Neringoje, kaip ir visame Lietuvos pajūryje, padaugėjus poilsiautojų ir kitų aktyvaus poilsio mėgėjų, paskui juos atvyksta svetimą turtą pasisavinti mėgstančių ilgapirščių. Vienu iš populiariausių ir, deja, dėl pačių žmonių aplaidumo lengvai prieinamu grobiu tampa dviračiai. Per šį vasaros sezono laikotarpį į Neringos policiją kreipėsi asmenys dėl 12 dviračių vagysčių, kai kurie atsisakė rašyti pareiškimus, kreipėsi dėl informacijos ar pažymų draudimui. Brangiausi pavogti dviračiai įkainuoti po 3500 litų.
Prieš 3 metus buvo sulaikyti du asmenys, gabenę automobilyje du dviračius „Porsche", kurių vieno vertė- 2000 eurų. Pareiškimo dėl šių dviračių vagystės dar nebuvome gavę, tačiau prabangūs dviračiai netiko prie jaunuolių 20 metų senumo automobilio „Volvo", todėl daiktai buvo sulaikyti. Pareigūnai neapsiriko: iš tikro po dviejų parų kreipėsi dviračių savininkas, dviračiai buvo grąžinti, o vagys gavo pagal nuopelnus.
Prieš dvi dienas į policiją kreipėsi Vokietijos pilietis ir pranešė, kad pavogti du tarpusavy surakinti dviračiai, kurių vertė apie 5000 Lt. Už poros valandų dviračius, paslėptus miške, aptiko aplinką tvarkanti mergina: vagys nespėjo įvykdyti savo kėslų. Vokiečių turistai labai apsidžiaugė, atgavę savo dviračius.
Tenka apgailestauti, kad didžioji dalis dviračių pavagiama iš gatvių, šalia namų esančių teritorijų, kur stovi neprirakinti, surakinti tarpusavyje arba visai palikti nerakinti: skveruose, be priežiūros. Policija deda visas pastangas, kad užkirstų kelią ir išaiškintų šias vagystes, bet kaip įvardinti ar pateisinti tokį žmonių abejingumą ir nerūpestingumą mes nežinome.
Siūlome žymėti dviračius ir kitą vertingą turtą policijoje, susitikimuose su bendruomene perspėjame, tačiau rezultatų tėra mažoka. Be to, dažnas iš besikreipiančių į policiją net neturi dviračio įsigijimo dokumentų, gali apibūdinti tik bendrus požymius, pavadinimą, teigia, kad dviratį įsigijo turguje, dokumentų net nepasiteiravo. Iš to darytina prielaida, kad žmonės įsigyja jau vogtus dviračius iš vagių ar perpardavinėtojų, tuo skatindami tolimesnį ilgapirščių klestėjimą.
Optimistiškai nuteikia, kad dalis besikreipiančiųjų, daugiausia užsieniečiai, savo turtą yra apsidraudę: tai palengvina nukentėjusių praradimus, tačiau įvaizdis apie kurortą ir visą mūsų šalį susiformuoja neigiamas.
Reiktų prisiminti seną posakį: tą, kas saugosi, ir Dievas saugo.
Neringos PK informacija
7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo
Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai
Kaip išsirinkti dviratį internetu?
Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.
Kaip išsirinkti dviratį?
Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys
Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti
Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos
Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas
Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių
Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose
Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...
Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda
Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...
Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą
Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...
„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas
Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.
Naujienos ALT 2013 parodoje
Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)