Geriausi automobiliai pagal kainos/kokybės santykį
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Jaguar

Anglų žurnalo „What Сar?“ skiriamos automobilių nominacijos pelnytai vertinamos labai aukštai. Rinkdamas savo „Metų automobilį“ „What Car?“ apžvelgia ne tik pačius brangiausius ar naujausius, bet absoliučiai visus Britanijoje parduodamus automobilius. 2008 m. Britanijos automobilių rinka pradėjo turėdama 3 985 skirtingus modelius ir bet kuris iš jų galėjo laimėti „What Car?“ apdovanojimą, kas yra rimta rekomendacija anglui pirkėjui. „What Car?“ visada rekomenduoja pirkti automobilius įvertinus kainos/kokybės sanktykį.


Kategorija „Super mini“. Nuagalėtojas – „Vauxhall Corsa 1.4 Club“


Ganėtinai įdomu stebėti, kad britai išrinko ne tikrai mini automobilį, kaip tarkim „Smart“ ar „Peugeot 107“, o pagal europinį žymėjimą B klasei priskirtą modelį. Pagrindinis „Vauxhall Corsa“ konkurentas buvo „Renault Clio“, bet nugalėjo anglų prekių ženklas. Pas mus šis modelis geriau žinomas kaip „Opel Corsa“. Apdovanojimo automobilis nusipelnė už erdvų saloną ir funkcionalumą. Žurnalas pasirinko modifikaciją su benzininiu 1,4 l 89 AG varikliu. Tai ganėtinai vikrus automobiliukas su normaliomis kuro sąnaudomis.

Šioje pačioje kategorijoje geriausiais variantais pigiausioje ir vidutinio brangumo kategorijose tapo „Fiat 500 1,2 Pop“ ir „Suzuki Swift 1,5 GLX“.


Kategorija „Mažas šeimyninis automobilis“. Nugalėtojas – „Volkswagen Golf 1.4 TSI 120 Match“


Kaip vienas privalumų įvardinta aukšta dėvėtų šio modelio mašinų kaina. Taip pat anglus sužavėjo turtinga komplektacija, erdvus salonas ir įprastai lakoniški VW prietaisai. Nugalėtojo išskirtinumu yra puikus variklis su turbininiu įpūtimu, kuris gerokai lenkia senesnės kartos variklį.

Šioje pačioje kategorijoje geriausiais variantais pigiausioje ir vidutinio brangumo kategorijose tapo „Hyundai i30 1.4 Comfort“ ir „Nissan Qashqai 1.6 Visia“.


Kategorija „Šeimyninis automobilis“. Nugalėtojas – „Ford Mondeo 2.0 TDCI 140 Zetec“


Britams „šeimyninis automobilis“, tai ganėtinai didelė mašina, pagal dydį ir patogumą lygi Premium klasės modeliams, tik pigesnė ir ekonomiškesnė. Šį kartą anglai pasirinko „Ford“ – masiškiausią prekių ženklą britų salose. „What Car?“ tradiciškai mėgsta „Mondeo“. Visos trys modelio kartos buvo apdovanotos. Pastaroji, kurios pardavimas prasidės 2008 m., sužavėjo 2 l 138 AG varikliu. Be to, įspūdingi „Modeno“ išmatavima. Palyginimui galima pasakyti, kad švedų „Volvo S80“ yra tokio pat ilgio.

Šioje pačioje kategorijoje geriausiais variantais pigiausioje ir vidutinio brangumo kategorijose tapo chečbekas „Mazda 6 1.8 S“ ir „Volkswagen Passat 2.0 TDI S“.


Kategorija „Kompaktiškas Premium automobilis“. Nugalėtojas: BMW 320d ES


Manoma, kad nedideli, bet patogūs ir puikių charakteristikų automobiliai suteikia didžiausią vairavimo malonumą, bet „What Car?“ nuomone, jie turi kainuoti neperbrangiausiai ir būti patogus kasdienėje eksploatacijoje. „BMW 320d“ jau trečius metus iš eilės tampa savo kategorijos nugalėtojas.

BMW variklyje gausu naujausių technologijų, dėl kurių jis tapo gerokai ekologiškesnis. Šiemet BMW išmoko pats įjungti ir išjungti variklį, taip ne tik mažiau teršdamas aplinką, bet ir taupydamas kurą. Dinaminės charakteristikos, kaip visada, puikios, o medžiagos – tik aukščiausios kokybės.

Šioje pačioje kategorijoje geriausiais variantais pigiausioje ir vidutinio brangumo kategorijose tapo „BMW 318i ES“ ir „Mercedes C320 CDI Elegance“.


Kategorija „Premium“. Nugalėtojas – „Jaguar XF 2.7D V6 Luxury“


Čia jau panašu į dalies amerikiečių patriotizmą perkant tik JAV pagamintus automobilius. „Jaguar“ tik buvo pradėtas pardavinėti, o ekspertai iškart paskyrė jam aukščiausius įvertinimus. Prabangus interjeras, brangios medžiagos, variklio paleidimo mygtukas ir naujoviška APD. Anglai turi kuo didžiuotis ir jie didžiuojasi, mėgindami iš aukšto žiūrėti į konkurentus iš Vokietijos. Pasirinkus dyzelinį variantą gali kiek išgąsdinti kaina, tačiau kuro ekonomija pateisina pirmines išlaidas.

Šioje pačioje kategorijoje geriausiais variantais pigiausioje ir vidutinio brangumo kategorijose tapo „BMW 520d SE“ ir „Mercedes-Benz CLS 320 CDI“.


Kategorija „Puikusis automobilis“. Nugalėtojas – „Mercedes-Benz S320 CDI“


Tai bene geriausias automobilis, kurį galima nusipirkti, tačiau jo kaina ne atsitiktinė. Turtuoliai tokiais nebūtų, jei leistų pinigus kur papuola. Net „puikiųjų“ automobilių kategorijoje, kaina – svarbus faktorius. „Mercedes-Benz S-class“ – didelis, patogus ir techniškai tobulas automobilis. Keistoka tai, kad „What Car?“ rekomenduoja ne išskirtinį modelį, o tik variantą su 3 l dyzeliniu, mažiau kenksmingu, varikliu. Kita vertus, viską kompensuoja didelis variklio sukimo momentas.

Šioje pačioje kategorijoje geriausiais variantais pigiausioje ir vidutinio brangumo kategorijose tapo „Jaguar XJ TDVi Executive“ ir „Rolls-Royce Phantom“.


Kategorija „Universalai“. Nugalėtojas – „Ford Mondeo 2.0 TDCi Zetec“


Universaluose, kurie dažnai naudojami kaip maži sunkvežimiai, dydis yra labai svarbus. Matyt todėl nugalėtoju pripažintas pigiausias iš didžiausių ir didžiausias iš pigiausių „Ford Mondeo“.

Šioje pačioje kategorijoje geriausiais variantais pigiausioje ir vidutinio brangumo kategorijose tapo „Skoda Octavia 1.6 FSI Classic“ ir „BMW 525d SE Auto Touring“.


Kategorija „Autobusiukai“. Nugalėtojas – „Citroen Grand C4 Picasso 1.6 HDi SX“


Vienu pagrindiniu autobusiuko vertinimo kriterijumi tapo patogumas vaikams, saugumas ir bagažo pervežimo funkcionalumas. „Grand C4 Picasso“ tikrai padės savo vaikais besirūpinančiam vairuotojui. „Citroen“ interjere nemažai dėmesio skirta detalėms. Puikus matomumas, didžiulis ir šviesus salonas, o daugybėse dėžučių ir kišenėlių galima kruopščiai sukrauti visą šeimos turtą. Trečioji sėdynių eilė nesunkiai susilanksto. Be to, „Citroen“ su jų mėgstamu 1,6 l dyzeliniu varikliu – ganėtinai pigi mašina. „C4 Picasso“ yra vienas saugumo lyderiu: 7 saugos pagalvės ir 5 Euro NCAP žvaigždutės.

Šioje pačioje kategorijoje geriausiais variantais pigiausioje ir vidutinio brangumo kategorijose tapo „Kia Carens 2.0 CRDi SR“ ir „Ford S-Max 2.0 TDCi Zetec“.


Kategorija „Kompaktiški visureigiai“. Nugalėtojas – „Land Rover Freelander 2.2 TD4 GS“


Nedideliems visureigiams kompaktiškumas ir patikimumas ypač svarbūs, tačiau, nepaisant prastokos pirmųjų kartų reputacijos, nugalėtoju tapo „Land Rover Freelander“. Anglai įsitikinę, kad, iki pastarųjų dienų jų buvęs, „Land Rover“ – geriausiai pasaulyje pagamintas visureigis. Tokį įsitikinimą lėmė išaugusi modelių kokybė ir turbininiai dyzeliniai varikliai, galintys ir priekabą patempti, ir trasoje aplenkti ne vieną automobilį. „Freelander“ patogus, jo salonas kokybiškas. Nors šis automobilis nėra pats ekonomiškiausias ir pigiausias savo klasėje, „What Car?“ ji mėgsta.

Šioje pačioje kategorijoje geriausiais variantais pigiausioje ir vidutinio brangumo kategorijose tapo „Suzuki SX4 1.6 VVT“ ir „VW Tiguan 2.0 TDI S“.


Kategorija „Didieji visureigiai“. Nugalėtojas – „Land Rover Discovery 2.7 TDV6 SE“


Tampa tradicija, tačiau jei automobilis angliškas, pusę pergalės jis jau turi. Kitą pusę šį kartą nulėmė „Land Rover Discovery“ salono dydis, matomumas ir patogi pakaba, sėkmingai atlaikanti visus blogių kelių išbandymus. Keistoka tik tai, kad to paties „What Car?“ patikimumo reitinge šis modelis užėmė 26 vietą iš 26 galimų.

Šioje pačioje kategorijoje geriausiais variantais pigiausioje ir vidutinio brangumo kategorijose tapo „Hyundai Santa Fe 2.2 CRTD GSi“ ir „Land Rover Range Rover TDV8 Vogue“.


Kategorija „Kupė“. Nugalėtojas – „Audi TT 2.0 T-FSI“


Įvertinus tokius kriterijus kaip dizainas, valdymas ir patogumas važiuojant ilgus atstumus bei kainą, „Audi TT“ neturėjo sau lygių. „Audi“ kupė tinka labai plačiam pirkėjų ratui. Nuo pat pirmųjų minučių vairuotojas suvokia, kad su šiuo automobiliu kelyje problemų nebus.

Šioje pačioje kategorijoje geriausiais variantais pigiausioje ir vidutinio brangumo kategorijose tapo „BMW 335i SE“ ir „Jaguar XKR“.


Kategorija „Chečbekai“. Nuaglėtojas – „Mini Cooper S“


Nepaisant to, kad naujasis „Mini“ pasirodė prieš 7 metus, jis vis dar toks pat šviežias, greitas ir straksi kaip jaunas kumeliukas. „Mini Cooper S“ nėra pigus ir nuolaidų tikėtis neverta, nes modelis labai paklausus. Matyt tai ir lemia didelę dėvėtų automobilių kainą.

Šioje pačioje kategorijoje geriausiais variantais pigiausioje ir vidutinio brangumo kategorijose tapo „Vouxhall Corsa 1,6 16v SRi“ ir „Honda Civic R GT“.


Absoliutus nugalėtojas – „Jaguar XF 2.7D V6 Luxury“


Turbūt „Ford“ jau gailisi pardavęs šį prekių ženklą indams. „Jaguar XF“ laikomas vienu geriausiu pirkiniu didžiulėje Europos rinkoje. Modelis XF – tikrai didelis žingsnis pirmyn. Visiškai pasikeitusi „Jaguar“ išorė, bet jis liko prabangus ir sportiškas. Aišku, automobilis su 2,7 l dyzeliniu varikliu įperkamas ne kiekvienam, tačiau variklis labai geras ir ekologiškas. Galų gale, kai kurie dalykai verti to, kad už juos būtų mokama daugiau.


Parengta pagal užsienio spaudą

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Trečiosios kartos „BMW X6“

Vokietijos automobilių gamintoja BMW pristatė trečiosios kartos prabangų sportiškąjį visureigį X6.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

Geriausi automobiliai tolimoms kelionėms

Taip smarkiai brangstant kurui, taupūs automobiliai populiarėja.

Laukiamiausi 2012 metų automobiliai

7 naujovės, kurių nekantriai visi laukia.

„BMW“ ir „Porsche“ automobiliai bus išmokyti naujų triukų

Bene didžiausias automobilių gamintojų galvos skausmas - kova dėl naujų klientų.

Agresyviausi vairuotojai vairuoja „BMW“

"Kelių ereliai", chuliganai, nutrūkgalviai. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad daugelis iš jų vairuoja...

„BMW“ istorija

Kai kurie automobilių gamintojai vis dar atspindi savo praeitį.

Automobilių rinkos klasifikacija

Informacija apie Lietuvoje parduodamus automobilius (atnaujinta 2011 m. rugpjutį)

Pasaulyje plinta padirbti automobiliai

Su kinais lyg ir aišku, tačiau paaiškėjo, kad klonuoti svetimus modelius mėgina ir europiečiai.

"BMW" muziejus

Automobilių mėgėjo Žymanto Bražiūno fotoreportažas iš „BMW” muziejaus.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: