Kaip sutaupyti kuro
Atnaujinta: 2020-03-09
  • CNG_letas_uzpildymas__Small_

Kurui kasdien brangstant vis skaudžiau būna važiuoti į degalinę, bet važiuoti reikia. Amerikiečių automobilių ekspertas Aronas Goldas siūlo 10 nesudėtingų ir patikrintų būdų, kaip taupyti kurą. Eksperto teigimu, jei būdus išmėginsite praktikoje, tai labai greitai pastebėsite, kad į degalines tenka važiuoti rečiau. Tiesa, jei naudosite kiekvieną patarimą atskirai, ženklaus efekto nepajusite, todėl reikia naudoti visą kompleksą.

Jei nusprendėte taupyti kurą, visų pirma reikia patikrinti oro filtrą. Purvinas oro filtras stabdo variklį einantį oro srautą, tai neigiamai veikia variklio darbą ir taip sunaudojama daugiau kuro. Patikrinti filtrą ir pakeisti užims porą minučių. Jei patys to nemokate, paprašykite kaimyno arba pardavėjo iš kurio pirkote naują filtrą. Taip pat siekiant taupyti kurą tikslinga naudoti „lengvus“ neklampius pusiau sintetinius arba sintetinius variklio tepalus. Šie tepalai palyginus su klampesniais mineraliniais tepalais mažina kuro naudojimą iki 6 proc.

Taip pat reikia patikrinti spaudimą padangose. „Minkštos“ padangos, po neršvaraus filtro, labiausiai išplitęs ir tiesiogiai kuro naudojimo kiekį veikiantis faktorius, nors daugelis vairuotojų jį ignoruoja. Spaudimą tikrinti reikia šaltose padangose, kadangi judėjimas sušildo gumą ir padidina spaudimą. Kai kuriais atvejais spaudimą galima padidinti 0,3 baro virš normos. Tai sumažins pasipriešinimą supimui, nors pakaboms detalėms ir kėbului teks didesnės smūginės apkrovos. Keleiviai šito beveik nejaus.

Norint sutaupyti kuro reikia važinėti lėčiau. Paeksperimentuokite ir porą dienų pavažinėkite lėčiau, neviršydami konkretaus greičio. Galbūt kurį laiką jausitės kaip vėžlys, tačiau iškart pastebėsite, kad į degalines tenka sukti rečiau. Vienodo greičio išlaikymas sumažina iki minimumo automobilio mazgams tenkančias apkrovas ir sumažina kuro sąnaudas. Piko valandomis (tai aktualiausia Vilniaus gyventojams) tenka tai staigiai greitėti, tai staigiai stabdyti, o šalia važiuojantys sunkvežimiai visą laiką važiuoja vienodu mažu greičiu. Važiavimas pakui kokį nors sunkvežimį padės sutaupyti kuro, tačiau tai gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą.

Taip pat reiktų atsargiai naudoti akseleratoriaus paminą. Staigus startas puikus būdas tuščiai eikvoti kurą, kadangi staigiai spaudžiant akseleratoriaus paminą į cilindrus paduodamas didesnis kuro kiekis. Važiuojant mažu greičiu neverta naudoti pažemintų pavarų, kadangi didėja kuro sąnaudos. Taip pat reikia vengti staigaus stabdymo, ypač mašinose su karbiuratoriais, kur per tuščios eigos purkštukus išsiurbiamas perteklinis kuro kiekis. Visada įdėmiai stebėkite kelią, kad greitį sumažintumėt tinkamu laiku.

Dar vienas patarimas sumažins patogumą, bet padės sutaupyti kuro. Jei norite taupyti kurą, pamirškite kondicionierių. Jis kuro sąnaudas sumažina nuo 5 iki 20 proc. Galbūt atdari langai taip neatvėsins ir taps kvapų šaltiniu, bet kritiniu momentu taip atsiras galimybė pasiekti degalinę. Be jokių blogų minčių, bet reali situacija – dvi moterys su vaikais išsiruošusios į pajūrį labai gerai praleido laiką patogioje mašinoje su kondicionierium ir... pamiršo apie benziną. Kas geriau – stovėti naktį kelyje ar važiuoti su atvirais langais spręsti jums.

Atsisakykite puošybos. Madingi ratlankiai ne tik gražu, bet ir kažkiek naudinga – savininkas atidžiau pradeda rūpintis mašinos išorine išvaizda. Tačiau yra ir kita medalio pusė – kuo didesni ratlankiai, tuo didesnį aerodinaminį pasipriešinimą jie sukuria, o tai padidina kuro sąnaudas. Stenkitės nekeisti serijinių ratų, ypač jei ruošiatės į tolimą kelionę – ilgai važiuojant siaurų ratų naudojimo efektas ypač jaučiamas.

Slunkiai kurui visada išleidžia daugiau pinigų, todėl taupus vairuotojas visada turi rūpintis švara savo mašinoje. Kuo mašina sunkesnė, tuo daugiau kuro jai reikia, kad nuvežtų visą turtą iki reikiamos vietos. Periodiškai reikia mašinoje pravesti generalinį tvarkymasį ir išmesti visą šlamštą iš daiktadėžės ir bagažinės. Taip pat reiktų tuščiai nesivežioti bagažinės ant stogo – jis sukuria stiprų aerodinaminį pasipriešinimą ir suryja daug kuro.

Paradoksalu, bet taupyti kuro padeda ir važinėjimas sena mašina. Daugelis žmonių, net ir nusipirkę naują mašiną, ilgai važinėjasi senąja. Nors naujoji mašina didesnė ir gražesnė, greičiausiai ji naudos daugiau kuro negu senoji. Nors senoji mašina atrodo prasčiau, bet ji toliau nuvažiuos. Neišmeskite senos mašinos, kuriai tinka prastesnis kuras – ji dar gali praversti.

Paskutinis būdas, kuris padeda sutaupyti – nevažinėti. Galbūt pasiūlymas pasirodys kvailas, bet sutikite, kuo mažiau važinėjate, tuo mažiau kuro reikia. Nepamirškite, kad yra visuomeninis transportas arba gal galima mašiną būtinoms kelionėms dalintis su artimaisiais ir giminaičiais. Be to, pasivaikščiojimas pėsčiomis arba pasivažinėjimas dviračiais padeda taupyti pinigus ir gerina sveikatą. Ir kaskart, kai šoksite į mašiną tik tam, kad nuvažiuotumėt iki artimiausios parduotuvės, paklauskite savęs: ar man dėl to būtina vairuoti?

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Taupumo ralį laimėjo „Volkswagen“ atstovai

Finišavus dvi dienas trukusiam ekonominiam raliui...

Taupumo rezervų ieškos Lietuvos ir Lenkijos keliais

Vairuotojai, mokantys taupyti ir taupantys degalus

Tarptautinė konferencija – Baltijos „Žaliojo greitkelio“ infrastruktūros plėtra

Vakar, balandžio 28 d., Klaipėdoje įvyko tarptautinė konferencija, kurioje buvo ...

1500 kilometrų – tik 43 litrai kuro

Šie skaičiai ne iš vizijų ar sapnų pasaulio, nors kasdien kylant kuro kainoms jie - daugelio nepasiekiama svajonė.

Ieškos naujų ekonomijos rezervų

Kasdieną vis nauja kuro kainų pasiutpolkė šalies degalinėse verčia griebtis už galvų net ir tuos, kurie ...

Pigaus benzino era baigėsi

Vairuotojus dar šiemet gali išmaudyti šalto dušo srovė - yra ženklų, rodančių, kad metų pabaigoje litras benzino Lietuvos degalinėse gali kainuoti 5 litus. \

Dyzelino upės neužtvenkiamos

Į Lietuvą iš Rusijos ir Baltarusijos vilkikų bei automobilių bakuose kasdien įvežama apie 40 tonų degalų, kurie rinkoje tiesiog „išgaruoja".

„VAŽIUOK PROTINGAI IR TAUPIAI“

Per dieną žygio dalyviams teks įveikti net 426,670 km. trasą ir asfalto, ir žvyro keliais.

Naujausi skelbimai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: