Trumputė „Alfa Romeo 159“ apžvalga
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP1711__Small___Small_
  • IMGP1634__Small_
  • IMGP1640__Small_
  • IMGP1645__Small_
  • IMGP1655__Small_

O buvo taip...

Aštuntojo dešimtmečio pradžioje „Alfa Rome“ išgyveno sunkią krizę ir vos nebankrutavo. Būtent tada ją prisijungė kitas automobilių gamintojas „Fiat“. Nuo tada buvo ir pakilimų, ir nuosmukių.

Paskutinis ryškus pakilimas buvo 1997 m., kai „Alfa 156“ gavo „Metų automobilio titulą“ ir premiją už dizainą. Pagrindinį dizainerių persiviliojus VW koncernui „Alfa“ vėl grėsė nuosmukis, bet vidinė „Fiat“ krizė privertės darbuotojus sukrusti – nenorėdami likti be darbo jie sukūrė „Alfa 159“. Išvaizda ji panaši į 156 modelį, tačiau tai – visiškai naujas automobilis.

Kas naujo?

Sedanas gavo 105 mm ilgesnę važiuoklę, kėbulas tapo 22 cm ilgesnis ir 8,5 cm platesnis. Be to, atsirado platesnis variklių pasirinkimas, o užpakalinė pakaba tapo daugiasvirtė. Taip atsirado galimybė kurti keturiais ratais varomus modelius.

159 modelis gali turėti vieną iš trijų benzininių variklių su tiesioginiu įpurškimu arba vieną iš dyzelinių variklių.Varikliai turi JTS (Jet Thrust Stoichiometric) sistemą. Prabangiausias modelis turi 3,2 l V6 260 AG variklį, toliau eina 2,2 l 185 AG variklis, o net kukliausias 1,9 l variklis turi 160 AG. Galingiausias dyzelinis yra 2,4 l 200 AG „Multijet“ variklis. Taip pat yra 1,9 1,9 l 16 V 150 AG JTDM ir 1,9 l 8 V 120 AG varikliai.

„Alfa 156“ serijoje nebuvo visais keturiais ratais varomų automobilių. 159 Q4 modelis yra būtent toks. Specialiai „Alfa 159“ buvo sukurtos naujos pavarų dėžės. Tiek APD, tiek MPD yra šešių pavarų.

Viduje 159 modelis labai primena 156. „Alfa Romeo“ ir toliau kuriamas kaip automobilis vairuotojui, todėl prietaisų skydelis pasuktas į sėdintįjį prie vairo. Sportinę nuotaiką sukuria apvalūs prietaisų stikliukai puošti poliruoti metalu.

Deja, nepaisant to, kad 159 10 cm ilgesnis už savo pirmtaką, erdvės salone neperdauginusia. Iki „VW Paesat“ 159 dar tolokai. Bagažinė taip pat ne pati talpiausia. Ertmė maža, daiktus kelti tenka aukštai. Kai kuriuos praktinius dalykus „Alfa Romeo“ gamintojai ir toliau ignoruoja.

Be to, nors vairuotojo vieta patogi, nuolat jaučiamas stogo artumas. Gerokai palinkęs priekinis stiklas tik sustiprina spaudimo jausmą. Deja, čia jau nieko nepakeisi. Jei renkatės „Alfą Romoe 159“, su tuo teks pratintis.

Kelyje

Pagirti 159 modelį galima už malonų važiavimą. Garso izoliacija puiki, tad gatvės triukšmo beveik negirdėti. Dar viena maloni staigmena – įvairiems keliams pritaikyta pakaba. Ankstesnis modelis tokia pasirgirti negalėjo. Su „Alfa Romeo 159“ nebaisūs ir prastesni užmiesčio keliai, o 156 modelis tokiuose skaičiuodavo visas duobes.

Iš vairuotojo vietos gerai matosi ir spidometras, ir tachometras, ir automobilio kompiuteris. Kita vertus, vairas reguliuojamas ir pagal aukštį, ir pagal ilgį, tad nusistatyti patogią padėtį neturėtų būti sunku. Įdomu tai, kad 159 modelį nesijaučia amžinos itališkų automobilių problemos – surinkimo broko. Salono apdaila tvarkinga, tarpai lygūs ir tikslūs.

Pirmieji nusivylimai

Sankabos pamina jautri ir tiksliai reaguoja į paspaudimą. Akseleratoriaus pamina judėjimo pradžioje reaguoja per daug lėtai. Turbūt taip padaryta siekiant sumažinti kenksmingų išmetamųjų dujų kiekį, tačiau kitiems gamintojams pavyksta rasti aukso viduriuką neprastinant automobilio charakteristikų. Laimei, pradėjus judėti akseleratoriaus pamina „atgyja“ ir į paspaudimus reaguoja greitai.

Mechaninės pavarų dėžės svirtis galėjo būti kiek ilgesnė. Šiaip pavarų dėžė veikia patikimai, greitai, tačiau dėl svirties trumpumo įjungiant 3 ir 5 pavaras galima užsigauti pirštus į kondicionierių – šioje vietoje atstumas aiškiai per mažas. Prie šito galima pratintis arba pasikeisti pavarų dėžės svirtį.

Dažną vairuotoją gali nuvilti vairo sistema. Ji nebe tokia „aštri“ kaip 156 ar ankstesniuose modeliuose. Jei anksčiau nuo krašto iki krašto vairas apsisukdavo du kartus, dabar jis apsisuka tris. Kita vertus, padidėjus vairo apsisukimų skaičiui sumažėjo automobilio apsisukimo spindulys. Apsisukimo spindulys – maždaug 10 m. Priekiniais ratais varomam automobiliui tai labai geras rodiklis. Tik sėdus prie 159 vairo reiktų įprasti prie jo išmatavimų, nes staigesnių posūkių pirmu bandymu gali ir nepavykti įveikti. Laimei, atgalinis ryšis išliko neblogas, bet ne toks staigus, koks buvo 156 modelyje.

Stabdžių sistemai priekaištų nėra.

Deja, informacijos apie automobilio mazgų ir detalių patikimumą dar trūksta, tačiau jokio masinio šių automobilių atšaukimo nebuvo, italai, pastaruoju metu, savo produkcijos kokybę pagerino, tad galima tikėtis, kad 159 modelis tikrai nebus prastesnis už savo pirmtaką.

Nepaisant to, kad „Alfa Romeo 159“ skiriasi nuo savo pirmtakų, tai vis ta pati „Alfa“. Kita vertus, jis galėtų kainuoti kiek pigiau arba turėti ilgesnę garantiją. Nors, kai kurie savininkai teigia, kad „Alfa“ – gyvenimo stilius. Dažnai šiuos automobilius perka ne dėl mados, o „iš meilės“. Nusipirkus „Alfą“ reikia nusiteikti atleisti jai tuos trūkumus ir netikslumus, kurių neatleistumėt kitiems modeliams.

„Alfa Romeo 159 1.9 JTS“ techninės charakteristikos

KĖBULAS

Kėbulo tipas

Sedanas

Durų skaičius

4

Vietų skaičius

5

Ilgis

4660 mm

Plotis

1828 mm

Aukštis

1417 mm

Ratų bazė

2700

VARIKLIS

Darbinis tūris

1859 cm3

Kuro paskirstymo mechanizmas

dohc

Maitinimo sistema

Tiesioginis įpurškimas

Galia

160/6500 AG

Sukimo momentas

190/4500 AG

Kuras

А–98

TRANSMISIJA

Varantys ratai

Priekiniai

Pavarų skaičius, MPD

6

PAKABA

Priekinės pakabos tipas

Dviguba skersinės svirtis

Užpakalinės pakabos tipas

Skersinis stabilizatorius

VAIRO SISTEMA

Vairo stiprintuvas

Hidraulinis

Vairo sistemos tipas

Krumpliastiebinė pavara

Apsisukimo spindulys

9.9 m

STABDŽIŲ SISTEMOS TIPAS

Priekiniai stabdžiai

Diskiniai ventiliuojami

Užpakaliniai stabdžiai

Diskiniai

ABS

Yra

EKSPLOATACINIAI RODIKLIAI

Kuro bako talpa

70 l

100 km/val. pasiekia per,

9.7 s.

Maksimalus greitis

212 km/val.

Kuro sąnaudos užmiestyje

6.6 l/100 km

Kuro sąnaudos mieste

12.2 l/100 km

Kuro sąnaudos. Mišrus ciklas

8.7 l

Automobilio masė

1480 kg

Padangos

205/55 R16

Parengta pagal užsienio spaudą

Norite parduoti turimą "Alfą rome"? Galite pasinaudoti nemokama autoreviu.lt skelbimų sistema. Tai tikrai nėra sudėtinga. Tiesiog reikia užsiregistruoti ir galite talpinti skelbimus.

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"

Nereikalingiausios modernių automobilių funkcijos

Daugelis moderniuose automobiliuose esančių funkcijų tikrai naudingos ir ...