Kleinhau Flutlicht Motocross 2012
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Kleinhau_Flutlicht_Motocross_2012__1_
  • Kleinhau_Flutlicht_Motocross_2012__2_
  • Kleinhau_Flutlicht_Motocross_2012__3_
  • Kleinhau_Flutlicht_Motocross_2012__4_
  • Kleinhau_Flutlicht_Motocross_2012__5_
  • Kleinhau_Flutlicht_Motocross_2012__6_
  • Kleinhau_Flutlicht_Motocross_2012__7_
  • Kleinhau_Flutlicht_Motocross_2012

Mototurizmas.lt pakalbino neseniai iš varžybų Vokietijoje grįžusius retro motokroso atstovus iš Lietuvos, kurie 2012 m. gegužės 19 dalyvavo Vokietijoje vykusiose motokroso varžybose Kleinhau Flutlicht Motocross 2012. Šios varžybos iš kitų išsiskiria tuo, kad jos prasideda trečiadienį ir baigiasi sekmadienį. Lietuviai varžėsi SWG 4-Takt Inter klasėje (kas reiškia kad važiuojama su motociklu, turinčiu keturtaktį variklį ir 2 amortizatorius gale). Ir svarbiausia - varžybos vyksta naktį, apšviestoje trasoje. Taigi apie viską nuo pradžių:

Mototurizmas.lt: Kada kilo mintis, kad reikia sudalyvauti už Lietuvos ribų vykstančiose motokroso varžybose?
Algimantas Urbonas: Mintis kilo tada, kai klaidžiojant interneto platybėse atradau, kad su "retro" sportiniais motociklais yra varžomasi ir Europoje, ir kad tai labai populiaru Anglijoje, Vokietijoje bei Olandijoje. Akis užkliuvo už varžybų, kurios organizuojamos Vokietijoje, ir jos vyksta naktį. Taigi po ilgu planavimų ir svarstymų išsiruošėme ir mes. Tiesa turėjo vykti 2 ekipažai iš Lietuvos, bet paskutinę minute planai pasikeitė.
Mototurizmas.lt: Ar buvo specialiai tam ruošiamas motociklas Ural?
Algimantas Urbonas: Kažkokių didelių tobulinimų atlikta nebuvo, teko tik vietoje centrinio amortizatoriaus privirinti "ausis" ir padaryti tvirtinimus 2 amortizatoriams gale, kad būtų įvykdytas pagrindinis reikalavimas iš techninės pusės. Pasiėmėm atsarginį variklį ir leidomės į 1600 km. kelionę.
Mototurizmas.lt: Papasakok plačiau apie pačią kelionę, kaip kas vyko ir kaip pasiekėt trąsą.
Algimantas Urbonas: Trečiadienį (2012 05 16) apie 19.00 išvažiavom iš Šveicarijos (Jonavos raj.), iškart kroviniui sugalvojome pavadinimą - "Taboras".

Po kelių valandų pasiekėm Lenkiją, važiavom "nacionalkėm" link Poznanės autostrados. Kolkas mūsų ekipažas nepilnas, važiuoju aš ir mūsų vadybininkas Tomas. Kas 300 km keičiamės prie vairo. Ties Konin ivažiuojame į mokamą autostradą, negana to, kad sumokame 90 PLN, tai dar ir pataikom ant priešpreišinio vėjo, kuris negailestingai paguldo Škodos degalų rodyklę. Sumastom, kad reikia važiuoti paskui "fūras" vadinamame "oro maiše". Akivaizdi nauda iš karto pastebima - taupom po 2 ltr/100 km. Autostradoje sustabdo policija. Dialogas:
- Kur?
- Motokross !!!
- OK.
Paleidžia net nepatikrinę dokumentų.
Ketvirtadienis (2012 05 17) Apie 7.00 įvažiuojam į Vokietiją. Vis dar važiuojam paskui "fūras" kaip šašai. Begaliniai vokiški autobanai.... Deginame neplanuotai daug kuro. Apie 17.00 pagaliau randame trąsos vietą.

Važiuojam į parkingą, palikę mašiną einam apsidairyti. Susirandame ir peržvelgiame renginio programą. Taip pat skambinam Dariui (priekabistas), kuris į varžybas važiuoja kemperiu, kartu su žmona ir savo mažaisiais dvynukais. Jam dar 300 km iki vietos. Kempinge randam vietos, įsikuriam. Uralas - žvaigždė!!!!
- Was ist das?
- Ural.
- :)
-Aus?
-Litauen.
-Km?
-1600....
- :-O (Wow...)

Apie 19 val. einam ieškoti registracijos. Pildom anketas. Startinio mokesčio nėra, mokam tik už laiko matavimo įrangą. Mūsų numeris #13 dubliuojasi, gaunam 131. Organizatoriai duoda 5 apyrankes/leidimus ir po "čierką" kažkokio kompotėlio. Vokiečiai Urale pamato pasibaigusias stabdžių kaladėles. Liepia keisti. Po valandos randam panašias kaladėles, kažkokį stabdžių suportą, gaunam priekabos ratą dovanų. Nieko nebesuprantam... Ateina eilė alui, traukiam savo 2 dėžes ir vaišinam vokiečius, vokiečiai iškart vaišina mus, beveik susikalbam, tik rankas paskausta bekalbant. Kartu einam apžiūrėti trąsos. Kai pamatom - pakerta kojas.

Trasa slėnyje, ant V formos šlaitų, daug posūkių blogais kampais, horizontalios vietos trasoje nėra, gruntas - skaldytas akmuo. Trasa paruošta idealiai - lygu, nė vienos duobelės, jokių bangų, aplink visą trąsą išdėstyta laistymo sistema. Viskas atlikta vokiškai.
Nuo 21.00 val. mūsų laukia vienas iš keturių pavilijonų, o ten viskas už dyką: alus, dešrelės, limonadas, vanduo. Jamam alaus simboliškai, suvalgom po Brotwurst dešrą ir pasukam link savo palapinės. Atvažiuoja Darius su šeima. Pas jį ekipaže blogos naujienos, vienas iš dvynukų su 38,4 temperatūros. Lauke atšalo iki +10 C. Naktipiečiams alus ir eina miegot. Visą naktį pralija.
Mototurizmas.lt: Ar neperlijo?
Algimantas Urbonas: Penktadienis (2012 05 17) Ne, likom sausi. Atsibudom patinę, bet linksmi. Nustebom, 3 ha kempingo ploto užkišta dalyviais, laisvos vietos nebėra. Moto parkas: Twinshock solo ir "kaliaskės", klasikos gerbėjai užsižiūrėtų negyvai!
Mototurizmas.lt: Kokie konkurentų motociklai?
Algimantas Urbonas: Rotax, Moto Guzzi, BMW, Harley-Davidson, Yamaha XS650. Yamahos užtaisytos iki 1000 cc, po trumpos apklausos sužinome, kad turėsime su savo 40 AG Uralu priešintis 100 AG pasikiančiomis Yahahomis....

Apie 13.00 gaunam transpoderį, važiuojam į techninę komisiją, patikrina mus, viskas gerai, gaunam mikroschemą ("chip'ą), kuria tvirtina prie numerio. Pradedam tikrinti ir ruoštis motociklą, labai neramu dėl reduktoriaus, nes atsarginį pamiršom, o esamas jau "pavargęs", palūžusiais dantimis.

17.00 išvažiuojam į treniruotę. Tokias kampais trasoje neteko dar važiuoti. Trasa labai greita, 4 pavara važiuojame 3 trasos atkarpose, yra "stalų", "kepurė", kuri paskraidina kiek nebijai. Viskas gerai, gale sudėti CZ amortizatoriai pasiteisino.

Apie 21.00 ateina laikas pirmam startui. Temsta. Užsidega trasos prožektoriai. FLUTLIHT - tai žibintų šviesa. Pagal kvalifikacijos laikus esame starte statomi į antrą eilę. Stojam tarp europietiškos ir angliškos "kaliaskės" (pas anglus ne tik mašinų vairas dešinėje, bet ir motociklų priekabos). Starto momentas, teisėjas rodo kad liko 15 sekundžių.... 5 ..... STARTAS!!!!! Uralas startuoja prastai, šalia stovinčios Yamahos startuoja iš vietos 3 pavara ir šoka į priekį, mes tuo tarpu grojam bėgiais 1..2...3.... Pirmoje nuokalnėje visi užsistabdo ir per trasos vidurį palieka koridorių - pasinaudojam proga ir pasigerinam poziciją iki 5-7 vietos. Smaugėm Ural'ą kiek galėjom, laikomės. Nuvažiavus apie pusę distancijos dingsta traukimas - kalvotoje trasoje perkaitinam variklį. Žiūrovai mums pravažiuojant rodo iškeltus į viršų nykščius - pasirodo per garsiakalbius komentatorius pristatinėja mus: "Litauen - 1600 km". Minia ūžia. Viename dešiniame posūkyje gaunam stiprų smūgį į priekabos ratą. Atsisukęs žiūriu kaip Darius. Viskas gerai, tik iš po šalmo girdisi: "Eina na...!!!!" Baigiam važiavimą 21 pozicijoje iš 36 finišavusių.
Darius išlekia su visa apranga į Düren miestą pasiimti šeimynos iš ligoninės, nes prieš 2 val. greitoji išvežė vieną iš dvynukų į ligoninę. Tyrimai geri, viskas gerai.

Aš per tą laiką bandau lopyti suskaldytą priekabos sparną. tamsiu paros metu remontuojant pagelbėja "nereikalingu daiktu" iki šiol laikytas žibintuvėlis. Kaimynai šveicarai paskolina grąžtą. Sulipdau, suklijuoju, suveržiu "zatiaškėmis", parodau šveicarams - sako "GUT, Rusiše reparatur!"
Antras startas. Darius spėja grįžti iš ligoninės. Stojam į 3 eilę. Trasa pilnai apšviesta, naktinės varžybos, jėga. 15 sekundžių.... 5 ... Startas!!! Vėl startuojam prastai, važiuojam kažkur pabaigoje, labai nespaudžiam, saugom motociklą, tikslas - baigti važiavimą. Trasa jau pažįstama, pamažu didinam ir palaikom vis didesnį tempą. Nedideliame ruože Uralas vikresnis už sunkias Yamahas. Tuo pasinaudodami kelias varžovus aplenkiame. Baigiam važiavimą, variklis smirda sudegusiu MOTUL tepalu. Tikslas pasiektas, važiavimą baigėm. Rezultatas 24 vieta iš 37. Bendroje įskaitoje esame 23 iš 37 dalyvių mūsų klasėje. Rezultatu esame labai patenkint.

Vokiečiai laukia su alumi prie išvažiavimo iš trasos. Nuo mūsų variklio rūksta dūmai. Grįžtam į stovyklavietę ir atsikemšam alaus. Netikėtai ateina šeštadienis. 4.00 ryto - einam miegot. Sunku naktį lenktyniauti.... Nuo 11.00 ryto prasideda vėl varžybos, žiūrim kitų klasių važiavimus. Čia juk varžybos vyksta nuo trečiadienio iki sekmadienio, visa savaitė motokroso. Klasių daug, dalyvių apie 30-40 kiekvienoje klasėje. Labai rimtas renginys.
Sekmadienis (2012 05 20). Atsikeliam, einam pirkti suvenyrų. Pasižiūrim firminių "priekabų" pirmą važiavimą ir sėdam į Škodą, atsisveikinam su trąsa. Prieš mus - 1600 km. kelio namo.

Mototurizmas.lt: Kas buvo baisiausia?
Algimantas Urbonas: Stovėti starte tarp sunkių, galingų "monstrų", kurie starte likus 5 sec. laiko pilnai atsukę akseleratorių, kuriam laikui prarandi nuovoką, nes girdi tik didžiulį triukšmą ir apsukų ribotuvo darbą.


Mototurizmas.lt: Ar grįši į trąsą Vokietijoje kitais metais?
Algimantas Urbonas: Nepažadu, bet noras tikrai didelis, gal kitą met lietuvių būrys bus didesnis...
Mototurizmas.lt: Ačiū už pokalbį ir gerų startų.

Mototurizmas.lt informacija ir nuotraukos

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)