Vairavimas lyjant
Atnaujinta: 2020-03-10
  • vairavimas lyjant

Lyjant lietui nelaimingų atsitikimų skaičius išauga nuo 35 proc. iki 182 proc. Eismo įvykių padariniai yra mažiau pavojingi dėl instinktyvaus vairuotojų elgesio, kai yra sumažinamas greitis arba padidinamas atstumas iki priekyje važiuojančio automobilio. Ypač pavojinga - pirmoji lietaus valanda.*

„Tyrimas parodė teigiamus vairuotojų elgesio pokyčius lyjant lietui, tačiau šie pasikeitimai būdingi per mažam vairuotojų skaičiui arba nėra pakankamai reikšmingi. Pavyzdžiui, mažesnis greitis, deja, nebūtinai reiškia saugų greitį.

Pernelyg didelis greitis, kelio dangos tipas ar nepakankamas padangos protektoriaus gylis yra vienos iš pagrindinių automobilių slydimo priežasčių drėgname kelyje. „Idealu atveju vairuotojui jau teko suvaldyti automobilio slydimą saugių sąlygų metu, tuomet judesiai vairu yra atliekami automatiškai", - aiškina „Renault" vairavimo mokyklos instruktoriai. „Pirmasis slydimo vandeniu požymis yra lengviau pasukamas vairas. Tokioje situacijoje jokiu būdu negalima stabdyti ar staigiai sukti vairo."
• Kai užsiblokuoja galiniai ratai, turėtumėte pasipriešinti tam vairu ir palengva spausti greičio paminą, kad išvengtumėte automobilio apsisukimo. Tokiu atveju negalima spausti stabdžio, nes tai tik dar labiau paskatins slydimą.
• Kai tik pajusite priekinių ratų sukibimą, nieko nelaukdami nukelkite koją nuo greičio paminos ir ištiesinkite važiavimo trajektoriją.

Priklausomai nuo lietaus intensyvumo ir trukmės skiriasi matomumo suprastėjimo lygiai - esant liūčiai vairuotojas gali matyti vos 50 metrų atstumu. „Efektyvūs ir nesusidėvėję langų valytuvai yra ypatingai svarbūs vairuojant bet kokiu metų laiku, tačiau tai ypač svarbu rudenį ir žiemą", - pataria instruktoriai. Lyjant padidėja oro drėgnumas, o tai gali sudaryti sąlygas langų rasojimui. „Į priekinius ir šoninius langus nukreiptas šiltas oro srautas padės efektyviai valyti langus. Toks pat rezultatas gali būti pasiektas kuriam laikui įjungus oro kondicionierių. Oras turi ateiti iš išorės, o ne cirkuliuoti salono viduje. Kai automobilis stovi, patariama trumpam atidaryti langą, kad būtų pašalintas pernelyg drėgnas oras", - tvirtina „Renault" vairavimo mokyklos instruktoriai.
Didelės liūties metu ir iš karto po jos vairuotojai turėtų būti labai atsargūs lenkdami kitas transporto priemones, ypač sunkvežimius, kurie gali sumažinti matomumą taškydami vandenį. Be to, ant kelio esantis vanduo veikia kaip veidrodis ir naktį atsispindėjusios atvažiuojančio automobilio šviesos gali apakinti vairuotoją.

*„SWOV" straipsnis „Vandens įtaka eismo saugumui"

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Ko nesuprantame vieni apie kitus kelyje?

Saugaus vairavimo tema nuolat linksniuojama ir ...

Nacionalinis kelių eismo taisyklių egzaminas

Prabėgusį penktadienį visoje Lietuvoje vyko ....

Apie pasikeitimus, suteikiant teisę vairuoti motociklus ir triračius

Žiema - laikotarpis, kai Lietuvos moto gyvenimas apmiršta...(papildyta)

„Geriausiojo vairuotojo“ titulo pernykštis nugalėtojas nebegins

Taigi, paskutinį rugsėjo sekmadienį sveikinsime

Geriausi vairuotojai sieks pakartoti pergales

Pernai geriausio Lietuvos vairuotojo titulą...