Dar vienas „svečias iš Kinijos“ – „City Cruiser“
Atnaujinta: 2020-03-09
 • kiniskas_motociklas__10_
 • PICT5401__Medium_
 • PICT5455__Medium_
 • kiniskas_motociklas__9_
 • kiniskas_motociklas__1_
 • kiniskas_motociklas__2_
 • kiniskas_motociklas__5_
 • kiniskas_motociklas__3_
 • kiniskas_motociklas__7_
 • kiniskas_motociklas__4_
 • IMGP9132

Prieš kelias savaites pažadėjome pateikti savo skaitytojams dar vieno kiniško motociklo apžvalgą. Šiandien pažadą tesime. Taigi, Jūsų dėmesiui kiniškas „čioperis" - „City Cruiser". Motociklas turi 125 cc, 1 cilindro, 4T oru aušinamą variklį su papildomu balansavimo velenu. Galia, esant 8 5000 aps./min., - 7,6 kW. Motociklas priklauso „Cyclone" serijai, kuri, kaip jau mūsų skaitytojai žino, yra kokybiška ir patikima. „City Cruiser" turi 5 pavarų PD, „Showa" priekinius amortizatorius. Priekyje sumontuoti hidrauliniai diskiniai stabdžiai, užpakalyje - mechaniniai būgniniai. Motociklo svoris - tik 125 kg.

Mažylis

Kadangi šis motociklas lengvesnis ir žemesnis už bandytąjį praėjusį kartą, į pagalbą buvo pasikviestos ir maloniai sutiko padėti „Vėjų Laumių" merginos. Prie motociklo bandymo netikėtai prisijungė ir 18 metus aktyviai motociklą vairuojantis Rolandas.

Visiškai neplanuotai pasitaikė proga palyginti bandyto motociklo ir vienos iš „laumių" čioperio svorius: kinišką motocikliuką iš automobilio nesunkiai gali iškelti ar įkelti ir vienas suaugęs vyras, o čioperį vos ne vos pavyko įkelti trise. Mažas „Cruiser" svoris šiuo atveju gali būti vertinamas kaip privalumas. Paguldyta ant žemės jį nesunkiai pakėlė ir merginos, taikliai motociklą pakrikštijusios Mažyliu.

Interviu Lietuvos radijui, laidai "Sankryža"

Visos merginos sutiko, kad motociklas tikrai gražus. Išgirdusios, kad teks bandyti „kinišką prekę", kai kurios iškart pradėjo abejoti, ar motociklas bus patrauklus, tačiau šie nuogąstavimai nepasitvirtino. Ir šį kartą dizaineriai pasistengė, tad Mažylis išėjo dailus. Motociklo išvaizdai pretenzijų neturėjo ir Rolandas, tačiau apsukęs nedidelį ratą, motociklu kiek nusivylė.

Rolandas: „ Man jis kaip paspirtukas, o ne mocas, tai sunku vertint, bet, kiek matyti, techninė dalis atrodo normaliai. Manau, jis labiau skirtas važinėti pradedančiajam."

Man jis kaip paspirtukas

Motociklo bandymą perėmė merginos. Joms patiko - jis lengvas. Visos sutarė, kad jis puikiai valdomas. Kiek pretenzijų turėjo motociklo stabdžiams, tačiau šiuo atveju reikia nepamiršti, kad stabdžiai dar visiškai nauji ir jiems reikia „prisitrinti". Kaip pliusas buvo įvertinta tai, kad motociklą galima užvesti tiek jungiant starterį, tiek senoviniu būdu - spaudžiant užvedimo kojelę. Gali būti, kad tai padaryta galvojant apie tuos, kurie tik pradeda savo kaip motociklininko karjerą. Be to, vairuotojas mato ne tik kuro kiekį bake - ekranėlis sumontuotas ant bako, bet ir tai, kuri pavara įjungta.

Lisiona: „Patiko tai, kad motociklu gali važiuoti bet kuria pavara ir variklis negesta. Man jis silpnokas, bet šiaip - puiki transporto priemonė važiuojant iš namų į garažą ar parduotuvę". Motociklas silpnokas, bet važiuoja maloniai. Įsibėgėja labai tolygiai, nėra staigių trūktelėjimų ar „šokinėjimų". Juo patogu važiuoti dviese ir net yra speciali atrama nedideliam kroviniui. Mažas ir silpnokas, bet Mažylis - motociklas.

Priekis - kaip rimto motociklo

Lapė: „Jei man reiktų rinktis tarp šio motociklo ir motorolerio, rinkčiausi motociklą. Manau, kad paaugliams jis tikrai turėtų patikti. Juo labiau, kad kainuoja panašiai kaip motoroleris, bet atrodo geriau."

Kuro kiekio informacinis skydelis sumontuotas bake

Inga: „Motociklas puikiai tiktų ir kasdieniam važinėjimui po miestą, lengvai aplenkia duobes. Puikiai manevruoja, gerai klauso vairo. Ypač jis naudingas ten, kur gatvelės siauresnės ar mieste - aplenkiant spūstis. Be to, puikiai paišo „aštuoniukes". Deja, man jis per žemas."

Nors ir nedidelis, motociklas išlaikė tris žmones

Taigi, apibendrinant galima padaryti keletą išvadų. „City Cruiser ZongShen" yra tarpinis variantas tarp motorolerio ar dviračio ir rimto motociklo. Važiuoti su kolona ar į tolimas keliones nebus labai patogu, nes darbinis greitis siekia tik apie 80 km/val., tačiau mokytis važinėti jis puikiai tinka. Įsibėgėja motociklas tolygiai, stabdo (prisitrynus stabdžiams) gerai, sukibimas su keliu patikimas. Juo patogiau negu motoroleriu važiuoti dviese.

Duslintuvas irgi kaip rimto motociklo

Be to, atrodo jis kaip tikras motociklas - vairas, sėdynės ir pan. Nedidelis svoris daro jį patogų ne tik vaikinams, bet ir merginoms, kurios nesunkiai pakelia motociklą net paėmusios už vairo. Motocikle yra sumontuota daug „netradicinių" daviklių, tad vairuotojas gali matyti kuro kiekį bake ar pavarą, kuria tuo metu važiuoja. Variklis veikia patikimai, negesta net važiuojant lėtai. Variklis lengvai pasiekiamas, visa elektros instaliacija sudėta vienoje vietoje, po akumuliatoriumi yra speciali raktų dėtuvė. Atrodytų, smulkmena, tačiau kartais labai praverčia. Tad, jei galvojate apie motociklus arba Jūsų karjera rimto motociklininko eina į pabaigą, tačiau važinėti vis tiek norisi, „City Cruiser ZongShen" - kaip tik jums. Juo labiau, kad naujo motociklo kaina - apie 6 000 Lt - tikrai nedidelė.

 

Apie gamintoją

„ZongShen" („Zongshen industrial group") buvo įkurta 1992 metais. Šiuo metu „ZongShen" grupę sudaro 30 įmonių, bendras darbuotojų skaičius viršija 13 tūkstančių. Visas „Zongshen industrial group" turtas daugiau negu 500 milijonai eurų.

Pagrindinė „ZongShen" veikla susijusi su vidaus degimo varikliais, kurie skirti motociklams, lengviesiems automobiliams, motorinėms valtims ir t. t. Gamybiniai pajėgumai nemažiau įspūdingi: apie 2 milijonai motociklų, 50 tūkstančių lengvųjų transp. priemonių, 4 milijonai motociklų variklių, 5 milijonai kitos paskirties variklių ir 200 tūkstančių lengvųjų automobilių variklių per metus. „ZongShen" grupė yra Kinijos motociklų pramonės lyderė.

Kompanija yra įdiegusi kokybės valdymo sistemą ir turi šiuos sertifikatus: „ISO9001 Quality System Certification", „National 3C certification", „Environmental management system certification", „Production access inspection", ir kitus.

Gaminiai atitinka specifinius šalių sertifikatus: EPA, CARB California emission certification, EC EEC, GS.

Nuo 2006 metų užregistravo daugiau kaip 1400 patentų ir užima trečią vietą tarp Kinijos privataus kapitalo įmonių pagal registruotų patentų kiekį.

2004 metų pradžioje pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo susitarimą su italų „Piaggio" kompanija. Tais pačiais metais pasirašytas memorandumas dėl bendradarbiavimo su kitu gigantu - „Harley-Davidson".

Nuotraukos UAB „Drakono ratai", V. Misevičiaus

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)