Ekspertas – elektromobiliai neturi ateities
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP3410__Large_

Buvęs „Volvo" įmonės vadovas Stefanas Jakobis netiki kai kurių ekspertų teigimu, kad greitai elektromobiliai išstums automobilius su vidaus degimo varikliais. Pasak jo, elektromobilių era dar neprasidėjo ir neaišku ar išvis kada prasidės. Jo teigimu, šviesi ateitis laukia tik hibridinių modelių, kurie turi ir vidaus degimo variklį, ir elektromotorą.

S. Jakobio teigimu, elektromobiliai sunkiai ras „vietą po saule" dėl didelės kainos ir abejonių keliančių akumuliatorių, nes bent jau dabar akumuliatoriai per daug greit prarandą turimą energiją. Būtent dėl to daugelis žmonių nepasitiki automobiliais, kurie gali užgesti pakeliui. Prisiminkite, ką jaučiate, kai sėda mobilusis telefonas. Kas bus, kai analogiškai išsikraus automobilis?

Būtent todėl ilgą laiką elektromobiliai bus nišiniu produktu ir netaps masiniu reiškiniu. Buvusio „Volvo" vadovo teigimu, artimiausiu 10 - 15 metų, kol negus sukurti naujo tipo akumuliatoriai, per daug iš elektromobilių tikėtis nereiktų. Tačiau galima laukti hibridinių technologijų, leidžiančių sumažinti kuro sąnaudas 100 km kelio iki 1 - 2 l, šuolio.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.


 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Krovinių ir vilkikų draudimas – padėtis Lietuvoje šiandien

Lietuvoje kyla aistros dėl krovinių ir krovininio transporto draudimo kainų.