„Fiat“ plečia gamą – pristatytas verslo segmentui skirtas „Fullback“ pikapas
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Fiat_Fullback

Italijos automobilių gamintojo „Fiat" komercinio transporto padalinys „Fiat Professional" pristatė naują lengvojo komercinio transporto segmento automobilį „Fullback". Šį itin praktišką ir universalų pikapą gamintojas pademonstravo Dubajaus (JAE) tarptautinėje automobilių parodoje. Lietuvoje „Fullback" debiutuos antrąjį 2016 metų ketvirtį.

„Per ilgesnę nei šimto metų istoriją „Fiat Professional" lengvasis komercinis transportas užsitarnavo patikimų, novatoriškų ir puikiai verslo poreikiams subalansuotų automobilių gamintojo reputaciją. Šias pozicijas dar labiau sustiprins „Fullback" modelis, kuriuo koncernas išplečia savo gamą ir žengia į naują - pikapų - segmentą.", - sakė „Fiat Professional" importuotojo Baltijos šalyse, įmonės „Autobrava" direktorius Renaldas Gineika.

Pernai Europos, Viduriniųjų Rytų ir Afrikos regione iš viso buvo parduota 675 tūkst. pikapų - tai yra apie 23 proc. viso lengvųjų komercinių automobilių segmento. Viduriniuosiuose Rytuose ir Afrikoje pikapai atsiriekia dar didesnę rinkos dalį - atitinkamai 58 ir 52 procentus. Anot R. Gineikos, Baltijos šalyse šis segmentas nėra didelis - 2014 m. sudarė kiek daugiau nei 12 proc. visos lengvųjų komercinių automobilių rinkos, o pikapus renkasi verslo klientai, kuriems reikalingas puikus pravažumas įvairiomis sąlygomis. Būtent dėl universalumo italai šiam modeliui suteikė „Fullback" vardą - regbyje ar amerikietiškame futbole taip vadinama atsakingiausia - paskutiniojo gynėjo - pozicija.

„Fullback" siūlys tris konfigūracijos variantus - „Single Cab", „Extended Cab", „Double Cab", taip pat du apdailos lygius. Visų versijų „Fullback" bus iki 1,780 mm aukščio, iki 1,815 mm pločio, o atstumas tarp ratų ašių sieks 3 metrus. Automobilio ilgis ir krovinių skyriaus dydis priklauso nuo pasirinktos konfigūracijos: „Single Cab" modelis yra 5,155 m ilgio, o jo krovinių skyrius - 2,265 m, „Extended Cab" - atitinkamai 5,275 m ir 1,850 m, o „Double Cab" - 5,285 m ir 1,520 metro. Maksimalus vežamo krovinio svoris, priklausomai nuo konfigūracijos, siekia net iki 1,1 tonos.

Europos rinkose „Fullback" modelis bus komplektuojamas su 2,4 litro turbodyzeliniu 113 kW (150 AG) arba 133 kW (180 AG) galios varikliu. Priklausomai nuo pasirinktos versijos, variklis suks galinius arba visus keturis ratus. Pirkėjai taip pat galės pasirinkti mechaninę arba automatinę greičių dėžę su sportiniu režimu.

„Fullback" modelio kaina dar nėra paskelbta, tačiau „Autobrava" atstovai tikisi, kad, kaip įprasta „Fiat Porfessional" komerciniam transportui, ji bus konkurencinga, taip pat įvertinus automobilio praktiškumą, įdiegtas inovacijas ir eksploatacijos sąnaudas.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Naujas kainų karas – kas kris pirmas?

Prieš kelioliką dienų Europos automobilių pramonę...

Laukiamiausi 2012 metų automobiliai

7 naujovės, kurių nekantriai visi laukia.

„Fiat“ prekių ženklo sėkmės paslaptis

„FIAT“ – (Fabrica Italiana Automobili Torino) didžiausia Italijos automobilių korporacija.

Automobilių rinkos klasifikacija

Informacija apie Lietuvoje parduodamus automobilius (atnaujinta 2011 m. rugpjutį)

Pasaulyje plinta padirbti automobiliai

Su kinais lyg ir aišku, tačiau paaiškėjo, kad klonuoti svetimus modelius mėgina ir europiečiai.

Patys greičiausi XX a. pradžios lenktynininkai

Susidomėjimas automobilių sportu ėmė augti XIX a. pabaigoje, kai markizas Šaslu Loba 1898 m. pasiūlė registruoti greičio rekordus.

Lemtingi automobiliai

Kalbama, kad kelių eismo taisykles žmonės rašė ir rašo savo krauju...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: