Dėl vairuotojų pažymėjimų – nežinia
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP3017__Small_
  • 2008_lrt_logo

Vyriausybė neapsisprendžia, ką daryti su iki 2000-ųjų išduotais vairuotojo pažymėjimais. Šie užsienyje ne tik nepripažįstami, bet ir klastojami.

Tad svarstoma vairuotojus priversti juos pasikeisti arba prašyti Europos Komisijos, kad tokie - be galiojimo datos - pažymėjimai būtų pripažįstami Europoje.

Užsienyje policininkui parodžius tokį pažymėjimą, Lietuvos vairuotojui gali kilti nemažai bėdų. Mat šis nuo 2005-ųjų užsienio šalyse nebepripažįstamas, be to, mėgstamas klastoti. Vien pernai iš įvairių šalių gavus daugiau nei 750 užklausų dėl pažymėjimų, paaiškėjo, kad trečdalis jų - suklastoti.

Vyriausybėje ne pirmą kartą sprendžiama ir vis nerandama sprendimo, ką daryti. Anksčiau planuota, kad vadinamojo „LT-1" pažymėjimo galiojimas truktų iki 2010-ųjų gruodžio, mat jame nenurodyta galiojimo data.

„Galima su Europos Komisija tartis, kad tų senų pažymėjimų galiojimas būtų pratęstas iš tikro pakankamai ilgai, antra vertus, galim priimti kompromisinį sprendimą, kad keistųsi pažymėjimus tik tie, kurie važiuoja į užsienį", - teigė Premjeras Andrius Kubilius.

Vienas realiausių sprendimo būdų, anot valdininkų, priverstinai įpareigoti beveik 230 tūkst. vairuotojų pasikeisti dokumentų saugumo reikalavimų neatitinkančius pažymėjimus. Tačiau baiminamasi, kad „Regitra" nepajėgs greitai to padaryti, o ir keitimo kaina - 49 litai, kiek dabar kainuoja pažymėjimas, - esą per didelė.

Sprendžiant pažymėjimų klausimą, norima išspręsti ir sveikatos pažymų naudojimo problemas. Mat dabar kas dešimt metų, kaip ir pažymėjimo keitimo laikas, privalu tikrintis sveikatą. Po patikros išduodama pažyma leidžianti arba neleidžianti vairuoti, tačiau kas joje parašyta - niekas nesirūpina.

„Kada jūsų kas prašė sveikatos pažymėjimo? Varant mašiną anksčiau tikrinta, o dabar kada? Jei būtų apribotas vairuotojo teisių galiojimo laikas, tokiu atveju būtų galima paprašyti, kad žmogus, keisdamas teises, parodytų sveikatos pažymėjimą", - sakė vidaus reikalų viceministras Algimantas Vakarinas.

Nuo 2013-ųjų visoje Europoje bus išduodami vienodo pavyzdžio vairuotojų pažymėjimai, senieji bus pakeisti per 20 metų. Lietuvoje tokie jau išduodami, o keičiami, kaip nurodo jų galiojimo terminas, kas dešimt metų.

Tomas Kavaliauskas

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Gyvybes gelbsti tik segimi atšvaitai

Į Vilnių sugrįžo baltas autobusiukas, paženklintas ryškiu...

Ne spontaniškai pasirenkamų prekių reklamos privalumai internete

Automobilis, jį aptarnaujančios įmonės, detalės beveik niekada nesirenkamos spontaniškai. Kada ir kaip paveikti prekės pasirinkimą...

Taksi smaugia kainų karas

Drastiškai savo paslaugas atpiginę vežėjai neslepia, kad vos suduria galą su galu ir ieško naujų būdų, kaip išgyventi.

„Tuning World Bodensee 2009“.

Skaitytojo reportažas iš Vokietijoje vykusios parodos

Mėgstamiausi Maiklo Džeksono automobiliai

Kuo važinėjo pop karalius...

„Stebuklas“ kaimyno kieme

„Ford Probe“ keičia įvaizdį…

Paroda „ALT 2009“

Fotoreportažas

Saugaus eismo dieną – efektyvesnės eismo saugumo politikos reikalavimas

Balandžio 6 d. LR Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Saugumas keliuose" Švedijos, Prancūzijos ir Norvegijos ir Lietuvos specialistai pristatė...