"Harley-Davidson"® Forty-Eight® - populiariausias motociklas Europoje
Atnaujinta: 2020-03-09
  • xl1200x-1

"Sportster Forty-Eight® populiarumą sąlygoja keli dalykai. Pirmoje vietoje, mano nuomone, labai pavykęs ir akį traukiantis dizainas, kuris panašus į praėjusio šimtmečio lenktyninį motociklą: nedidelis bakas, platus priekinis ratas, žemas vairas ir "raumeningas" korpusas. Visa tai sudaro greito ir galingo motociklo įspūdį. Turint omenyje, kad nedidelį ir gana lengvą motociklą varo 1200 kūbinių centimetrų "jėgainė", o faktas, kad variklio sukimo momentas yra labai didelis t.y. 96 Nm., patvirtina, kad jis toks ir yra - išskirtinis" , - tikina "Harley-Davidson"® Vilnius atstovybės vadovas Arvydas Skernevičius.

"Keturiasdešimt aštuntame", kaip ir visuose "Harley-Davidson"® motociklų varikliuose, didelis sukimo momentas yra prie žemų apsukų, kuris maksimaliai pasireiškia prie 3000 apsisukimų per minutę. Tuo tarpu kitų firmų motociklai tokį sukimo momentą pasiekią tik prie 6000-7000 r/min. (apsisukimų per minutę). Tai reiškia, kad važiuojant kreiseriniu greičiu, kai apsukos yra 2000-25000 r/min., visuomet lieka didelė atsarga jėgos ir pasukus akseleratoriaus rankeną, gaunama didelė jėga ir galima pasiekti pagreitėjimą neperjungiant žemesnės pavaros. Tuo pasižymi visi "Harley-Davidson"® varikliai ir tuo skiriasi nuo kitų motociklų variklių - didelis sukimo monetas esant žemoms apsukoms".

Pasak. A.Skernevičiaus, kuro sąnaudomis gamintojai taip pat pasirūpino. "Šiame modelyje yra įrengta įpurškimo sistema, kuri kuro sunaudojimo vidurkį sumažino iki 4.8 litro (mieste iki 5.8, trasoje - 3.8 litro). Turint omneyje, kad variklio darbinis tūris 1200 kūbinai centimetrai, toks kuro sunaudojimas, manau, yra geras rezultatas.
Kitas labai svarbus momentas, kuris daro šį motociklą patraukliu pirkėjui, gera kaina - apie 10 000 t. EUR, už kurią gauni labai gerą motociklą su galingu varikliu, standartine ABS sistema ir patrauklia išvaizda".

Forty-Eight® skirtas miestui ir priemiesčiui, todėl puikiai tinka važinėjimui nedideliais "lietuviškais" maršrutais. "Galima drąsiai teigti, kad nerasi nei vienos kitos firmos to paties rinkos segmento motociklo taip gerai atrodančio, turinčio tokias puikias technines charakteristikas ir tokią kainą. Sėkmingas klasikinio lenktyninio ir naujoviško dizaino mišinys neturintis analogų, plius gera kaina - viliojantis derinys. Ypatingai jaunimui, kuriam "Harley-Davidson"® paskutiniais metais skiria daug dėmesio", - sako "Harley-Davidson"® Vilnius vadovas, kurio salone galima apžiūrėti ir įvertinti du "keturiasdešimt aštuntuosius" - juodą ir "rock gold" (perlo auksinė).

Motociklų spalvų gamą "Harley-Davidson"® kiekvienais metais keičia ir, pamačius spalvą, galima pasakyti kurių metų tai modelis. Šiais metais yra siūlomos 5 spalvos. Kalbant apie spalvas, reikia paminėti, kad "spalva" šiame modelyje, tai yra bako spalva, nes visas motociklas yra juodas ir tik kelios detalės chromuotos (duslintuvai, cilindrų galvutės ir priekinės šakės detalės). Tai taip pat nauja "Harley-Davidson"® koncepcija kuri atliepia sportinius motociklus ir tradicijas, kuomet buvo stengiamasi ne gražinti, bet stiprinti atskirus motociklo mazgus.

"Manau, kad "Harley-Davidson"® ne vienerius metus tobulino tą koncepciją, apklausė ne vieną tūkstantį jaunuolių, kad išsiaiškinų kaip jie įsivaizduoja motociklo estetiką ir tai pritaikė "Harley-Davidson"® Forty-Eight®. Akivaizdu, kad su dizainu labai stipriai padirbėta, nes rezultatas gavosi puikus ir pardavimai tai tik patvirtina. Tikimės, kad greitai Forty-Eight® populiarumo banga atsiris ir iki Lietuvos ", - sako A.Skernevičius.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)