Koncertas „Tėvynei“
Atnaujinta: 2020-03-09
 • pabaiga
 • karuze
 • makejevas
 • kaunas2
 • obtest2
 • publika
 • latviai
 • latviai2
 • svedai2
 • svedai
 • diktatura
 • K20D0660s_Aleksandras_Makejevas__Small_
 • K20D0755s_OBTEST_2__Small_
 • K20D0804_SKYFORGER_2__Small_
 • K20D0821s_SKYFORGER_1__Small_
 • K20D0892s_MANEGARM__Small_
 • K20D0929s_MANEGARM_vokalistas__Small_
 • IMGP5643__Small_
 • K20D0652s_Daininkai_KARUZE__Small_

Nuo 2000 metų kasmet kovo 11-ąją klubas „Vorai MC" organizuoja tradicija tapusį sunkiosios roko muzikos koncertą „Tėvynei", skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Devyniuose iki šiol vykusiuose renginiuose „Tėvynei" koncertavo 25 grupės iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Norvegijos, koncertas vyko keturiose skirtingose Vilniaus metalinės scenos tvirtovėse - pradedant „Kabliu" ir baigiant „Mulen Ružu".

Koncertas nuo kitų baikerių klubų organizuojamų renginių skiriasi tuo, kad yra orientuotas ne į baikerius, o į plačiąją visuomene. Tai labai aiškiai buvo matyti sausakimšoje salėje, kur baikeriai sudarė aiškią mažumą. Be to, į šį koncertą susirinko ne tik pramogų ištroškęs jaunimas, bet ir solidesnio amžiaus publika.publika

Beje, informacija apie tai, kad į renginį bus nemokamai įleidžiami tėvai, auginantys vaikus iki 2 metų, nebuvo reklaminis triukas. Pateikę dokumentus apie turimus vaikus renginį nemokamai stebėjo 34 vaikų tėveliai. „Vorai MC" prezidentas Oblius sakė, kad šios tradicijos, atsiradusios tada, kai mirštamumas šalyje buvo didesnis už gimstamumą, bus laikomasi ir toliau - kitąmet 3 nepilnamečius vaikus šeimoje auginantys tėveliai koncertą vėl stebės nemokamai.

Renginyje koncertavo žymiausi įvairių metalo muzikos stilių atlikėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Švedijos. Pirmieji scenoje pasirodė patriotinių dainų atlikėjai - grupė „Karužė".

Vėliau juos pakeitė Aleksandras Makejevas. Pasak A. Makejevo, nesvarbu, didelį ar mažą, viešą ar uždarą renginį organizuotų „Vorai MC", jis visada stengiasi dalyvauti, o ką jau sakyti apie tokią progą kaip koncertas „Tėvynei".

Dalyvavo trims skirtingoms kryptims atstovaujančios Lietuvos grupės - Lietuvos patriotinio metalo grandai, skandalingoji grupė „DIKTATŪRA";

pagoniško metalo dievai „OBTEST"; lietuviško „heavy-power" metalo lyderiai „THUNDERTALE".

Pagoniško metalo dievai OBTEST dalyvavo ir pirmuosiuose, prieš 10 metų vyskusiuose koncertuose „Tėvynei", todėl jiems buvo malonu pasirodyti ir 10-ajame, jubiliejiniame koncerte.

Lietuviško heavy-power metalo lyderiai „THUNDERTALE", atliko specialiai šiam renginiui skirtą kūrinį. Pasak muzikantų, dabar juos kviečiasi ir kiti klubai, bet bendravimas su baikeriais prasidėjo pažintimi su „Vorais MC". Šiuo metu tik vienas grupės narys važinėja motociklu, tačiau autoreviu.lt muzikantai užsiminė, kad ateityje visi planuoja persėsti ant motociklų.

Tūkstantmečio proga Lietuvą sveikino broliai latviai - garsiausia visų laikų Latvijos metalo grupė „SKYFORGER", atvykusi tą pačią dieną specialiai į koncertą.

Scenos veteranai, koncertuojantys vilkėdami senovinius latvių drabužius, pasakojo, kad su „Vorais MC" bendrauja jau seniai ir dalyvavo ne viename klubo organizuotame renginyje. Deja, šį kartą latviai nerimavo, nes ruošėsi groti senas ir ne vienam anksčiau girdėtas dainas. Latvių nerimas buvo be pagrindo, nes publika tik latviškai dainuojančią grupę sutiko labai šiltai. Baigę groti muzikantai buvo dar kartą iškviesti ant scenos ir ta proga grojo kūrinį iš savo naujausio albumo.

Dvigubo jubiliejaus proga pirmą kartą Lietuvoje koncertavo ypatingi svečiai - legendinį Vikingų vilką „MÅNEGARM" įkūnijanti grupė iš Švedijos!

Švedams tai buvo debiutinis vakaras, todėl į klausimą, užduotą prieš koncertą, ar planuoja dar atvykti koncertuoti į Lietuvą, atsakė, kad viskas priklausys nuo lietuvių publikos reakcijos. Publika švedų ilgai nenorėjo paleisti nuo scenos. Jau atsisveikinusiems muzikantams teko grįžti ir groti dar vieną dainą.
Į Lietuvą švedai atskrido lėktuvu, bet namuose ne vienas grupės narys turi motociklą, tad baikerių gyvenimo būdas jiems pažįstamas. Nė karto nekoncertavę Lietuvoje, muzikantai sakė, kad gavę lietuviško baikerių klubo kvietimą greitai apsisprendė vykti, nes buvo įsitikinę, kad Lietuvoje bus priimti šiltai ir draugiškai. Gaila, švedų nepavyko pakalbinti po koncerto, bet gali būti, kad šią grupę Lietuvos scenose dar pamatysime.

Greičiausiai žiniasklaidoje koncertas bus vertinamas nevienodai ir pasigirs įvairiausių atsiliepimų, bet, pasak baikerių klubo „Vorai MC" prezidento Obliaus, jų pagrindinis tikslas buvo pagerbti Lietuvą Tėvynę ir iškilmingai pažymėti jos vardo tūkstantmečio paminėjimą. Nutilus paskutiniams muzikos akordams galima teigti, kad tikslas buvo pasiektas.


Nuotraukos DJ, V. Misevičiaus

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: