Transporto sistemos tobulinimo projektas Kaune
Atnaujinta: 2020-03-09

Gegužės 29 – birželio 2 d. Kaune viešės darnaus transporto vystymo ir mietų planavimo ekspertų komanda iš Baltijos jūros regiono šalių. 7 ekspertų grupė vertins Kauno miesto transporto sistemą: visą savaitę bus apklausiami kauniečiai, verslininkai, Savivaldybės administracijos darbuotojai, politikai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, studentai, mokytojai ir mokiniai. Remiantis apklausų duomenimis, vizito pabaigoje, bus pateikta ataskaitą apie esamą Kauno transporto sistemos būklę, pagrindines problemas ir siūlomi jų sprendimo būdai.

Ekspertų vizitas Kaune, tai dalis Europos Sąjungos finansuojamo projekto “BUSTRIP” (Baltic Urban Sustainable Transport Implementation and Planning - Baltijos miestų darnaus transporto įgyvendinimas ir planavimas). Šis projektas yra vienas didžiausių iki šiol vykusių panašaus pobūdžio europinių projektų, skirtų transporto sistemos tobulinimui. “BUSTRIP” projekto metu kiekvienas iš projekto partnerių (12 miestų) paruoš Darnaus transporto sistemos vystymo planus, kuriuos vertins bei pateiks rekomendacijas kitų miestų partnerių ekspertų grupės. “BUSTRIP” projektas oficialiai prasidėjo 2005 liepą ir tęsis iki 2007 gruodžio mėnesio. Kauno miesto savivaldybė, kartu su kitais 12 miestų iš 6 Europos valstybių (Latvijos, Lenkijos, Estijos, Vokietijos, Švedijos ir Suomijos), buvo pakviesta dalyvauti Baltijos jūros regiono INTERREG III B projekte “BUSTRIP” (Baltijos miestų darnaus transporto įgyvendinimas ir planavimas) 2005 m. Ketinimui dalyvauti “BUSTRIP” projekte metų pradžioje (sausio 26d.) pritarė ir Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai.

“BUSTRIP” projekto tikslas – pagerinti miestų aplinkosauginę būklę, sumažinti chaotišką miestų plėtrą, nevaldomą transporto eismo intensyvėjimą ir su tuo susijusią taršą. Visi miestai, dalyvaujantys šiame projekte, bendrai spręs kylančias problemas, susijusias su transporto sistemos planavimu, dalinsis patirtimi, kaip reiktų derinti miestų urbanistinę plėtrą ir sieti ją su viešojo transporto sistemos plėtra. Anot Kauno miesto savivaldybės Transporto skyriaus darbuotojų, Kauno miestas pakviestas dalyvauti šiame projekte dėl itin sėkmingų prieš tai įgyvendintų projektų. Praėjusiais metai Kauno miestas gavo net du apdovanojimus už sėkmingą viešojo transporto sistemos valdymą: Baltijos miestų sąjungos “Geriausios aplinkosaugos” ir prestižinį ES CIVITAS apdovanojimą miestui, įgyvendinančiam “Geriausią tolygią transporto praktiką”. Bendras “BUSTRIP” projekto biudžetas yra daugiau nei 10 mln. litų (3 mln. eurų). Kauno miesto savivaldybės  dalis šiame projekte sudaro daugiau kaip 227 tūkstančius litų (66 tūkstančių eurų), iš jų Kauno miesto savivaldybės indėlis – apie 55 tūkstančius litų (16 tūkstančių eurų).

Viešųjų ryšių poskyrio vyr. specialistė
Jurga Chomskytė-McGeever
42 45 61

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Krovinių gabenimas automobiliais – privalumai ir transporto tipai

Kalbant apie populiariausius ir plačiausiai naudojamos ...

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Vilkiko vairuotojo darbo vietos organizavimas

Krovinių transportavimo proceso efektyvumui nemažai įtakos turi ...

„Mercedes Benz Citan“ karavanas Vilniuje

Europoje „Citan" pristatymas įvyko 2012 m. pabaigoje...

Naujoji „Ford Fiesta Van“ – taupus ir išmanus verslo pagalbininkas

Mažasis komercinis automobilis 100 kilometrų kelio sunaudos vos 3,3 litro degalų

Ekonomiškas vilkikų vairavimas

Iniciatyvą parėmė vairuotojų mokymą važiuoti taupiai visokeriopai skatinanti nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija

Ar krovininiai automobiliai gali važiuoti taupiai?

Vairuotojų mokymą važiuoti taupiai visokeriopai skatina nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija...

Paroda „Kauno automobilių dienos 2012“

Parodoje lankytojai galėjo ...

Darbdaviai atranda naujų įdarbinimo būdų

Nedarbo lygiui šalyje siekiant per 13 proc...

„Renault Master“ – susipažįstame su komerciniu transportu

Komerciniai automobiliai - specifinė ir labai įdomi...