„Volvo Cars“ ir „Uber“ pristato gamybai parengtą savavaldį automobilį
Atnaujinta: 2020-03-09
  • 5__2__-_Copy
  • 5
  • 5__3__-_Copy
  • 5__4_
  • 5__1__-_Copy

Automobilių saugumo technologijų lyderė „Volvo Cars" ir pavežėjimo paslaugų kompanija „Uber" pristatė drauge sukurtą gamybai parengtą savavaldį automobilį, kuris yra tolimesnis žingsnis strateginiame kompanijų bendradarbiavime.

„Uber" ir „Volvo Cars" pradėjo bendradarbiauti 2016 metais kuriant savavaldžių automobilių prototipus, o pristatytas SUV „Volvo XC90" yra pirmasis serijinis automobilis, kuris su įdiegtomis „Uber" autonominio važiavimo technologijomis gali važiuoti savarankiškai.

Standartinis „Volvo XC90" modelis turi pagrindines saugumo technologijas, leidusias „Uber" kompanijai lengvai sumontuoti savo sukurtą savavaldžio važiavimo įrangą, kuri ateityje bus naudojama teikiant autonominių automobilių dalijimosi paslaugas.

Be to, savavaldis „Volvo" automobilis turi net kelias dubliuojančias vairo ir stabdžių, taip pat energijos sistemas tam atvejui, jei kuri nors viena iš šių pagrindinių sistemų nustotų veikti ir automobilį reikėtų nedelsiant sustabdyti.

Papildomai prie „Volvo" dubliuojančių sistemų automobilio išorėje ir salone sumontuoti papildomi autonominio važiavimo technologijos jutikliai, užtikrinantys saugų automobilio valdymą ir manevravimą mieste.

„Mes tikime, kad autonominio važiavimo technologijos dar labiau padidins saugumą - pamatinį mūsų kompanijos elementą, - sako Håkanas Samuelssonas, „Volvo Cars" prezidentas ir vykdomasis direktorius. - Planuojame, kad jau kito dešimtmečio viduryje trečdalis visų mūsų parduodamų automobilių bus visiškai autonominiai, o bendradarbiavimas su „Uber" atspindi mūsų ambicijas tapti didžiausių pasaulyje pavežėjimo paslaugų kompanijų tiekėju."

Panašios savavaldžio važiavimo technologijos bus ir naujuose „Volvo Cars" autonominiuose automobiliuose, kurių pirmieji pasirodys jau kito dešimtmečio pradžioje. Šios sistemos, debiutuosiančios naudojant „SPA2" platformą pagamintuose naujos kartos „Volvo" automobiliuose, leis važiuoti autonominiu režimu tokiose tam pritaikytose vietose kaip greitkeliai ir miestų aplinkkeliai.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

„Volvo Cars“ savo 90-ąjį gimtadienį paminės pradėdama naujojo SUV „Volvo XC60“ gamybą

Nors per 90 metų įvyko itin daug pokyčių, vienas dalykas išliko tas pats – „Volvo“ įsipareigojimas gaminti saugiausius pasaulyje automobilius.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

Du automobiliai viename – „Volvo Duett“ sukanka 60 metų

Kompaktinis PV444 pirmą kartą parodytas 1944 m...

„Volvo LCP 2000“ – ateitis kurta prieš 30 metų

Lengvosios medžiagos, alternatyvūs degalai, labai mažos degalų sąnaudos...

Naujasis „Volvo FMX“: novatoriški sprendimai našesniems darbams statybų aikštelėse

Miunchene, Vokietijoje, vykstančios parodos „Bauma" metu pristatytas...

"Volvo" automobilių bagažinių talpumo testas

Naujojo Volvo V40 pristatymo metu AutoVikingai taip pat suorganizavo ir ...

„Autovikingai“ ir kitoks „Volvo 40“ pristatymas

Sutikite, yra bendraminčių klubų, kurie ...

„Volvo“ saugumas – trijų taškų saugos diržai

„Volvo“ saugumo technologijų inžinierius ...

„Volvo“ gerbėjų klubų susitikimas

Šiemet, kaip ir buvo žadėta, toks renginys įvyko Lietuvoje...

„Sostena“ ir „AutoVikingai“ už saugų eismą

Prasidėjus žiemai saugaus eismo klausimas tampa ...