Kėdainiuose – XVI-oji sunkiojo transporto vairuotojų šventė
Atnaujinta: 2020-03-09
  • 208-2
  • 216-2
  • 225-2

Šeštadienį, rugsėjo 7 d., šalia Kėdainių esančiame Daukšių aerodrome nusileis sunkiojo transporto vairuotojų desantas. Čia rengiama jų profesinė šventė - šešioliktasis tolimųjų reisų krovininių automobilių bei tarpmiestinių autobusų vairuotojų konkursas-varžybos, kuriame jau pareiškė norą susigrumti per 20 komandų.

„Šie profesiniai susibūrimai, kuriuos rengia asociacija „Linava" ir VšĮ „Linavos mokymo centras", seniai peržengė tik sportiniu azartu trykštančias varžybas, - teigia ilgametis jų vyriausiasis teisėjas Gintautas Šlėderis. - Varžytuvių dalyviai pamėgo ir vis labiau vertina teorinių žinių patikrinimo testą, kaip jie patys teigia, duodantį apčiuopiamos naudos kasdieniniame nelengvame jų darbe. Nors praktika rodo, kad tolimųjų reisų vairuotojai gerai žino kelių eismo bei specifinių krovinių vežimo ar saugojimo taisykles, tačiau ir jie retsykiais daro klaidų. Todėl tokie renginiai kartu ir puiki proga pagilinti žinias."

Pirmosios tolimųjų reisų vairuotojų varžytuvės buvo surengtos 1997 m. Kačerginės „Nemuno žiede". Prie visų jų vykdymo svariai prisidėjusios VšĮ „Saugus ratas" atstovo Valdo Juozo Vilūno nuomone, tokios šventės reikalingumą bei naudą puikiausiai įrodo faktas, kad didžiausia tolimųjų reisų vairuotojų metų švente tituluojamos varžybos, kurias kai kurie vaizdžiai pavadino net profesiniais atlaidais, vyksta kasmet, išskyrus vienintelę pertrauką užpernai.

„Jau nebesuskaičiuoju kelintą kartą dalyvausime šioje mūsų šventėje, - sako UAB „Vičiūnai" transporto vadovas Petras Ganiprauskas. - Pernai tapome čempionais, tad bėgti iš kovos lauko net nebandžius apginti titulą - būtų neįsivaizduojama gėda".

Nuolatinė šių konkursų dalyvė „Vičiūnų" ekipa net keturis kartus yra laimėjusi varžytuvių komandinę įskaitą, o jos vairuotojai asmeninėje įskaitoje penkis kartus kopė ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio.
Šiemet ši įmonė ginti pernai iškovotų titulų į Kėdainius deleguoja Arūną Paulavičių ir Tomą Garakovskį, kurie vairuos „Volvo FH 12" vilkiką.

„Kaip vyrai rengiasi varžyboms?, - klausimą pakartoja P. Ganiprauskas. - Kelionėje, iš kurios jie sugrįš prieš pat susitikimą Kėdainiuose, o geriausios treniruotės tokiems konkursams - sunkus, kasdieninis, daug atidos ir sumanumo reikalaujantis jų darbas šalies ir užsienio automagistralėse".

Be renginio senbuvių jo gretas kaip amžinas atsinaujinimo šaltinis kasmet papildo naujokai, konkurse dalyvausiantys pirmą kartą. Šiemet renginyje debiutuos ir prekybos tinklo IKI ekipa, kurios garbę gins „Volvo FM 12" vairuojantys Romanas Ramaškevičius, Aleksandras Spuncevičius ir Saulius Iržikevičius.
„Nedrįsčiau savo komandos vadinti debiutante, nors formaliai šiame renginyje dalyvausime tik pirmą kartą, - sako prekybos tinklo IKI transporto skyriaus vadovas Kęstutis Maldžius. - Mūsų vairuotojai žiemą ir vasarą, rudenį ir pavasarį, nepaisant lyja ar sninga, kasdien susuka šimtus kilometrų šalies keliais, kurie ne visuomet taip prižiūrimi kaip užsienio magistralės. O kasdieninis jų manevravimas ankštuose parduotuvių bei sandėlių kiemuose - argi ne geriausios treniruotės prieš tokį profesinio meistriškumo konkursą?"

K. Maldžius neslepia renginį atidžiai stebėjęs kelerius metus, o galutinį sprendimą nelikti nuošalyje paskatinusios pernai viduržiemį tarp įmonės vairuotojų surengtos ir labai palankiai jų įvertintos ekonomiškumo varžybos, kuriose taupumo rezervų ieškota vairuojant pilnai pakrautus „Volvo FM 12" ir „Volvo FH 13" serijų vilkikus su priekabomis bei puspriekabėmis.

Profesinio meistriškumo konkurso populiarumą liudija ir tai, jog kai kurios įmonės į renginį deleguoja ne po vieną, o daugiau komandų. Ir šį šeštadienį į Kėdainius UAB „Rivatra" atsiunčia dvi vilkikų vairuotojų komandas, o tarp autobusų vairuotojų irgi po dvi komandas atstovaus žinomiausiems šalyje vežėjams - „Kautrai" ir „Vilniaus viešajam transportui".

Tarpmiestinių autobusų ir krovininių automobilių vairuotojai varžysis toje pačioje trasoje ir tose pačiose rungtyse, o šios vairuotojų šventės Kėdainiuose dalyviai rinksis labai anksti. Mat jau nuo 7 val. ryto vyks dalyvių registracija bei medicininė patikra, o dar po valandos prasidės kelių eismo taisyklių patikrinimo testas.
Būtent pagal KET egzamino rezultatus bus nustatyta starto tvarka. Tad žiūrovai, išvydę pirmuoju startiniu numeriu pažymėtą vilkiką ar autobusą, galės nespėliodami teigti, jog jį vairuoja geriausias kelių eismo taisyklių žinovas. Ir atvirkščiai...

Tačiau Kėdainių aerouoste šį šeštadienį burgs ne vien galingi vilkikų ar autobusų varikliai. Į profesinę šventę atvykusių su šeimomis, o ir pačių jos dalyvių po pasirodymų lauks pramogos ir įvairūs konkursai dideliems ir mažiems, rengiami populiarios muzikos ir pačių renginio dalyvių muzikiniai festivaliai „Duokim gazo", įvairios atrakcijos, motoakrobatų pasirodymai, o populiari „Tabasco" grupė žiūrovų teismui pateiks specialų muzikinį „Depeche Mode" projektą.

Algimanto BRAZAIČIO nuotr.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

18 netikėtų faktų iš turiningo „Transit“ gyvenimo

Neįtikėtini „Ford Transit“ gebėjimai: jis plaukė, gerino greičio rekordus, vežė dramblius ir futbolo komandas

Krovinių gabenimas automobiliais – privalumai ir transporto tipai

Kalbant apie populiariausius ir plačiausiai naudojamos ...

Diskiniai sunkvežimių stabdžiai

Šiandien pakalbėsime apie konstrukciją, sutinkamą tiek priekiniuose, tiek ir...

Kėdainiuose paaiškėjo geriausi sunkiojo transporto vairuotojai

Išmoningai pagerbti ne tik pagrindinių varžybų laimėtojai...

Kėdainiuose – XVI-oji sunkiojo transporto vairuotojų šventė

Šeštadienį, rugsėjo 7 d., šalia Kėdainių esančiame...

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Vilkiko vairuotojo darbo vietos organizavimas

Krovinių transportavimo proceso efektyvumui nemažai įtakos turi ...

Klasikiniai miškovežiai

Miškovežis - didelis, galingas sunkvežimis, pervežantis rąstus, medieną ir ...

„Mercedes Benz Citan“ karavanas Vilniuje

Europoje „Citan" pristatymas įvyko 2012 m. pabaigoje...

Naujasis „Volvo FMX“: novatoriški sprendimai našesniems darbams statybų aikštelėse

Miunchene, Vokietijoje, vykstančios parodos „Bauma" metu pristatytas...