Automobilio valdymas pirštų galiukais – jau dabartis
Atnaujinta: 2020-03-09

Renkantis naują automobilį, sumani ir ergonomiška multimedijos sistema tampa vis svarbesniu kriterijumi. Prancūzų automobilių gamintojas „Renault" stengiasi užtikrinti vairuotojo ir keleivių patogumą, todėl naujuosiuose „Renault" modeliuose įdiegta R-LINK 2 multimedijos sistema pasižymi ypatinga ergonomika bei paprastu ir intuityviu naudojimu.

 

Navigacijos sistemų pradininkas

1988 metais sukurta buvimo vietos ir oro sąlygų informaciją realiu laiku suteikianti sistema „Carminat" tapo pagrindu, pagal kurį „Renault" inžinieriai toliau tobulino automobilių multimedijos sistemą. 1994 metais gamintojo pristatytas navigacijos sistemos, pritaikytos naudojimui automobilyje, prototipas pirmą kartą buvo panaudotas „Renault Safrane" modelyje, o metais vėliau koncernas ėmė diegti šias navigacijos sistemas į kitus gaminamus automobilius.

Viena iš pirmųjų „Renault" automobiliuose pasirodžiusi „Carminat 8000" dviejų dimensijų žemėlapius atkurianti navigacijos sistema su spalvotu ekranu ir eismo informacijos funkcija buvo montuojama į antros kartos modelius „Clio", „Megane", „Laguna" bei „Scenic", į pirmosios kartos „Espace" bei „Avantime" ir „Vel Satis". Gausesnėmis funkcijomis aprūpintos multimedijos sistemos, diegiamos į geresnės komplektacijos „Renault" modelius, naudotojams jau galėjo pasiūlyti ir integruotą radijo bei kompaktinių diskų grotuvą.

Valdymas pirštų galiukais

Naujausios kartos „Renault" automobiliuose diegiama pažangi ir atnaujinto dizaino multimedijos sistema „R-Link 2" - lietimui jautrus ekranas, integruotas centrinėje valdymo konsolėje, kuriame pirštų galiukais galima valdyti visas automobilio funkcijas, nuo radijo ir navigacijos iki skambučių priėmimo ar žinučių siuntimo, telefone esančius kontaktus valdant per „R-Link" sąsają. Be to, dėl novatoriško dizaino „R-Link 2" sistema ne tik itin ergonomiška ir lengvai valdoma - derėdamas prie modernaus „Renault" stiliaus, ekranas tampa neatsiejama interjero visumos detale.

7 colių arba vertikalus 8'7 colių skersmens lietimui jautrus ekranas užtikrina patogų ir efektyvų „R-Link 2" sistemos valdymą - greita reakcija į lietimą, didelės, ryškios piktogramos, aiški ir paprasta grafika, leidžianti be vargo naviguoti tarp sistemos funkcijų. Pilno funkcijų meniu tinklelį sudaro 6 aiškūs, dideli mygtukai ekrane, kuriuos paspaudus toliau galima valdyti suskirstytus nustatymus: Navigacija, Multimedija, Telefonas, Programėlės, Automobilis ir Sistema.

Vaizdo priartinimas ar atitolinimas dviejų pirštų judesiu, puslapio naršymas slenkant pirštu aukštyn-žemyn ar braukiant į šoną, įprasti naudojantis išmaniaisiais telefonais bei planšetiniais kompiuteriais itin palengvina multimedijos sistemos valdymą. Vienas iš svarbiausių „R-Link 2" intuityvios multimedijos sistemos privalumų: radikalus mygtukų ir indikatorių lempučių centrinėje konsolėje skaičiaus sumažinimas, leidžiantis greičiau ir lengviau surasti reikiamą funkciją vos keliais rankos judesiais bei prisilietimais.

Personalizacijos galimybės

„R-Link 2" multimedijos sistema prisitaiko prie vairuotojo poreikių - pagrindinį ekraną individualiai galima suskirstyti į 4 laukelius, kuriuose lengva valdyti tokias funkcijas kaip eko-vairavimas, radijas, komforto nustatymai ar važiavimo režimas. Sistemoje galima išsaugoti 6 skirtingus vairuotojo profilius su individualiais nustatymais, pritaikytais vairavimo stiliui ar komforto poreikiams ir leidžiančiais akimirksniu pasiekti asmenines mėgstamiausias ar dažniausiai naudojamas funkcijas.

„R-Link 2" multimedijos sistema taip pat aprūpinta pažangia valdymo balsu funkcija, kuria galima valdyti navigaciją, komunikacijas telefonu, programėles ar radiją, taip užtikrinant saugią ir patogią prieigą prie sistemos nustatymų.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Gyvenk greitai, mirk jaunas arba kai „GTA“ tampa realybe

Daugelis yra jei ne žaidęs, tai bent girdėjęs apie žaidimų seriją „GTA"...

„TomTom“ navigacinių sistemų pristatymas Amsterdame

Prabėgusią savaitę Amsterdame navigacinių sistemų gamintojas...

„Auto show millenium 2011“

Po triukšmingo ir linksmo šeštadienio kauniečiai ir miesto svečiai sekmadienį rinkosi į Laisvės alėją.

Automobilinės antenos – tik puošia ar ir naudingos?

Vieni automobilių antenas montuojasi, nes jos, esą, puošia automobilį. Kiti jų nepastebi, kol kur nors neužkabina.

„Tuning World Bodensee 2009“.

Skaitytojo reportažas iš Vokietijoje vykusios parodos

Mėgstamiausi Maiklo Džeksono automobiliai

Kuo važinėjo pop karalius...

„Stebuklas“ kaimyno kieme

„Ford Probe“ keičia įvaizdį…

Paroda „ALT 2009“

Fotoreportažas

Saugaus eismo dieną – efektyvesnės eismo saugumo politikos reikalavimas

Balandžio 6 d. LR Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Saugumas keliuose" Švedijos, Prancūzijos ir Norvegijos ir Lietuvos specialistai pristatė...