Automobilių kompiuteriai taip pat kelia pavojų
Atnaujinta: 2020-03-09
  • 2009bmw7_1280_08__Small_

Duomenimis perkrautos automobilinės informacinės - pramoginės sistemos gali kelti vairuotojams netgi didesnį pavojų negu pokalbiai mobiliuoju telefonu ar trumpųjų žinučių rašymas. Dėl šito vairuotojus perspėja britų Šiuolaikinės automobilių pramonės institutas, taip pat kuruojantis ir saugumo keliuose klausimus. Instituto tyrimų skyriaus vadovas Piteris Rodžeris pareiškė, kad šiuolaikiniai automobilių kompiuteriai iš pagalbinių priemonių peraugo į visavertes interaktyvias ryšio priemones. Deja, dėl šito automobilių vairuotojus užplūsta didžiulis informacijos srautas. P. Rodžeris retoriškai klausia, kokį informacijos kiekį gali „priimti ir suvirškinti" vairuotojas, kad nenukentėtų vairavimo kokybė? Ar galima susikaupti vairavimui kai GPS navigatoriaus ekrane šviečia trimatis žemėlapis, žybčioja ženkliukai, bėga skaičių linija ir dar pateikiama informacija apie pakeliui esančias degalines?
Institutas rekomenduoja automobilių gamintojus pradėti montuoti į automobilių kompiuterius blokavimo programas, ribojančias prieigą prie pramoginės informacijos kol automobilis juda. Vairuotojams instituto specialistai siūlo nelaukti blokavimo programų ir jau dabar pradėti rūpintis savo saugumu.

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Gyvybes gelbsti tik segimi atšvaitai

Į Vilnių sugrįžo baltas autobusiukas, paženklintas ryškiu...

Ne spontaniškai pasirenkamų prekių reklamos privalumai internete

Automobilis, jį aptarnaujančios įmonės, detalės beveik niekada nesirenkamos spontaniškai. Kada ir kaip paveikti prekės pasirinkimą...

Taksi smaugia kainų karas

Drastiškai savo paslaugas atpiginę vežėjai neslepia, kad vos suduria galą su galu ir ieško naujų būdų, kaip išgyventi.

„Tuning World Bodensee 2009“.

Skaitytojo reportažas iš Vokietijoje vykusios parodos

Mėgstamiausi Maiklo Džeksono automobiliai

Kuo važinėjo pop karalius...

„Stebuklas“ kaimyno kieme

„Ford Probe“ keičia įvaizdį…

Paroda „ALT 2009“

Fotoreportažas

Saugaus eismo dieną – efektyvesnės eismo saugumo politikos reikalavimas

Balandžio 6 d. LR Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Saugumas keliuose" Švedijos, Prancūzijos ir Norvegijos ir Lietuvos specialistai pristatė...