Devyni benzino taupymo būdai, važiuojant automobiliu
Atnaujinta: 2020-03-09
  • 2009bmw7_1280_12__Small_
  1. Važiuokite ne itin greitai. Greitis turėtų būti apie 80 km/val. Važiuojant 10 proc. greičiau, dėl didesnio oro pasipriešinimo, kuro sąnaudos padidės apie 10–20 proc. Šiuo atveju vertėtų savęs paklausti, ar sutaupytas laikas vertas pinigų, kurių niekada nebūna per daug.
  2. Uždarykite langus ir stoglangį, nuo stogo nuimkite papildomus įtaisus – taip sumažinsite oro pasipriešinimą.
  3. Išjunkite kondicionierių, jei jis nereikalingas. Amžiams jo nevertėtų pamiršti (kondicionierių įjunkite bent kartą per mėnesį net ir žiemą, nes kitu atveju gali sugesti kondicionieriaus kompresorius), nes sutaupytus pinigus išleisite kompresoriaus remontui.
  4. Susitvarkykite bagažinę – papildomas svoris reikalauja didelių kuro sąnaudų. Tai reiškia, kad bagažinėje susikaupusį šlamštą privalu išmesti ilgai negalvojant. Iš salono taip pat galima išmesti visus nereikalingus daiktus.
  5. Tvardykitės – nelėkite kaip akis išdegęs nuo šviesoforo prie šviesoforo (stabdžiams taip pat tenka papildomo krūvio, o jie kainuoja), verčiau klausykitės klasikinės muzikos kūrinio ir važiuokite ramiai – spūstis niekur nuo Jūsų nepabėgs.
  6. Stebėkite, kad oro spaudimas ratuose būtų toks, kokį rekomenduoja gamintojai: tai lemia mažesnes kuro sąnaudas, o sukibimas kelyje bus geresnis. Dėl nepripūstų ar per stipriai pripūstų ratų galite iššvaistyti apie 10 proc. kuro. Nepamirškite atlikti suvedimo ir išvirtimo, nes dėl to padangos ne tik ilgiau tarnaus, bet ir sutaupysite šiek tiek benzino.
  7. Važiuokite didesne pavara – varikliai efektyviau veikia, važiuojant mažesniu greičiu, nes labai daug galios sunaudojama perjungiant pavaras. Kai variklio apsukos sumažės ir pasieks 1500 kartų per minutę, įjunkite žemesnę pavarą.
  8. Nuolat tikrinkite automobilio techninę būklę – ne tik tam, kad pačiu netinkamiausiu momentu kas nors nesugestų, bet ir dėl to, kad vairuodami techniškai tvarkingą mašiną Jūs sutaupote kuro.
  9. Naudokite kokybišką tepalą. Nuolat reklamuojamos „puikiausios priemonės“ vertintinos labai atsargiai. Galite pastebėti nedidelį, tačiau labai reikšmingą pagerėjimą, jei naudojate žemesnio klampumo tepalą. 0W30 yra geresnis už 10W40, kuris geresnis už 20W50. Nesinaudokite tepalu, kuris gali būti per daug „subtilus“ Jūsų automobilio varikliui. Naudojant tokį tepalą, variklis gali sugesti, joks meistras jo nebepataisys!

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Taupumo ralį laimėjo „Volkswagen“ atstovai

Finišavus dvi dienas trukusiam ekonominiam raliui...

Taupumo rezervų ieškos Lietuvos ir Lenkijos keliais

Vairuotojai, mokantys taupyti ir taupantys degalus

Tarptautinė konferencija – Baltijos „Žaliojo greitkelio“ infrastruktūros plėtra

Vakar, balandžio 28 d., Klaipėdoje įvyko tarptautinė konferencija, kurioje buvo ...

1500 kilometrų – tik 43 litrai kuro

Šie skaičiai ne iš vizijų ar sapnų pasaulio, nors kasdien kylant kuro kainoms jie - daugelio nepasiekiama svajonė.

Ieškos naujų ekonomijos rezervų

Kasdieną vis nauja kuro kainų pasiutpolkė šalies degalinėse verčia griebtis už galvų net ir tuos, kurie ...

Pigaus benzino era baigėsi

Vairuotojus dar šiemet gali išmaudyti šalto dušo srovė - yra ženklų, rodančių, kad metų pabaigoje litras benzino Lietuvos degalinėse gali kainuoti 5 litus. \

Dyzelino upės neužtvenkiamos

Į Lietuvą iš Rusijos ir Baltarusijos vilkikų bei automobilių bakuose kasdien įvežama apie 40 tonų degalų, kurie rinkoje tiesiog „išgaruoja".

„VAŽIUOK PROTINGAI IR TAUPIAI“

Per dieną žygio dalyviams teks įveikti net 426,670 km. trasą ir asfalto, ir žvyro keliais.