„Ford“ skelbia karą vorams
Atnaujinta: 2020-03-09
  • FocusRS-StatueOfLiberty
  • FordSpiderScreen_04_MR

Ford Motor" inžinieriai sukūrė specialų įtaisą, pavadintą „Spider Screen", kuris padės atremti vorų kėslus regzti voratinklius tiek automobilio salono ertmėse, tiek po variklio gaubtu. Degtukų dėžutės dydžio įtaisas atbaido kai kurių rūšių vorus, pamėgusius sukti lizdus automobiliuose ir galinčius sukelti rimtų problemų gyvybiškai svarbiose sistemose.  

„Ford“ skelbia karą vorams

Vorai „Cheiracanthium mildei" bei „Cheiracanthium inclusum" - kasdienėje kalboje žinomi kaip geltonieji vorai - jau seniai įvardinti kaip mėgėjai burtis automobilių salonuose. Per daugelį metų šie gyviai sukeldavo nemažai problemų tiek automobilių savininkams, tiek automobilių gamintojams. Šie vorai automobiliuose musių negaudo - voratinklius jie rezga tam, kad galėtų padėti savo kiaušinėlius. Jų kuriami „namai" yra pakankamai tankūs, kad galėtų užblokuoti degalų garų pašalinimo kanalus, o tai, savo ruožtu, kenkia automobilio varikliui ir bendram automobilio pajėgumui. Kai kurie vorai savo lizdus įsigudrino susukti netgi degalų bakuose, dėl ko yra kilę gana rimtų incidentų. 

Deividas Gimby, „Ford" degalų sistemų inžinierius, pradėjo ieškoti būdų, kaip pašalinti vorus iš „Ford" automobilių jau 1999 m. Neturėdamas jokio išsilavinimo ar patirties arachnologijoje (mokslas apie vorus), jis tyrinėjo šių gyvių gyvenimą ir, 2004 metais jo dėka „Ford" sukūrė pirmąjį įtaisą, kuris gelbėjo nuo voratinklinių automobilių salonuose daugelį metų. 

„Vorai gali sukelti daug nepatogumų automobilių savininkams", - teigė Deividas Gimby. „Mes ilgai tyrinėjome šias vorų rūšis, išsiaiškinome, kokiais būdais jie suka lizdą, ir šiandien siūlome  efektyvų sprendimą, kuris padės atgrasyti vorus nuo automobilių." - pridėjo D. Gimby. 

Oro ir garų cirkuliacija iš automobilio anglies filtro, kur yra surenkami degalų garai, priklauso nuo to, ar degalų garavimo linijos yra švarios. „Ford" diegiamas įtaisas montuojamas į cirkuliacijos sistemą ir atbaido vorus nuo brovimosi į automobilius bei leidžia orui bei garams cirkuliuoti taip, kad būtų užtikrintas optimalus automobilio funkcionavimas. 

Inovatyvus sprendimas jau diegiamas naujausiuose „Ford" modeliuose Šiaurės Amerikoje, o globaliai šis standartiniu tapsiantis įrenginys bus pradėtas diegti nuo 2016 metų, kai rinkoje pasirodys naujasis karštasis hečbekas „Ford Focus RS".

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

18 netikėtų faktų iš turiningo „Transit“ gyvenimo

Neįtikėtini „Ford Transit“ gebėjimai: jis plaukė, gerino greičio rekordus, vežė dramblius ir futbolo komandas

Virtualus turas po Henry Ford muziejų

Į bankrutuojantį Detroito miestą pažvelgti pro ...

1949 metų „Ford“ reklama

Automobilių reklama kaip tokia pasirodė ganėtinai seniai ...

Paskutinės klasikinių sedanų dienos?

Sedanas -kėbulo forma, kuri dešimtmečiais asocijavosi su automobiliais.

Naujoji „Ford Fiesta Van“ – taupus ir išmanus verslo pagalbininkas

Mažasis komercinis automobilis 100 kilometrų kelio sunaudos vos 3,3 litro degalų

Geriausi automobiliai tolimoms kelionėms

Taip smarkiai brangstant kurui, taupūs automobiliai populiarėja.

Tikriems vyrams

Ypatingus automobilius, tokius kaip...

Automobilių rinkos klasifikacija

Informacija apie Lietuvoje parduodamus automobilius (atnaujinta 2011 m. rugpjutį)

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: