Kraupi nelaimė Kėdainių rajone - priežastys ir pasekmės
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP3084__Large_

Savaitgalį, rugpjūčio 17 -ąją , Kėdainių rajono kelyje įvykusi nelaimė nusinešė dviejų jaunų žmonių gyvybes. Apie 22.00 val. Medekšių k. automobilis ,,Opel Vectra", vairuojamas kėdainiečio S. D. (gim. 1986 m.) atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį krosinį motociklą ,,Yamaha", kuriuo važiavę Jonavos r. gyventojai B. M. (gim. 1988 m.) ir D. M. (gim. 1995 m.) žuvo. Iš pradžių jų asmenybės buvo nenustatytos, nes pastarieji su savimi neturėjo jokių asmens dokumentų.

Įtariama, kad automobilio ,,Opel Vectra" vairuotojas galėjo viršyti leistiną greitį. Tačiau tamsiu paros metu motociklu be šviesų važiavę jaunuoliai nedėvėjo šviesą atspindinčių liemenių ar kitų šviesą atspindinčių elementų, be to, motociklu važiavo be šalmų. Tamsiu paros metu pastebėti tokią transporto priemonę ir ja važiuojančius asmenis ypatingai sunku.

Pirminiais duomenimis, automobilio vairuotojas buvo blaivus. Paimtas ir žuvusiųjų kraujas blaivumui nustatyti.

Motociklas ,,Yamaha" - neregistruotas, be valstybinių numerių. Pirminiais duomenimis motociklą vairavo B. M., tačiau nei jis, nei D. M. teisės vairuoti tokią transporto priemonę neturėjo.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 5 d.

 

Kauno apskrities policija ragina gyventojus nebūti abejingais ir sudrausminti neatsakingai besielgiančius artimuosius, kad tokių tragiškų nelaimių būtų išvengta.

Taip pat primename, kad mopedo, motociklo, triračio, lengvojo keturračio, keturračio ar galingojo keturračio vairuotojas privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs motociklininko šalmą ir nevežti keleivių, kurie neužsidėję ir neužsisegę motociklininko šalmų, išskyrus tuos atvejus, kai transporto priemonių gamintojų rėmo konstrukcijoje įmontuoti stogo saugos lankai, kurių paskirtis - apsaugoti vairuotoją, keleivį nuo smūgių, ir yra įrengti saugos diržai. Tamsiuoju paros metu motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai privalo važiuoti keliais su įjungtomis artimosiomis arba tolimosiomis žibintų šviesomis. Šviesiuoju paros metu motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai privalo važiuoti keliais su įjungtomis artimosiomis arba specialiai šiam metui skirtomis žibintų šviesomis. Rūko žibintus leidžiama naudoti tik esant blogam matomumui, o priekinius - ir sugedus priekiniam kairiajam artimųjų šviesų žibintui.

Kauno VPK informacija

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)