„Volvo XC 60“ – duoklė madai
Atnaujinta: 2020-03-09
 • volvo_xc60__13_
 • volvo_xc_60__1_
 • volvo_xc60__12_
 • volvo_xc60__8_
 • volvo_xc60__3_
 • volvo_xc_60__2_
 • volvo_xc_60__3_
 • volvo_xc_60__4_
 • volvo_xc_60__5_
 • volvo_xc_60__6_
 • volvo_xc_60__7_
 • volvo_xc_60__8_
 • volvo_xc_60__9_
 • volvo_xc_60__10_
 • volvo_xc_60__11_
 • volvo_xc_60

Buvo laikai, kai automobilius skirstėme į miesto ir užmiesčio transporto priemones. Laikai keitėsi ir šiandien turime nemažą universalių automobilių, puikiai tinkančių tiek kasdienėms kelionėms į darbą, tiek išvykoms su draugais į gamtą. Tiksliau, gamintojai, nenorėdami prarasti klientų, buvo priversti plėsti savo siūlomų modelių asortimentą. Švedų automobilių gamintojas „Volvo" ne išimtis.

Buvo laikas, kai „Volvo" gamino tik didelius sedanus. Vėliau rinkoje pasirodė mažesni modeliai, o prieš dešimt metų į gatves išriedėjo pirmasis didelis miesto visureigis „XC 90" ir mažesnis „XC 70". Rinkoje pasirodžius sėkmingam „Nissan Qasqhai" modeliui, „Volvo" nusprendė neatsilikti ir prieš keletą metų pirkėjams buvo pasiūlytas visureigis „XC 60". Tiesa, už „Nissan" modelį švedų automobilis yra kiek didesnis ir, priklausydamas prestižinių automobilių segmentui, kainuoja gerokai daugiau.

Švedai rinkai siūlo nemažai modelių, bet jie - ganėtinai konservatyvūs, tad „XC 60", nors ir priklauso prestižinių vidutinių visureigių kategorijai, išoriškai labiau primena aukštą universalą, o ne visureigį. Ilgas ir nuožulnus priekis, dailiai lenktos stogo linijos, o pats automobilis, nepaisant to, kad turi aukštą prošvaisą, atrodo kresnas. Dėl užpakalyje sumontuotų šviesos diodų žibintų naktį automobilis atrodo dar iškalbingiau.

Bet kokiu atveju automobilio išvaizda nuteikia maloniai. Šiais laikais, kai daugelis modelių supanašėja ir atpažinti juos galima tik matant ženkliuką, „Volvo" išsiskiria tuo, kad atpažįstamas žiūrint iš bet kurio kampo. Žinoma, kaip jau teko įsitikinti, išvaizdos vertinimas - subjektyvus dalykas, tačiau kiekvienas parduotas modelis leidžia spėti, kad pirkėjams išvaizda patinka.

Įlipęs į automobilį iškart supranti, kad sėdi prestižiniame modelyje. Skirtingos faktūros ir spalvų odinės sėdynės, puikios kokybės apdailos plastikas, viena prie kitos puikiai tinkančios detalės. Bandytas modelis buvo specialios „R design" versijos, tad tokios detalės kaip sėdynių spalva ir apdaila ar vairas skyrėsi nuo standartinių, tačiau nesvarbu, kokioje „XC60" modifikacijoje teks važiuoti. Viskas atrodys solidžiai ir prabangiai, nerasit nereikalingų detalių.

Vairuotojo vieta patogi, reguliuojamas ne tik sėdynės aukštis, bet ir nugarėlės išlinkimas. Ilgai važiuojant ši funkcija labai praverčia, bet šoninis palaikymas galėtų būti geresnis arba irgi reguliuojamas.

Visi reikiami mygtukai - po ranka. Netgi bagažinės ar kuro bako atidarymas sumontuoti aukštai, gerai matomi, tad norint kažkurį jų atidaryti nereikia ilgai ir nuobodžiai ieškoti reikiamo mygtuko. Tiek spidometro, tiek tachometro centre sumontuoti du nedideli ekranėliai, kuriuose pateikiama visa reikiama informacija - rida, kuro sąnaudos, temperatūra ir t. t. Įspėjamųjų signalų lemputės išdėstytos spidometro kraštuose.

Vairuotojas sėdi aukštai, gerą matomumą užtikrina dideli veidrodžiai, vairuotojui padeda ir davikliai, tad į kažką atsiremti automobilį statant galima nebent tyčia. Centrinis panelis su gausybe mygtukų, pasuktas į vairuotojo pusę. Patogu, tačiau dėl informacijos gausos išstudijuoti mygtukų atliekamas funkcijas vertėtų dar prieš leidžiantis į kelią. Jeigu su apipūtimu viskas aišku iš pirmo žvilgsnio - dideli mygtukai centre aiškiai rodo, kas už ką atsakingas, tai su telefonu kiek sudėtingiau. Jis kaskart buvo prijungiamas automatiškai, atsiliepti tekdavo nuspaudus arčiau keleivio vietos esantį mygtuką „OK". Ant vairo, kaip daugumoje kitų modelių, telefono mygtuko nebuvo. Taip pat tarp gausybės kalbų nebuvo lietuvių. Keista, nes automobilis gali „bendrauti" čekiškai ar net vengriškai.

Derinant bendrą dizainą centrinis ranktūris-daiktadėžė išėjo trumpoka, tad ant jos ranką pasidėti patogu tik paleidus vairą. Gal buvo tikslingiau puodukų laikiklius iškelti kad ir į dureles, o tarpe tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių sumontuoti patogų ranktūrį? Kituose bandytuose prestižinio segmento modeliuose būtent taip ir padaryta.

Daugumas aktyvių saugos sistemų įjungiamos pagal nutylėjimą, tačiau norint galima pasivaikščioti po automobilio nustatymus ir jas visas atjungti.

„XC 60" inžinieriai nepamiršo ir užpakalinių sėdynių keleivių. Durelės atsidaro plačiai, tad įlipti ir išlipti nesunku. Keleiviams ne tik išvesti ortakiai, bet ir užpakalinių sėdynių šildymas. Kai sėdynės - odinės, ši funkcija šaltuoju metų laiku labai pageidaujama. Jei sėdi tik vienas ar du keleiviai, jie gali atlenkti centrinę sėdynės nugarėlę ir turės patogų ranktūrį - puodukų laikiklį.

Automobilis didelis, tad ir bagažinė didelė. Sulanksčius užpakalinių sėdynių eilę gaunamas dar didesnis, lygų dugną turintis, krovinių skyrius. Reikia pervežti didesnius krovinius? Su „XC60" tai padaryt nebus sunku.

Ilgokai „Volvo" vadinti saugiausiais automobiliais. Vėliau dėl to kilo įvairių diskusijų, bet teigti, kad dėl to „Volvo" tapo nesaugūs, negalima. Kiekvienas „Volvo XC 60" modelis jau standartinėje sąrangoje turi unikalią „City Safe" sistemą, apsaugančią vairuotoją ir kitus eismo dalyvius nuo žioplų klaidų.

„Volvo" atliko tyrimus ir nustatė, kad 75 proc. susidūrimų įvyksta esant mažesniam kaip 30 km/val. greičiui. Maždaug pusė įvyksta todėl, kad vairuotojai nė nebando stabdyti. Tokiais atvejais turėtų pagelbėti „City Safe" sistema. Specialus daviklis stebi per 10 m nuo priekinio bamperio esančius objektus. Taip pat kompiuteris nustato, ar priešais esantis automobilis juda, ar stovi. Tada 50 kartų per sekundę perskaičiuojama, kokios stabdymo jėgos reikės siekiant išvengti susidūrimo. Jeigu atstumas pavojingai mažėja, o vairuotojas nieko nedaro, sistema pati pradeda stabdyti automobilį. Sistema turėtų sureaguoti į bet kokį priešais esantį automobilį, tačiau gali nesureaguoti į, tarkim, betoninę sieną, nes pastaroji neatspindės daviklio siunčiamo signalo, tad kilus norui eksperimentuoti, darykite tai tik gatvėse arba automobilių aikštelėse, bet ne namo kieme.

Bandytas modelis turėjo 2,4 l 215 AG dyzelinį variklį ir 6 pavarų automatinę PD. Pavarų dėžė labai greitai pripranta prie vairuotojo važiavimo stiliaus. Užtenka kelis kartus staigiau spustelti akceleratorių ir elektronika pati pavarų perjungimą sudėlioja taip, kad vairuotojui belieka tik mėgautis važiavimu. Pavarų persijungimą galima atskirti nebent pagal tachometro rodmenų pasikeitimą.

Su pavarų dėžės veikimu puikiai suderinti ir kiti automobilio mazgai. Pakaba nėra per daug minkšta, tačiau puikiai tinka ne tik asfaltuotiems keliams, bet ir pamaltiems kaimo žvyrkeliams. Posūkius automobilis taip pat įveikia ramiai ir užtikrinti, kėbulo pasvyrimai beveik nejaučiami.

Gal kiek informatyvesnis galėtų būti vairas, tačiau tai - daugiau pripratimo reikalas. Be to, „Volvo XC 60" gauna vairo sistemą, kuri keičia vairavimo rodiklius priklausomai nuo automobilio greičio. Pagal nutylėjimą sistema tai daro automatiškai, tačiau norint galima nusistatyti norimas charakteristikas.

Stabilumo automobiliui suteikia ir visų keturių varančių ratų sistema. Jos pagrindą sudaro elektroninė mova „Haldex" ir „Instant Traction" technologija. Sistema pati, priklausomai nuo situacijos kelyje, paskirsto sukimo momentą tarp priekinių ir užpakalinių ratų.

Taip pat standartinėje įrangoje yra dinaminė stabilumo ir sukibimo kontrolės sistema DSTC, kuri, nepaisant automobilio dinamiškumo, užtikrina saugų važiavimą. Azartiškiems ar jauniems vairuotojams ji ypač pravers.

Dar vienas naudingas dalykas - budintis autopiloto režimas. Važiuojant jį įjungus ir spustelėjus stabdžių paminą, nustatytas greitis įrėminamas skliausteliais, tačiau neišsijungia. Pravažiavus kliūtį ar greičio ribojimo ruožą, spūstelėjus ant vairo esantį valdymo mygtuką, skliausteliai dingsta ir automobilis vėl pasiekia anksčiau nustatytą greitį.

Nors automobilis - didelis ir galingas, tilpti į gamintojo deklaruojamas kuro sąnaudas mišriu režimu - 6,8l/ 100 km., pavyko. Gal tik norėtųsi, kad dyzelinio variklio salone nesigirdėtų, nes dabar, ypač greitėjant, jis buvo girdimas, tačiau to tikrai negalima vadinti trūkumu. Čia greičiau kabinėjimasis dėl kabinėjimosi, nes praleidus prie automobilio vairo tris dienas ir nuvažiavus ne vieną šimtą kilometrų, pretenzijų jam nėra. Patogus, manevringas, galingas, aukštas, lengvai valdomas: viskas, ko reikia universaliam automobiliui, su kuriuo norėtųsi ir važinėti į darbą, ir laisvalaikiu su draugais ištrūkti į gamtą.

Techninės charakteristikos

 

D5 (215 AG)

D5 AWD (215 AG)

VARIKLIS

VARIKLIO PAVADINIMAS

D5244T11

D5244T15

VARIKLIO TIPO APRAŠYMAS

5 cilindrų dyzelinis variklis su turbokompresoriumi

5 cilindrų dyzelinis variklis su turbokompresoriumi

TRANSMISIJA

Priekiniai varantieji ratai

Visi varantieji ratai

CILINDRŲ SKAIČIUS

5

5

VARIKLIO DARBINIS TŪRIS

2400 cc

2400 cc

VARIKLIO CILINDRŲ SKERSMUO

81 mm

81 mm

VARIKLIO TAKTAS

93,15 mm

93,15 mm

MAKSIMALI VARIKLIO GALIA (KW)

158 kW

158 kW

ARKLIO GALIOS (HP)

215 hp

215 hp

ARKLIO GALIOS, APS.

4000 rpm

4000 rpm

SUKIMO MOMENTAS

420 Nm

440 Nm

SUKIMO MOMENTAS, APS.

1500,0 - 3250,0 rpm

1500,0-3000,0 rpm

DEGALŲ TIPAS

Dyzelis

Dyzelis

TECHNINĖS CHARAKTERISTIKOS

DEGALŲ SĄNAUDOS (MIŠRUS)

Šešių pavarų automatinė transmisija „Geartronic"

6,8 l/100km

Šešių pavarų mechaninė pavarų dėžė

5,7 l/100km

DEGALŲ SĄNAUDOS (MIESTE)

Šešių pavarų automatinė transmisija „Geartronic"

8,9 l/100km

Šešių pavarų mechaninė pavarų dėžė

6,5 l/100km

DEGALŲ SĄNAUDOS (GREITKELYJE)

Šešių pavarų automatinė transmisija „Geartronic"

5,6 l/100km

Šešių pavarų mechaninė pavarų dėžė

5,1 l/100km

GREITĖJIMAS (0-100)

Šešių pavarų automatinė transmisija „Geartronic"

8,3 s

Šešių pavarų mechaninė pavarų dėžė

8,1 s

CO2 IŠMETIMAS

Šešių pavarų automatinė transmisija „Geartronic"

 

179 g/km

Šešių pavarų mechaninė pavarų dėžė

149 g/km

GALINGUMA

 

 

DEGALŲ BAKO TALPA

70 l

70 l

KROVIMO TALPA

495 l

495 l

VILKIMO GALIA

1800 kg

2000 kg

SVERIA

 

 

EKSPLOATAVIMO SVORIS

1794 kg

1805 kg

BENDRASIS SVORIS

2505 kg

2505 kg

MAKSIMALI STOGO APKROVA

100 kg

100 kg

IŠORĖS IŠMATAVIMAI

 

 

AUKŠTIS

1713 mm

1713 mm

ILGIS

4627 mm

4627 mm

PLOTIS

1891 mm

1891 mm

PLOTIS ĮSKAITANT VEIDRODĖLIUS

2120 mm

2120 mm

RATŲ BAZĖ

2774 mm

2774 mm

PRIEKINIS TARPURATIS

1632 mm

1632 mm

GALINIS TARPURATIS

1586 mm

1586 mm

POSŪKIO SKERSMUO

11,7 m

11,7 m

VIDAUS IŠMATAVIMAI

 

 

VIETA GALVAI PRIEKYJE

990 mm

990 mm

VIETA GALVAI GALE

1003 mm

1003 mm

VIETA PEČIAMS PRIEKYJE

1439 mm

1439 mm

VIETA PEČIAMS GALE

1403 mm

1403 mm

VIETA KOJOMS PRIEKYJE

1047 mm

1047 mm

VIETA KOJOMS GALE

924 mm

924 mm

VIETA ŠLAUNIMS PRIEKYJE

1377 mm

1377 mm

VIETA ŠLAUNIMS GALE

1367 mm

1367 mm

KITA

 

 

KLASIFIKACIJA PAGAL APLINKOSAUGOS REIKALAVIMUS

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

 

Lentelė volvocars.com

Tekstas ir nuotraukos V. Misevičiaus

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse ir interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „IKS" sutikimo draudžiama.

 

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų.

Nauji „Audi S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“

Daugiau greičio, daugiau galios, daugiau važiavimo malonumo

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"