Keliai skirti ne tik automobiliams
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP3013__Large_

Ekologiškų transporto priemonių mėgėjai - lygiaverčiai eismo dalyviai, kaip ir automobilių vairuotojai bei pėstieji. Per I - ąjį pusmetį Kauno apskrityje į eismo įvykius pateko 10 dviratininkų, Kauno mieste - 6, Jonavoje - 3 ir Kaišiadoryse - 1. Didžioji dalis eismo įvykių, kuriuose nukenčia dviratininkai, įvyksta dėl jų pačių neatsargumo, t.y. Kelių eismo taisyklių nesilaikymo. Pasitaiko nemažai atvejų, kai dviratininkai važiuoja šaligatviu keldami pavojų pėstiesiems. Dviratininkams draudžiama važiuoti šaligatviais. Kelių eismo taisyklių 69 p. nustatyta, kad tuo atveju, jeigu pėsčiųjų ir dviračių eismui skirtame take ar šaligatvyje važiuojamosios dalies ženklinimo linijomis yra paženklinta dviračių eismui skirta tako ar šaligatvio dalis, dviračio vairuotojas privalo važiuoti tik ja ir kuo arčiau jos dešiniojo krašto. Dviračių vairuotojai neturi kelti pavojaus pėstiesiems.

Bene pagrindinė eismo įvykių, kuriuose nukenčia dviratininkai, priežastis - dviratininkai važiuoja per nereguliuojamas pėsčiųjų perėjas. Kaip ir pėsčiasis, žengiantis į pėsčiųjų perėją, dviratininkas turi įvertinti atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį, įsitikinti saugumu. Greičiau už pėsčiuosius judantys dviratininkai dažniausiai nespėja įvertinti šių aplinkybių.

Gatvėmis, keliais, dažnai ir šaligatviais važinėja Kelių eismo taisyklių nepaisantys mažamečiai, kurių gatvėse neturėtų būti. Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų, o išklausiusiems nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą, - ne jaunesniems kaip 12 metų vaikams. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų vaikams. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.
Kauno apskrities policijos pareigūnai siekdami sudrausminti nekultūringus ir Kelių eismo taisykles pažeidinėjančius dviračių vairuotojus, vykdys prevencines priemones.

 

Kauno VPK informacija

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)