Ateities traktoriai: kokie jie bus?
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP6348__Large_

Sunku aprašyti, kaip spalvingai, seksualiai ir moderniai atrodys traktorių dizainas bei kiek daug jis susilygins su automobilių dizainu. Bet kokie bus ateityje traktoriai? Traktorių dizainas yra gan didelis verslas. Per pastarąjį dešimtmetį, stilingas apipavidalinimas ir įmantriai išdėstytas apšvietimas pakeitė tradicinį stačių kampų formos traktorių dizainą.  Rezultatas visiškai pasikeitė: daugelio šiandieninių traktorių išvaizda nepalyginamai skiriasi ne senų laikų traktorių stilistikos.

Traktorių stilius artimiausioje ateityje bus susietas su familiarumu. Gamintojai ieško kaip suteikti visišką diapazoną panašiai šeimos išvaizdai ne tik išorėje, bet ir traktoriaus viduje. Tai bus galima padaryti panaudojant ir įmontuojant į traktorių kuo daugiau komponentų.

Ne mažiau svarbus klausimas yra  kiek greitai galime tikėtis tokių pokyčių ateityje traktorių rinkoje. New Holland vandeniliu varomas NH 2 traktoriaus prototipas daugmaž parodo, kaip traktorius gali atrodyti netolimoje ateityje - sakykime trejų - penkerių metų laikotarpyje.
Traktorių dizaino departamentas savo vaizduotę įtvirtino su XTE 9 koncepcija - ateities traktoriaus ir lengvojo automobilio stilių mišinys.  Sunku įsivaizduoti, kaip tokia technika dirbs žemės ūkiuose, bet kas žino..

Įkvėpimas

Valtra pateikia užuominą, kokia kryptimi traktorių tobulinimas bus ateityje. Dizaino vadovas Kimmo Wihinen dirba su keliais projektais, vienas iš jų driekiasi iki pat 2020 metų. Idėjos įkvėpimui ateina iš kelių stebimų šaltinių. "Dizaino idėja gali ateiti iš ko nors paprasto, pavyzdžiui iš šampūno butelio",- sako jis.

Kai kurie projektavimo darbai atliekami naudojant kompiuterizuotas 3D programas, tačiau jis pabrėžia, kad būtų klaidinga manyti, jog naujus traktorius galima sukurti pasitelkiant tik programinę įrangą.
"Rašikliai ir popierius vis dar naudojami parengiant idėjas ir pristatant jas kolegoms",- priduria jis.
Bus įdomu pamatyti, ar 1.000 AG traktorius, netolima ateities koncepcija, kada nors įeina į gamybą.
Amerikos kompanija Pope Dizainas taip pat užsiima ateities traktoriaus projekto koncepcijomis, ir ypač į 80 tonų, aštuonių ratų lanksčiojo rėmo traktoriaus modeliu. Jis pasižymi dviem varikliams ir apie 2.000 HP galia. Didžiausia kliūtis šiandienos traktoriams yra ta, kad traktoriai turi atitikti vis griežtesnius variklio išmetamų teršalų kiekius.
Ironiška, tačiau vis griežtesni reikalavimai išmetamų teršalų kiekiui priverčia gamintojas kompensuoti mokslinius tyrimus ir vis didesnį dėmesį skirti dyzelinio kuro alternatyvai. Viena iš tokių alternatyvų yra dalinė elektros ir saulės energijos. Manoma, kad ateityje traktoriaus judėjimas bei darbas su juo daugeliu atvejų bus automatizuotas. Tačiau nereikia pamiršti, kad vairuotojas užims svarbiausią vietą ateities traktoriuje.

Siūlome pažiūrėti ateities traktorių galeriją. Pateikiame keletą nuotraukų, kaip traktorių kūrėjai ir dizaineriai įsivaizduoja ateitis traktorius:

Ūkio klubas

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Specialus pasiūlymas

Nauji traktoriai

Naujo traktoriaus charakteristikos. Kaip išsirinkti naują traktorių, kokios inovacijos pagerino šiuolaikinių traktorių eksploatavimą

Diskiniai sunkvežimių stabdžiai

Šiandien pakalbėsime apie konstrukciją, sutinkamą tiek priekiniuose, tiek ir...

Klasikiniai miškovežiai

Miškovežis - didelis, galingas sunkvežimis, pervežantis rąstus, medieną ir ...

Paroda „Kauno automobilių dienos 2012“

Parodoje lankytojai galėjo ...

Kartą Pietų Amerikoje

Martyno Starkaus įspūdžiai iš kelionės po Pietų Ameriką

Ateities traktoriai: kokie jie bus?

Traktorių stilius artimiausioje ateityje bus susietas su familiarumu

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: