Ekoturizmas Kaune įgauna pagreitį
Atnaujinta: 2020-03-09
  • dviraciai_Kaune

Pastaruoju metu Kaune pastebimos naujos tendencijos turizmo srityje - vystosi nauja turizmo kryptis - ekoturizmas, kurio pagalba siekiama sumažinti aplinkai daromą žalą, paskirstyti turistų srautus bei neeikvoti ribotų gamtos išteklių.

Ekoturizmas - tai turizmo forma, tausojanti gamtinius išteklius, orientuota į gamtos pažinimą ir patyrimą, etiškai organizuojamą siekiant kuo mažiau veikti aplinką. Ekoturizmas paprastai vyksta mažai paliestose gamtinėse teritorijose ir prisideda prie jų išsaugojimo.
Kaune jau yra teikiamos kelios ekoturizmo paslaugos, vasarą sulaukiančios entuziastų dėmesio. Didžiausiu Lietuvoje guminiu plaustu (25 vietų gelbėjimo plaustas) organizuojama iškyla Nemunu: nuo Kauno Hidroelektrinės prieigų iki Senamiečio prieplaukos. Taip pat organizuojamos iškylos Nemunu, Nerimi, Nevėžiu, Dubysa, Jiesia nuosavomis arba nuomotomis vandens transporto priemonėmis. Taip organizuojami žygiai dviračiais.

Ekoturizmo idėjas Kaune plėtoja ir bendrovė „Babilonas LT", kuri, gavusi paramą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, gegužės pradžioje atidarė ekoturizmo centrą. Centras atitinka visus ekoturizmo apgyvendinimo reikalavimus. Įsigyta 50 kokybiškų dviračių, kuriais galima keliauti miesto sąlygomis ir ilgomis distancijomis.

Ekoturistų pagrindinė vertybė yra ne patogus-vartotojiškas poilsis, o aplinkos pajautimas įvairiu metų laiku, kurį galima gauti užsisakant siūlomas paslaugas, arba savarankiškai organizuojant gamtos neteršiančias pramogas.

Turistams taip pat bus pasiūlyti pažintiniai maršrutai po Kauną, Kauno regioną ir Lietuvą. Suformuotas paslaugų paketas apims aktyvias pramogas, maitinimą ir transportavimo paslaugas.

Pasiūlius naujas turizmo paslaugas, planuojama pritraukti ekoturizmo mėgėjų iš Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Olandijos, Latvijos. Šis projektas leis rūpintis ekologija, gyventojų laisvalaikiu, turistų pritraukimu į miestą.


Viešųjų ryšių poskyrio informacija

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)