„Dacia“ sėkmės istoriją tęsia naujos keturios versijos ir riboto skaičiaus modeliai
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Dacia_62481_global_en

Per pastaruosius dvejus metus atnaujinusi visą modelių gamą, šiandien prasidėjusioje Paryžiaus automobilių parodoje „Dacia" pristatė dar kelis naujus modelius: naujasias „Stepway" versijas bei išskirtinius riboto skaičiaus modelius - „Sandero Black Touch" ir „Duster Black Storm".

„Lodgy Stepway" ir „Dokker Stepway": universalūs padidinto pravažumo automobiliai 

Naujosios „Lodgy" ir „Dokker" „Stepway" versijos išsiskiria tvirta išvaizda bei ypatingais dizaino elementais, kurie būdingi būtent šioms dviems naujosioms versijoms:

  • kėbulo spalvos priekiniai buferiai (o „Lodgy" atveju - ir galiniai buferiai);
  • priekiniai rūko žibintai su matinio chromo apvadais;
  • juodos spalvos arkos,
  • juodos ratų arkų apsaugos;
  • tamsaus metalo spalvos stogo bagažinės laikiklių bei galinio vaizdo veidrodžio apdaila ir aliuminio ratlankiai;
  • „Lodgy Stepway" dar puikuojasi ir juodos spalvos grotelėmis bei juodu viršutiniu grotelių apvadu. 

„Lodgy Stepway" ir „Dokker Stepway" kėbulas nudažytas mėlyna „Azurite" spalva, o priekinės durys dar papuoštos ir „Stepway" ženklu. Kaip ir „Sandero Stepway", abi naujosios versijos išsiskiria itin dinamiška ir energinga išvaizda.

 

Ypatingas vidus ir plati įrangos įvairovė

„Lodgy Stepway" ir „Dokker Stepway" puikuojasi ypatingais išsiuvinėtais apmušalais, papuoštais mėlynomis apdailos siūlėmis.

Ciferblatų ir ventiliacinės sistemos angų apvadai - tokios pat mėlynos spalvos, kuri matoma ir ant centrinio prietaisų skydelio. Ši spalva ir „Dark Carbon" vidaus dizaino schema sukuria puikų kontrastingą derinį, dar stipriau pabrėžiantį naujųjų „Stepway" modelių gyvybingumą.

 

„Stepway" modeliai pasižymi gausia bazine įranga, į kurią įeina „Media Nav" daugialypės terpės sistema, kondicionierius, automobilio statymo bei elektroninė pastovaus greičio palaikymo sistema ir kt. Taip pat keliaujančių patogumui priekinių sėdynių šonuose ir gale įtaisytos praktiškos kišenės daiktams pasidėti.

 

Taupūs ir ypač efektyvūs varikliai - dar viena išskirtinė „Lodgy Stepway" ir „Dokker Stepway" ypatybė

 

„Lodgy Stepway" komplektuojami su dviejų tipų benzininiais varikliais: TCe 115 ir 1.6 MPI (80 AG arba 85 AG). Jie abu poruojami su 5 greičių mechanine pavarų dėže.

Versija su penkiomis vietomis ir TCE 115 varikliu, šimtui kilometrų suvartoja tik 5,7 litro 100 km, o tarša CO2 siekia 131 g/km (septynviečio modelio atveju atitinkamai 5,9 l/100 km ir 135 g/km).

1.6 MPI 80 („Euro 4" šalys) variklio bendros degalų sąnaudos - 7,6 l/100 km, o tarša CO2 siekia 179 g/km.

1.6 MPI 85 variklio bendros degalų sąnaudos gali siekti 7,0 l/100 km, o tarša anglies dvideginiu - atitinkamai 161 g/km.

 

Dyzelinių variklių mėgėjai gali įsigyti „Lodgy Stepway", kuriame sumontuotas 1.5 dCi variklis, išvystantis 85 AG, 90 AG arba 110 AG galią.

1.5 dCi 85 variklio degalų sąnaudos - 4,7 l/100 km, o tarša anglies dvideginiu -124 g/km.

1.5 dCi 90 ir 1.5 dCi 110 varikliai priskiriami taupiausiems šio segmento varikliams: jų degalų sąnaudos atitinkamai yra 4,2 l/100 km (tarša anglies dvideginiu - 109 g/km) ir 4,4 l/100 km (tarša anglies dvideginiu - 116 g/km).

 

„Dokker Stepway" komplektuojamas su TCe 115 benzininiu varikliu, kurio bendros degalų sąnaudos yra tik 5,8 l/100 km, o tarša CO2 - 135 g/km. Be to, „Dokker Stepway" gali būti komplektuojamas su 1.5 dCi dyzeliniais varikliais, išvystančiais 75 AG, 85 AG arba 90 AG galią.

75 AG ir 95 AG galios varikliai yra ypač taupūs, jų bendros degalų sąnaudos tikrai kuklios -4,5 l/100 km, o tarša anglies dvideginiu - 118 g/km.

 

„Euro 4" šalyse galima įsigyti ir automobilį, kuriame sumontuotas šio tipo variklis, išvystantis 85 AG galią. Tokio variklio bendros degalų sąnaudos yra 4,8 l/100km, o tarša anglies dvideginiu - 127 g/km.

Akį traukiančios išorės detalės

Riboto skaičiaus laidos „Sandero Black Touch" kėbulas gali būti nudažytas viena iš aštuonių spalvų, įskaitant ir visiškai naują „Comète" pilką metalizuoto atspalvio spalvą. Dar daugiau elegancijos ir išskirtinumo „Sandero Black Touch" suteikia 15 colių skersmens tamsaus metalo ratai, juodo perlo spalvos galinio vaizdo veidrodžių korpusai ir specialiu ženkliuku papuoštas statramstis.

 

Nepriekaištinga vidaus apdaila

Riboto skaičiaus laidos „Sandero Black Touch" automobiliai išsiskiria nepriekaištinga vidaus apdaila, kurios juodo perlo spalvos salono komponentai atkartoja išorės detales. Juodo perlo spalvos centrinis prietaisų skydelis, tokios pat spalvos rankenėlės ir vairo intarpas puikiai dera su chromuotomis durų rankenėlėmis.

 

„Sandero Black Touch", kuris puikiai pritaikytas vairuoti miesto sąlygomis, įrengtas ir naudingos technologinės įrangos paketas, kuriame - visa apimanti „Media Nav" daugialypės terpės sistema, elektroninė pastovaus greičio palaikymo sistema ir daugybė kitų.

 

„Sandero Black Touch" varikliai: ne tik taupūs, bet ir smagūs[4]

„Sandero Black Touch" modeliai siūlomi su penkiais skirtingais varikliais: modelis komplektuojamas su dviem benzininiais varikliais, taip pat „Dacia" siūlo galimybę sumontuoti gamyklinę dujų įrangą.

Galima drąsiai sakyti, kad TCe 90 variklis tiesiog reiškia malonumą vairuoti, mažas kuro sąnaudas (5 l/100 km) ir mažesnę aplinkos taršą anglies dvideginiu (116 g/km).

„Sandero Black Touch" siūlomas ir su 1.2 16V 75 AG benzininiu varikliu, kurio degalų sąnaudos yra 5,8 l/100 km, o tarša CO2 - 138 g/km. Taip pat gaminama ir į šiuos automobilius montuojama LPG variklio versija, užtikrinanti mažesnes eksploatavimo išlaidas. Tokio variklio tarša anglies dvideginiu siekia tik 120 g/km. 

Pageidaujantys gali įsigyti ir „Sandero Black Touch" su 1.5 dCi dyzeliniu varikliu, išvystančiu 45 G arba 95 AG galią. Jei kalbėsime apie šio segmento variklius, būtent šis variklis išsiskiria mažiausiomis bendromis degalų sąnaudomis, kurios siekia tik 3,8 l/100 km, ir mažesniu poveikiu aplinkai - anglies dvideginio tarša neviršija 99 g/km.

2013 m. rugsėjo mėn. atnaujinusi „Duster", 2013 m. Ženevos automobilių parodoje pasauliui parodžiusi „Duster Adventure" riboto skaičiaus versiją, dabar „Dacia" rinkai pateikia ir riboto skaičiaus „Duster Black Storm" laidos su dviem ir keturiais ratais varomas versijas.

Jei riboto skaičiaus „Duster Adventure" laidos automobiliai pabrėžė universalumą ir akcentavo pravažumo galimybes, „Duster Black Storm" semiasi įkvėpimo iš aviacijos pasaulio ir verčia galvoti apie ambicingas oro pajėgų pilotų misijas.

 

Tarytum pasirengęs pakilti

Savita „Duster Black Storm" išvaizda suteikia šiam automobiliui dar daugiau raiškumo, kurį ypač puikiai pabrėžia geltonos „Impérial" spalvos galinio vaizdo veidrodžių aptaisai.

O variklio skyriaus dangtį, šonus ir galą puošia altimetrą vaizduojančios modelį papuoštos žymės - tai tikras reveransas aviacijai.

 

Atsižvelgiant į išorės apdailos lygius (priklausomai nuo šalies), „Duster Black Storm" kėbulas būna trijų spalvų: „Platine" pilkos, „Nacré" juodos, „Comète" pilkos ir „Glacier" baltos.

 

Viduje - malonus akiai salonas

Subtilų vidaus stilių suformuoja „Soft Black" spalvos apmušalai, geltonomis juostomis papuošti sėdynių atlošai ir jų pagrindai bei juodo titano spalvos prietaisų skydo apvadai, vidinės rankenėlės ir vairo intarpas.

 

Piešinius ant kėbulo atkartoja ant sėdynių atlošo viršaus (kartu su „Duster" pavadinimu) ir ant vairo intarpo nupieštas altimetras. Dar vienas išskirtinis salono dizaino elementas - geltona juostele apvedžioti kilimėliai, suteikiantys salonui šiuolaikišką ir diskretišką išvaizdą.

 

Be vidaus įrangos, kuri derinama su trimis išorės apdailos lygiais (priklausomai nuo šalies), „Duster" būna įrengta ir daugialypės terpės sistema „Media Nav", elektroninė pastovaus greičio palaikymo sistema, automobilio statymo pagalbos sistema, kondicionierius, įveikti įkalnę padedanti „Hill Start Assist" sistema ir kt.

 

„Duster Black Storm" varikliai: universalumas ir puikios techninės charakteristikos[6]

„Duster Black Storm" riboto skaičiaus modelis siūlomas su dviejų tipų benzininiais ir dviejų tipų dyzeliniais varikliais.

„Duster Black Storm" gali būti komplektuojamas su TCe 125 AG benzininiu varikliu (tik versijoje su 4x2 tipo važiuokle). Šis variklis pasižymi ne tik puikiomis techninėmis charakteristikomis, bet ir ekonomiškumu: mažas eksploatavimo išlaidas garantuoja nedidelės degalų snaudos - tik 6,3 l/100 km. TCe 125 AG variklis poruojamas su šešių greičių mechanine pavarų dėže ir montuojamas tik automobiliuose su 4x2 tipo važiuokle. Šio modelio taršos anglies dvideginio rodiklis - 145 g/km.

1.6 16V 105 AG benzininis variklis montuojamas ir 4x2 komponuotės, ir visais keturiais ratais (4x4) varomuose automobiliuose (priklausomai nuo šalies). Bendros degalų sąnaudos važiuojant 4x2 versijos automobiliu siekia 7,1 l/100 km, o važiuojant 4x4 versijos automobiliu - 8 l/100 km. Taršos anglies dvideginiu lygis - atitinkamai 165 g/km (modelio versija su 4x2 tipo važiuokle) ir 185 g/km (modelio versija su 4x4 tipo važiuokle). Keturiais ratais varomuose automobiliuose šis variklis poruojamas su 6 greičių mechanine pavarų dėže.

 

„Duster Black Storm" siūlomas ir su 1.5 dCi dyzeliniais varikliais, išvystančiais 90 AG arba 110 AG galią. Malonumą vairuoti suteikia ir 6 greičių mechaninė pavarų dėžė, kuri užtikrina puikų pajudėjimą iš vietos bei įsibėgėjimą.

1.5 dCi 90 AG išvystantis variklis montuojamas modeliuose su 4x2 tipo važiuokle, jo bendros degalų sąnaudos siekia 4,7 l/100 km, o tarša CO2 - 123 g/km.

Jei 1.5 dCi 110 AG variklis būna sumontuotas 4x2 komponuotės automobilyje, tokio variklio bendra tarša anglies dvideginiu siekia 127 g/km, o jei 4x4 versijoje - atitinkamai 135 g/km. Bendros degalų sąnaudos automobilyje su 4x2 tipo važiuokle siekia 4,8 l/100 km ir atitinkamai 5,2 l/100 km - 4x4 versijoje.

 

Klientų patogumui

Kaip ir visiems kitiems šios linijos modeliams, „Lodgy Stepway" ir „Dokker Stepway" versijoms bei riboto skaičiaus laidos „Sandero Black Touch" ir „Duster Black Storm" modeliams suteikiama 5 metų arba 100 000 km ridos garantija.

Stulbinančią komercinę „Dacia" sėkmę akivaizdžiai liudija faktas, kad 2004 m. Europoje ir Viduržemio jūros regiono šalyse parduota daugiau nei trys milijonai šio prekės ženklo transporto priemonių.

Bendrovės „Dacia" 2014 m. pirmojo pusmečio pardavimai išties puikūs: palyginti su 2013 m. tuo pačiu laikotarpiu pardavimai išaugo 24,4 proc., o birželio pabaigoje jau buvo parduotos 2563 296 transporto priemonės. 

Jei palygintume su kitais prekės ženklais, Europoje „Dacia" augimas buvo pats didžiausias. Viso asortimento atnaujinimas gerokai paskatino paradavimus: 2014 m. pirmajame pusmetyje įregistruotos 194 734 naujos „Dacia" transporto priemonės, arba 36,2 proc. daugiau nei per 2013 m. pirmąjį pusmetį.

 

Apskritai, rezultatai gerėjo visose šalyse, tačiau kai kur - ypatingai:

  • - Ispanijoje pardavimai išaugo 72,1 proc., o rugpjūčio mėn. Ispanijos rinkoje „Dacia Sandero" tapo perkamiausiu automobiliu;
  • - Italijoje, kuri yra ketvirtoji pagal dydį šio prekės ženklo rinka, pardavimai išaugo 35,5 proc.;
  • - prabėgus vos metams po pateikimo Jungtinės Karalystės rinkai, „Dacia" pardavimai išaugo 85,5 proc., o rinkos dalis padidėjo 0,36 procentinio punkto.

 

Prancūzijoje perkamiausių lengvųjų automobilių sąraše „Dacia" užėmė penktąją, o pardavimo fiziniams asmenims sąraše - ketvirtąją vietą. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, pardavimai padidėjo 28,8 proc.

Palyginti su 2013 m. pirmuoju pusmečiu, 2014 m. sausio - birželio mėn. „Sandero" ir „Duster" pardavimai išaugo atitinkamai 30 proc. ir 58 proc.

 

Visose Viduržemio jūros regiono šalyse, kur vyrauja labai nepalanki rinkos aplinka, „Dacia" dar labiau padidino savo rinkos dalį. Ypač puikių rezultatų pasiekta Rumunijoje ir Maroke, kur pardavimai išaugo atitinkamai 52 proc. ir 19,3 proc.

„Dacia" yra neabejotina automobilių rinkos lyderė Rumunijoje ir Maroke, kur jai tenka atitinkamai 32,4 proc. ir 28 proc. rinkos.

 

„Dacia" prekės ženklas, kurio automobiliai jau parduodami 48 šalių rinkose, rengiasi žygiui ir į Izraelio rinką. Planuojama, kad laikotarpiu nuo šio rudens iki metų pabaigos „Dacia" automobiliai pasirodys ir Izraelyje.

Kai 1999 m. bendrovė „Renault" įsigijo 51 proc. bendrovės „Dacia" akcijų, įmonių grupė iš karto ėmėsi įgyvendinti du projektus: modernizuoti Rumunijoje esančią gamyklą ir tuo pačiu kurti daugumai įperkamą automobilį, tuo pačiu sudarant sąlygas jį gaminti Rumunijoje.  

Oficialiai X90 („Logan") programa pradėta įgyvendinti dar tais pačiais metais.

 

Siekdama visapusiškai modernizuoti bendrovę „Dacia", laikotarpiu nuo 1999 m. iki 2004 m. „Renault" įmonių grupė investavo ne tik 489 mln. eurų, bet ir padidino savo akcinio kapitalo dalį (iki 81,4 proc. 2000 m., iki 92,72 proc. 2001 m. ir iki 97,3 proc. 2003 m.). Tuo laikotarpiu prancūzų bei rumunų specialistų komandos bendromis jėgomis kūrė ir pateikė rinkai du produktus: 2000 m. - „Supernova", o 2004 m. - „Solenza". Kadangi rengtasi pateikti rinkai ir X90, minėtų dviejų produktų projektavimas buvo puiki proga geriau pažinti savo naujuosius partnerius.

 

Prieš dešimt metų, likus vos kelioms dienoms iki Paryžiaus automobilių parodos, „Renault" oficialiai paskelbė, kad 2005 m. birželio mėn. pateiks rinkai „Dacia" prekės ženklo automobilį.

7500 EUR pradinė „Logan" kaina reiškė neturintį sau lygių pasiūlymą gana nebrangiai įsigyti erdvų automobilį.

Ištikimybę pamatinėms prekės ženklo vertybėms masiškai gaminti naujus automobilius, kurie būtų parduodami daugeliui prieinama kaina, šiandien akivaizdžiai demonstruoja ir naujasis „Logan": jo pradinė kaina siekia tik 7700 EUR. 

„Renault" įmonių grupės pirmininkui ir generaliniam direktoriui Carlosui Ghosnui skatinant, nuo 2005 m. „Dacia" prekės ženklas aktyviai žengė ir į kitų šalių rinkas.

Šiuo metu „Dacia" jau turi savo atstovus 43 pasaulio šalyse ir pardavinėja visą lengvųjų automobilių asortimentą, padidinto pravažumo automobilius bei nepaprastai populiarius visureigius „Duster".

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

„Dacia“ istorija

Lietuvoje apie automobilius „Dacia" daugelis pirmą kartą išgirdo tik tada, kai šis prekių ženklas pristatė modelį „Logan", tačiau šis prekių ženklas turi gerokai ilgesnę ir įdomesnę istoriją.

Automobilių rinkos klasifikacija

Informacija apie Lietuvoje parduodamus automobilius (atnaujinta 2011 m. rugpjutį)

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: