar TP registre esančiais duomenimis.Atlikus identifikavimą, išrašoma tai patvirtinanti pažyma.

TP identifikavimas yra TP registravimo procedūros sudėtinė dalis ir yra atliekamas pirmiausia.

TP identifikavimas atliekamas VĮ REGITRA padaliniuose, tam skirtose ir atitinkamai pažymėtose vietose. Klientams pageidaujant, TP identifikavimas už papildomą mokestį gali būti atliekamas TP stovėjimo (saugojimo) vietose. Pastaroji paslauga teikiama atsižvelgiant į padalinio galimybes. VĮ REGITRA darbuotojo išvykimo datą ir laiką iš anksto būtina suderinti su padalinio vadovu ar įgaliotu darbuotoju.TP identifikavimas gali būti atliekamas tik Lietuvos teritorijoje.

TP identifikavimą privalu atlikti:
- kai TP pirmą kartą registruojama Lietuvoje, išskyrus tuos atvejus, kai registruojami serijinės gamybos nauji, iš TP gamintojo oficialaus prekybos atstovo įsigyti, M1 klasės automobiliai;
- kai registruojami pakeisti Lietuvoje įregistruotos TP duomenys (modelis, kategorija, klasė, spalva, variklio duomenys ir pan.);
- visais įregistruotų duomenų keitimo atvejais, kai TP įregistruota Lietuvoje iki 2001 m. vasario 1 d. ir registravimo duomenys vėliau nekeisti arba po 2001 m. vasario 1 d. įregistruotos motorinės TP registravimo dokumente nėra įrašytas variklio numeris arba nėra įrašo, kad variklio numeris nenustatytas;
- kai TP yra išregistruota ir pasikeitė TP savininkas;
- kai TP yra išregistruota baigus jos eksploatavimą;
- kitais TP registravimo taisyklėse nustatytais atvejais.

TP identifikavimas gali būti atliekamas ir TP registravimo taisyklėse nenumatytais atvejais, jei to pageidauja klientas.

Identifikavimui parengtoje TP turi būti sumontuoti visi pagrindiniai jos agregatai, TP kėbulo (rėmo) laikančioji konstrukcija turi būti be lūžių ar didesnių deformacijų. Joje neturi būti krovinių ar įrenginių, kurie trukdytų TP identifikavimui.

TP identifikavimo numeris, identifikavimo lentelė aplink juos esantis plotas, variklio numeris turi būti švarūs, nepadengti jokiomis medžiagomis, išskyrus tas, kurios yra naudojamos TP gamintojo. Automobilvežiu atgabenta TP prieš jos identifikavimą iš automobilvežio turi būti iškraunama.

TP identifikuojančiam VĮ REGITRA darbuotojui klientas pateikia:
1. Savo asmens dokumentą.
2. TP registracijos liudijimą.
3. TP atitikties įvertinimą patvirtinantį dokumentą:
3.1. tipo atitikties sertifikatą (kai ketinama registruoti naują TP);
3.2. pažymą apie atliktą TP atitikties įvertinimą (kai ketinama pirmą kartą registruoti Lietuvoje naudotą TP, kuri yra įvežta ne iš ES šalies ar Norvegijos, Šveicarijos).
4. Ekspertizių arba specializuotos įmonės pagal Kelių transporto priemonių gamybos ir perdirbimo tvarką įformintą ekspertizės pažymą (kai ketinama registruoti perdirbtą arba naują vienetinės gamybos TP).
5. Teisėsaugos institucijos išduotą dokumentą apie nustatytus TP identifikavimo žymenų pakeitimus ar klastojimą (kai TP įsigyta ar atgauta po teisėsaugos institucijos tyrimo).
6. Kitus dokumentus, kurie gali būti reikšmingi TP duomenų nustatymui ar jų patikrinimui.

TP identifikavimas ir pažyma galioja 12 dienų, išskyrus atvejus, kai identifikuojama serijinės gamybos nauja TP, kurią ketina registruoti savo vardu jos gamintojas Lietuvoje ar užsienio gamintojo oficialus prekybos atstovas Lietuvoje arba iš jų tokią TP įsigijęs klientas. Šiais atvejais TP identifikavimas ir pažyma galioja iki TP įregistravimo.

Jei klientas dėl identifikuotos TP registravimo procedūrų pabaigimo į VĮ REGITRA kreipiasi pasibaigus pažymos galiojimo terminui, TP identifikuojama iš naujo ir išspausdinama kita pažyma.

V. Į. Regitra informacija

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų.

Nauji „Audi S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“

Daugiau greičio, daugiau galios, daugiau važiavimo malonumo

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"