Atmintinė (Keturračiai motociklai)
Atnaujinta: 2020-03-09

Mopedas ir lengvasis keturratis motociklas - dviratė, triratė ar keturratė transporto priemonė, kurios paruoštos eksploatacijai masė (be baterijų, jei tai elektromobilis) ne didesnė kaip 350 kg, maksimalus konstrukcinis greitis ne didesnis kaip 45 km/val. ir priverstinio uždegimo variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 arba maksimalus vidaus degimo variklio ar elektros variklio galingumas ne didesnis kaip 4 kW.

Ši transporto priemonė turi būti registruota valstybės įmonėje „Regitra", turėti galiojančius privalomąjį civilinės atsakomybės draudimo polisą ir valstybinę techninę apžiūrą, o šios transporto priemonės vairuotojas privalo turėti AM kategorijos ar bet kurios kitos kategorijos motorinės transporto priemonės vairuotojo pažymėjimą.

Vairuoti mopedą ir lengvąjį keturratį motociklą leidžiama (suteikiama teisė) nuo 15 metų.

Mopedo ar lengvojo keturračio motociklo vairuotojas, važiuodamas keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs motociklininko šalmą ir nevežti keleivių be užsegtų motociklininko šalmų.

Keturratis motociklas - keturratė transporto priemonė, kurios paruoštos eksploatacijai masė ne didesnė kaip 400 kg arba 550 kg, jeigu ji skirta kroviniams vežti (be baterijų, jei tai elektromobilis), ir variklio galingumas ne didesnis kaip 15 kW.

Keturratis motociklas turi būti registruotas valstybės įmonėje „Regitra", turėti galiojančius privalomąjį civilinės atsakomybės draudimo polisą ir valstybinę techninę apžiūrą.

Šios transporto priemonės vairuotojas privalo turėti B1 arba B kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Keturračio motociklo vairuotojas privalo važiuoti su užsegtu motociklininko šalmu ir nevežti keleivių be užsegtų motociklininko šalmų.

Keturratis motociklas, kurio variklio galingumas daugiau kaip 15 kW, turi būti registruotas atitinkamos savivaldybės administracijos (nepriklausomai nuo tokio keturračio savininko gyvenamosios vietos) Žemės ūkio skyriuje, turėti valstybinę techninę apžiūrą. Tokio motociklo vairuotojas privalo turėti SM kategorijos traktorininko pažymėjimą.

Administracinė atsakomybė

Keturračių motociklų vairuotojai, už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus keliuose, gali būti patraukti administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau - ATPK) 123-134 straipsnius.

Tais atvejais, kai keturračiais važinėjama laukuose (miškuose), atsakomybė numatyta už šias veikas (administracinio teisės pažeidimo protokolus už šiuos pažeidimus surašo ir bylas nagrinėja aplinkos apsaugos organai):

ATPK 65 str. - už šienaujamų pievų ir ganyklų gadinimą miškų žemėje (bauda nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų).
ATPK 68 str. - už savavališką miško paklotės naikinimą, žalojimą (bauda nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų). 
ATPK 781 str. numatyta atsakomybė už neteisėtą važiavimą per žolinę dangą ar miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis, jei dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta (bauda nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų arba įspėjimas).

LKPT informacija

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)