Alkotesterių parodymai tampa dokumentu
Atnaujinta: 2020-03-09

Naujovę, palengvinsiančią darbdavių pastangas fiksuoti neblaivius darbuotojus, pateikė UAB "Alkotesteris", rinkai pristatęs programinę įrangą "Alkodata", - jos pagalba alkotesterio parodymai automatiškai perkeliami į kompiuterį, suformuojamas ir atspausdinamas aktas.

UAB "Alkotesteris" vadovo Mariaus Anusausko teigimu, kartu su perkamais alkotesteriais darbdaviai dabar gali įsigyti "Alkodata" programinę įrangą USB atmintinėje ir specialią jungtį. Prie kompiuterio prijungtas alkoholio matuoklis naudojamas kaip įprastai. Programinė įranga tikrinimo rezultatą per keliolika sekundžių perkelia į LR Darbo Inspekcijos norminių aktų reikalavimus atitinkančios formos aktą, kurį atspausdinus reikia tik pasirašyti. Duomenys laikmenoje kaupiami, pasirinktinai galima suformuoti nušalinimo nuo darbo aktą, siuntimo į medicinos įstaigą neblaivumui (girtumui) pasitikrinti aktą, taip pat suformuoti ir tvarkyti duomenų bazę ir ataskaitas.

"Į "Alkodata" suformuotą ataskaitą automatiškai perkeliama svarbi informacija, kuri iki šiol dažnai tapdavo nepagristų ginčų objektu, t. y. dažnai būdavo abejojama prietaiso parodymų patikimumu, mėginama manipuliuoti patikrinimo laiku", - sako Marius Anusauskas. - Dabar akte, šalia užfiksuotų promilių, atspausdinama prietaiso metrologinės patikros informacija, prietaiso pavadinimas, tiksli tikrinimo data."

"Alkodata" programinė įranga yra pritaikyta darbdaviams - priešreisiniams patikrinimams krovinių gabenimo ir keleivių pervežimo kompanijose, darbuotojų patikrai pramonės ir statybos įmonėse. Alkotesterių specialistai taip pat planuoja sukurti programinę įrangą, kuri padėtų sujungti alkotesterius su duomenų bazėmis, kurias naudoja eismo priežiūros tarnybos, medicinos įstaigos. Pastarosioms "Alkodata" programinė įranga ypač praverstų. Tai sritis, kurioje sprendimai turi būti priimami ypač greitai, nuo to priklauso, kaip greitai ligoniams bus suteikta pirmoji pagalba. Ne paslaptis, kad į ligoninių priimamuosius dažnai patenka, taip pat avarijose ir nelaimingų atsitikimų metu nukenčia neblaivūs asmenys.

Šiuo metu atsiranda darbdaviams skirtų modernių alkotesterių, kuriuose naudojama ta pati technologija kaip ir profesionaliuose alkotesteriuose, tačiau jie yra žymiai pigesni. Tokie prietaisai reaguoja tik į alkoholį, todėl jokių pasiteisinimų apie ką tik surūkytą cigaretę ar valgytą kopūstų sriubą negalės būti. Darbdaviams skirti alkotesteriai turi elektrocheminį jutiklį, todėl yra tikslūs ir patikimi - paklaidos ribos svyruoja tik +/- 0,05 promilės diapazone nuo 0,00 iki 0,50.

Kad alkotesterių naudojimas neapsiriboja vien policijos vykdomais vairuotojų tikrinimais, rodo ir veiklos sričių sąrašas, kurį pateikia lyderiaujančių pasaulyje gamintojų "Drager" ir "Lion" atstovai Lietuvoje. Pasak jų, alkotesterius jau dabar naudoja darbdaviai įmonėse, kurių veikla susijusi su sudėtingų technologijų ar įrengimų valdymu: gamyklose, statybos, transporto ir logistikos, kelių tiesimo ir priežiūros įmonėse. Alkotesteriai naudojami darbuotojų patikrinimui strateginiuose objektuose, tokiuose kaip karinės bazės, oro uostai, atominė elektrinė. Jie praverčia kontrolei ten, kur alkoholio vartojimas uždraustas, pavyzdžiui, kalėjimuose, mokyklose, ligoninėse, taip pat kontroliuojant, ar nepilnamečiai nėra vartoję alkoholio.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Sigitas Baltuška
Cohn&Wolfe
Tel.: 2754686, 8 686 099 43
sigitas.baltuska@cohnwolfe.lt

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Gyvybes gelbsti tik segimi atšvaitai

Į Vilnių sugrįžo baltas autobusiukas, paženklintas ryškiu...

Ne spontaniškai pasirenkamų prekių reklamos privalumai internete

Automobilis, jį aptarnaujančios įmonės, detalės beveik niekada nesirenkamos spontaniškai. Kada ir kaip paveikti prekės pasirinkimą...

Taksi smaugia kainų karas

Drastiškai savo paslaugas atpiginę vežėjai neslepia, kad vos suduria galą su galu ir ieško naujų būdų, kaip išgyventi.

„Tuning World Bodensee 2009“.

Skaitytojo reportažas iš Vokietijoje vykusios parodos

Mėgstamiausi Maiklo Džeksono automobiliai

Kuo važinėjo pop karalius...

„Stebuklas“ kaimyno kieme

„Ford Probe“ keičia įvaizdį…

Paroda „ALT 2009“

Fotoreportažas

Saugaus eismo dieną – efektyvesnės eismo saugumo politikos reikalavimas

Balandžio 6 d. LR Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Saugumas keliuose" Švedijos, Prancūzijos ir Norvegijos ir Lietuvos specialistai pristatė...