Mažas benzininis variklis, kurį Europos vairuotojai vertina už taupumą bei išskirtinę galią, ketverius metus iš eilės niekam neužleidžia geriausio pasaulyje variklio vardo. To „International Engine Of The Year" rinkimuose dar nėra buvę. 87 specializuotų leidinių žurnalistai iš 35 šalių Štutgarte paskelbė „EcoBoost" geriausiu varikliu kategorijoje iki 1 litro, pažymėdami, kad ši mažytė jėgainė išsiskiria savo galia, taupumu, išbaigtumu ir technologijomis.
Tai jau aštuntas „Ecoboost" variklio „Oskaras", gautas „International Engine Of The Year" rinkimuose per ketverius metus. „Ford EcoBoost" įkūnija puikias galios charakteristikas ir ekonomišką važiavimą - to tiesiog laukė pirkėjai visame pasaulyje.
1 litro darbinio tūrio „Ecoboost" variklis Europoje buvo montuojamas į kas penktą naują „Ford" automobilį, parduotą 2014 metais.
„Vieno litro darbinio tūrio „Ecoboost" variklis pakeitė mažų benzininių variklių rinkos taisykles. Mes didžiuojamės, kad, nepaisant augančios konkurencijos, „Ecoboost" išlieka geriausiu savo klasėje. Įkvėpti tos dvasios, kuria kūrėme „Ecoboost" variklį, mes tęsiame naujų variklių kūrimą", - teigė „Ford of Europe" produktų vystymo viceprezidentas Joe Bakajus.
„Ford" korporacija dirba išvien su savo inžinerijos partneriais „Schaeffler Group". Kartu jie vykdo naujo dvigubos masės smagračio, kuris išjungia automobilio cilindrus platesniu automobilio apkrovos bei greičio diapozonu, bandymus, o tai padeda sumažinti triukšmo, vibracijos bei grubumo pojūčio lygį. Europos mokslinių tyrimų bei inovacijų centre Achene, Vokietijoje, atlikti bandymai parodė, kad degalai naudojami net 6 proc. ekonomiškiau.
„Tokiuose smarkiai sumažintuose varikliams kaip 1 litro darbinio tūrio „EcoBoost", ženkliai padidinti degalų ekonomiškumą galima tik panaudojant cilindrų išjungimą. Kuriant ir tobulinant naujus variklius, didžiausią prioritetą teikiame degalų ekonomiškumui", - sakė „Ford of Europe" patobulintų galios agregatų vadybininkas Carstenas Weberis.
100 AG, 125 AG bei 150 AG, 1 litro darbinio tūrio „EcoBoost" variklis yra gaminamas Kelne ir Rumunijos mieste, Krajovoje, ir dabar prieinamas 72 pasaulio šalyse. Šeimoje yra 1 litro trijų cilindrų, 1,5 litro, 1,6 litro, 2 litrų ir 2,3 litro darbinio tūrio keturių cilindrų bei 3,5 litro šešių cilindrų varikliai. Paskutinysis yra montuojamas į visiškai naujus „Ford GT" lenktyninio automobilio modelius, su kuriuo „Ford" planuoja sugrįžti į „Le Mans 2016" lenktynes.
18 netikėtų faktų iš turiningo „Transit“ gyvenimo
Neįtikėtini „Ford Transit“ gebėjimai: jis plaukė, gerino greičio rekordus, vežė dramblius ir futbolo komandas
Virtualus turas po Henry Ford muziejų
Į bankrutuojantį Detroito miestą pažvelgti pro ...
1949 metų „Ford“ reklama
Automobilių reklama kaip tokia pasirodė ganėtinai seniai ...
Paskutinės klasikinių sedanų dienos?
Sedanas -kėbulo forma, kuri dešimtmečiais asocijavosi su automobiliais.
Naujoji „Ford Fiesta Van“ – taupus ir išmanus verslo pagalbininkas
Mažasis komercinis automobilis 100 kilometrų kelio sunaudos vos 3,3 litro degalų
Geriausi automobiliai tolimoms kelionėms
Taip smarkiai brangstant kurui, taupūs automobiliai populiarėja.
Tikriems vyrams
Ypatingus automobilius, tokius kaip...
Automobilių rinkos klasifikacija
Informacija apie Lietuvoje parduodamus automobilius (atnaujinta 2011 m. rugpjutį)
Lietuvos „Metų automobilis 2009“ – „Škoda Superb“
Mėnesį trukęs konkursas baigėsi
Apklausus 40 milijonų žmonių paaiškėjo, kokie bus ateities automobiliai
Jau aiškėja, kas ateityje išliks.