Kaip priimti teisingą sprendimą perkant akumuliatorių pakrovėją
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Kaip_issirinkti_akumuliatoriaus_pakroveja

Kada temperatūra nukrenta, žolę padengia sniegas ir termometro stulpeliai įsitaiso gerokai žemiau nulio - nemažai daliai automobilių savininkų prasideda bėdos. Dyzeliniai agregatai ir taip sunkiau užsikuria, kada spaudžia šaltis, o sunkumų prideda ir senas arba nusilpęs akumuliatorius. Jeigu tik ryte, prieš darbą pamatėte, kad automobilis neužsiveda dėl per silpno akumuliatoriaus - gali „paimti nervas". Apimti siuto dauguma žmonių tikrai ne visada priima geriausią bei optimaliausią sprendimą. „Ant karštųjų" norisi kuo greitesnio sprendimo, tad pasirenkama keisti akumuliatorių, aki tą daryti dažnai nėra būtina. Jeigu jūsų akumuliatorius geras ir už jį mokėjote gana nemažai, praktiškesnis sprendimas - įsigyti akumuliatoriaus pakrovėją. Kaip tą padaryti teisingai?

Kaip išsirinkti akumuliatoriaus pakrovėją

Automatika

Yra du populiariausi pakrovėjų tipai. Vieni vadinasi  automatiniais, kiti - rankiniais. Pastarieji veikia panašiu efektyvumu, yra kiek pigesni už automatinius, tačiau tada krovimas įprastai bus kiek labiau komplikuotas. Jums teks prižiūrėti procesą, reguliuoti parametrus. Jeigu pasirinksite automatinį pakrovėją - mokėsite kiek daugiau, bet turėsite žymiai didesnį patogumą. Papildomas atributas pakrovėjų pasaulyje vadinasi „Boost" (kartais jie dar vadinami busteriais arba būsteriais, nuo angliško žodžio boost, reiškiančio „paspartinti"). Taip bene visad žymima funkcija, leidžianti iškart suteikti pakankamą energijos kiekį akumuliatoriui, kad jau čia pat galėtumėte užvesti automobilį. Efektas toks pat, kaip prijungus savo akumuliatorių, prie kaimyno su „krokodilais". Be jokios abejonės įrenginiai su „Boost" funkcija įprastai kainuoja ne mažiau 80 eurų. Gaudykite nuolaidas, kurių akumuliatorių pakrovėjams dažnai būna ir www.b-a.eu.

Įtampa, talpa, kiti elektros parametrai

Turite žinoti, kad skirtingai nei mechanikoje, kur lietuviai mėgsta paimprovizuoti: „Ai, tiks ir šitas" bei siekiant sutaupyti prigalvoja visokiausių gudrybių, elektronikoje to daryti neina. Taip neatsakingai besielgdami rizikuojate elektros įrangos gedimais, trumpais jungimais bei gaisru, didinate galimybę susižaloti jums bei aplinkui esantiems žmonėms. Todėl prieš tai, kol galėsite tinkamai pasirinkti įkroviklį - jums reikia susipažinti su keletu parametrų.

●  Įtampa - lengvųjų automobilių akumuliatorių įkrovimas vykdomas naudojantis 12 v įtampos krovikliais. Netinkama įtampa SUGADINS įrangą negrįžtamai, todėl rinkitės tinkamai.

●  Talpa - toliau žiūrėkite į akumuliatoriaus talpą. Ji gali svyruoti nuo 40 iki kiek daugiau nei 200 Ah. Paprastai šią informaciją rasite ant akumuliatoriaus viršuje arba šone esančio lipduko. Kada perkate, būtinai įsitikinkite, kad pakrovėjo talpa sutampa su akumuliatoriaus. Per silpnas - nekraus, per stiprus - nepamaišys (jeigu skirtumas nėra didesnis nei 10-15 proc.).

●  Daugiau ne su parametrais, o su panaudojimo praktika susijęs patarimas - įvertinkite vietą, kur yra lizdas. Daugiabučių namų gyventojams geriausia krauti bus rūsyje, o nuosavų namų savininkai turi pašiūres, garažus bei kitas tinkamas vietas. Tai svarbu dėl patogumo, kad nepasirinktumėte per sunkaus įrenginio, jeigu reikia daug nešioti.

Plačiau apie kainą

Negalime to slėpti ar neigti - kaina yra vienas iš svarbiausių (jeigu ne pats svarbiausias) daugumos įsigyjamų įrenginių kriterijų. Akumuliatorių pakrovėjai - ne išimtis. Taupyti - praktiška bei išmanu, tačiau perdėtas taupymas ir tikrųjų poreikių ignoravimas gali jus pastūmėti įsigyti netinkamą arba poreikio nepatenkinantį įrenginį, o tada išlaidauti reikės antrą kartą. Kai kam galbūt tiks ir pats pigiausias variantas, bet brangiam ir labai talpiam akumuliatoriui tikriausiai reikės galingesnės įrangos, kas kainuos pastebimai daugiau. Įprastai pigiausi akumuliatoriniai krovikliai kainuoja 20-30 eurų, o automatizuotos bei labai modernios technikos kaina gali viršyti ir 2, 3 šimtus eurų.

Sėkmės paieškose!

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dažniausi automobilių gedimai

Automobilių gedimų požymiai, priežastys, remonto būdai. Variklio gedimai, elektronikos, važiuoklės, duslintuvo, stabdžių gedimai, kėbulo pažeidimai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: