200 000 amerikiečių kasmet atsuką spidometrus
Atnaujinta: 2020-03-09
  • cadillac

Ieškodami automobilių pagal skelbimus, dažnai randame egzempliorius su rekordiškai mažomis ridomis. Paaiškėjo, kad daugeliu atveju odometro rodmenys pakoreguoti.

Įdomu tai, kad tuo užsiima net JAV gyventojai. Neseniai įmonės „Carfax", užsiimančios ataskaitų apie naudotus automobilius ruošimu, atlikti tyrimai parodė, kad kasmet naudotų automobilių rinkoje pasirodo daugiau negu 190 000 egzempliorių su atsuktais spidometrais. Dėl šito pirkėjai kasmet patiria apie 760 mln. JAV dolerių nuostolių.

Teigiama, kad kiekvienoje valstijoje yra maždaug milijonas automobilių su atsuktais odometrais. Labiausiai įsigyti tokį automobilį rizikuoja Kalifornijos, Nevados, Masačiusetso, Niujorko ir Teksaso gyventojai.

„Carfax" komunikacijos direktoriaus Lario Gamašo teigimu, tai - didelė nelaimė pirkėjams. Spidometro atsukimas lemia ir kitas problemas - senos, yrančios detalės tampa netikėtų remontų priežastimi, nesavalaikis techninis aptarnavimas kelia pavojų automobilio ir keleivių saugumui, prastėja jo našumas. Galiausiai apgautas pirkėjas sumoka už automobilį daugiau, negu šis yra vertas.

Tyrimą atlikę specialistai nustatė, kad vidutiniškai odometrai atsukami 80 000 km. Taip elgiasi 14 - 15 metų senumo automobilių savininkai. Ridos koregavimo instrumentų pilnas internetas. Daugumas „atsuktų" automobilių parduodami per skelbimus, bet jų galima rasti ir automobilių pardavimų centruose.

 

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Ko nepamiršti įsigyjant automobilį

Naudingi patarimai, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš ir po įsigijus transporto priemonę ir norint ją įregistruoti savo vardu.

Patikrinimas: kas devintas į šalį įvežamas automobilis turės būti sunaikintas

Netinkami eksploatuoti automobiliai yra atlieka, todėl nereikia apgaudinėti pirkėjų, kad prikeltas „skenduolis" ar „frankenšteinas" yra patikimas automobilis

Naudoto automobilio pirkimas: ką reikėtų žinoti?

Praktiniai patarimai iš teisinės pusės

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Mažiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių automobilių penketukas

Modeliai, kuriais nusivylė ir gamintojas, ir pirkėjai...

„Nissan Micra ELLE“ – pažangiausia moters draugė

Stilinga, žavi ir mylinti didmiestį...

„Hyundai ix35“ – pažindinamės iš naujo

Labai pravartu po pertraukos vėl sėsti prie...