Šiandien mažai kas atsimena, bet buvo toks laikas, kai padangas buvo galima suskirstyti į dvi kategorijas: tos, kurias galima įsigyti, ir visos kitos. Pavadinimai ar prekių ženklai mažai kam rūpėjo. Svarbu buvo galimybė apmauti savo moskvičių ar žiguliuką „naujais ratais".
Dabar laikai pasikeitė. Padangų pasirinkimas didžiulis. Net nuėjus į didesnę parduotuvę pirkti grietinės galima nusipirkti ir padangas. Tiesa, dažniausia prekybos centruose siūloma kinų padangų gamintojų produkcija, kurios pavadinimai mums nieko nesako, o kokybė kelia abejonių. Tad, jei tikrai norite padangų, kiniškų verčiau nepirkite - eksperimentus su savo automobiliu ir sveikata palikite ateičiai.
Užsukus padangų į specializuotą ar pusiau specializuotą parduotuvę, situacija pagerėja. Čia pasirinkimas didesnis, jos (bent jau didžioji dalis) nėra gamintos Kinijoje, dirba specialistai, kurie prireikus galės patarti. Kai kuriuos dalykus vertėtų žinoti ir patiems. Vienas jų - iš esmės mūsų rinkai padangas siūlo keli didžiuliai gamintojai, kuriems šiuo metu priklauso keletas mažesnių prekių ženklų.
Tokiam visuotiniai žinomam padangų gamintojui kaip „Michelin" priklauso mažesni prekių ženklai: „Riken", „Kleber", „Uniroyal", „BFGoodrich" ir „Kormoran". „Michelin" 2008 m. buvo pripažintas didžiausiu pasaulyje padangų gamintoju. Pagrindinė būstinė ir gamyklos įsikūrusios Prancūzijoje. Prancūzų padangų gamintojas savo produkcija aprūpina ne tik automobilių vairuotojus, bet turi padangų dviračiams, motociklams ir net lėktuvams. Be padangų, „Michelin" dar rengia kulinarinį restoranų gidą „Raudonasis gidas" ir kelionių vadovą „Žaliasis gidas". Įmonės simbolis - baltas žmogeliukas Bibendumas - sukurtas 1898 metais, o pati įmonė veiklą pradėjo 1888 m.
Vokiečių koncernas „Continental", įkurtas 1871 m., taip pat gamina ir „Barum", „Gislaved", „Viking", „Semperit" padangas. Gali būti, kad ne visi žino ir tai, kad „Matador" priklauso koncernui „Continental", tad padangų gamybai naudojamos tos pačios technologijos ir medžiagos. „Matador" padangos gaminamos Europos Sąjungoje, Slovakijoje. Minėtos padangos pasaulinį pripažinimą pelnė paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje ir šiandien apie 80 proc. gamykloje pagaminamos produkcijos skirta eksportui. „Matador" padangų patikimumą liudija ir tai, kad jų kokybė įvertinta ISO sertifikatais. Be to, gamykla turi visus reikiamus kokybės ir aplinkosaugos sertifikatus, tačiau jos svarbiausia misija ir toliau lieka ta pati: pasaulinėje padangų pramonėje aprūpinti vartotojus ne tik įperkamais ir aukštos kokybės produktais, bet ir užtikrinti, kad jų poveikis gamtai būtų minimalus.
„Continental" yra antras Europoje ir ketvirtas pasaulyje. „Continental" gamyklas turi ne tik gimtojoje Vokietijoje, bet ir Belgijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Portugalijoje, Švedijoje, Liuksemburge, Čekijoje, Ispanijoje, Turkijoje, Ispanijoje, JAV ir net Čilėje. Įmonė gamina padangas tiek lengviesiems automobiliams, tiek ir sunkvežimiams.
Nuo 1898 m. veikianti „Good year" po „savo sparnu" priglaudė padangas „Debica", „Sava", „Fulda", „Kelly tires" ir "Dunlop". Ši JAV įmonė dabar laikoma didžiausia padangų gamintoja pasaulyje. Įmonė gamina padangas automobiliams, lėktuvams, kitoms transporto priemonės. Tinkai siūlo ir kitų guminių gaminių.
Ratus „Formulės 1" komandoms tiekiantis padangų gamintojas „Bridgestone" taip pat gamina padangas ir su „Firestone" bei „Nokian" prekių ženklu. „Bridgestone" yra vienintelis padangų tiekėjas „GP 2" lenktynių komandoms. Jos padangomis „mūvi" ir dalis „Moto GP" motociklų.
Įmonė įkurta 1931 m. Japonijoje. Šiuo metu ji pasaulyje užima antrą vietą, nusileisdama tik „Good year". Koncernas savo produkciją daugiausia realizuoja per antrines įmones.
Kuo skiriasi pagrindinių ir antrinių įmonių produkcija? Esminis skirtumas tas, kad pagrindinis prekių ženklas rinkai siūlo naujausius išradimus ir inovacijas, todėl padangos su pagrindinės įmonės pavadinimu yra pranašesnės už likusias, tačiau kainuoja gerokai brangiau. Antrinės įmonės technologines „naujoves" gauna po metų ar poros, tad jos šiek tiek „atsilieka" nuo pagrindinės įmonės, tačiau padangų gamybai čia naudojamos tos pačios žaliavos ir taikoma ta pati technologija. Padangų kokybė dėl to nenukenčia. Tad jei nėra pinigų „Premium" prekių ženklo padangoms, ramia širdimi galite pirkti antrinių įmonių produkciją. Juo labiau, kad rinktis tikrai yra iš ko.
Autoreviu.lt informacija
Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse ir interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „IKS" sutikimo draudžiama.
Taip pat skaitykite
Padangos. Pagrindiniai dalykai, ką apie jas reiktų žinoti nespecialistui
Kaip teisingai išsirinkti žiemines padangas?
Vėl renkamės žiemines padangas
Automobilių padangos irgi sensta
Kokias padangas rinktis - su dygliais ar be?
Padangos - restauruotos ar naujos?
7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo
Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai
Kaip išsirinkti dviratį internetu?
Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.
Kaip išsirinkti dviratį?
Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys
Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti
Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos
Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas
Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių
Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose
Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...
Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda
Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...
Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą
Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...
„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas
Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.
Naujienos ALT 2013 parodoje
Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)