Lietuvis motociklininkas sieks rekordo
Atnaujinta: 2020-03-09
  • AidasBubinas_Honda_pries_starta_1
  • Aidasbubinas_Honda_pries_starta_2
  • AidasBubinas_Honda_pries_starta_3
  • AidasBubinas_Honda_pries_starta_4
  • AidasBubinas_Honda_pries_starta_5
  • AidasBubinas_Honda_pries_starta_6
  • AidasBubinas_Honda_pries_starta_7
  • AidasBubinas_Honda_pries_starta_8
  • AidasBubinas_Honda_starto_vieta

Lietuvis Aidas Bubinas - profesionalus videooperatorius, ekstremalas, kalnų vedlys ir burlenčių sporto instruktorius bei kelionių motociklu entuziastas - startavęs 2013 m. rugpjūčio 1 d. maždaug per 20 dienų ketina motociklu „Honda Crosstourer" įveikti ilgesnį kaip 15 000 km atstumą, pervažiuodamas visą Eurazijos žemyną skersai, nuo Cabo de Roka (Portugalija) iki Vladivostoko (Rusija).

„Ši kelionė - naujas mano gyvenimo iššūkis, pareikalausiantis didžiulės fizinės ir emocinės ištvermės, tačiau laukiu jo su nekantrumu, nes žinau, kad tai kartu ir savotiškas žmogaus galimybių ribų įrodymas bei nepaprastas mano gyvenimo nuotykis" - sako Aidas Bubinas. - „Maršrutas „Lisabona - Vladivostokas" yra vienas ilgiausių Žemėje. Ilgesnis tik „Pan-American" kelias, kuris galbūt taip pat manęs dar laukia ateityje..."

Aido Bubino biografija itin spalvinga. Kaip patyręs kalnų vedlys jis kasmet kelis kartus įkopia į Europos „kepurę" Monblaną, yra dalyvavęs įvairiausiose ištvermės varžybose ir plaukęs Lietuvą reprezentuojančia jachta „Ambersale". Be to, A. Bubinas yra dažnas įvairių ekspedicijų motociklu dalyvis. 2009 m. kartu su kitais motociklininkais jis dalyvavo Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtoje kelionėje, aplankant istorines Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vietas. Šios kelionės metu keliautojai apvažiavo ir visą Juodąją jūrą, iš viso įveikdami 9 300 km atstumą.

Aidas Bubinas ne kartą vyko į išskirtines keliones bei ekspedicijas automobiliu, kurias jis taip pat įamžino ir fotoaparatu bei videokamera. Viena įsimintiniausių tokių rekordinių kelionių - 2011 metais, važiuojant trise, vos per 52 val. 20 min įveiktas 5 950 km atstumas tarp šiauriausio (Nordkapp, Norvegija) iki piečiausio (Tarifa, Ispanija) Europos taškų.

„Pasirinkti maršrutą „Lisabona - Vladivostokas" mane paskatino žurnalisto ir keliautojo Vitoldo Miliaus tolimų kelionių pavyzdys. 2010 metais jis jau yra nuvažiavęs iš Lisabonos į Vladivostoką automobiliu vienas per 11 parų ir 16 valandų. Ir kaip tik šį maršrutą, kuris driekiasi ne vien tik gerai žinomais Europos keliais, bet ir per Sibiro platybes, pasirinkau savo „taikiniu", nes, mano žiniomis, joks motociklininkas to dar nėra padaręs. Motociklu ilgus atstumus įveikti sunkiau, bet planuoju, kad numatytą maršrutą įveiksiu per 20 dienų, o jei seksis, ir greičiau, sustodamas tik pernakvoti bei papildyti motociklą degalų, pavalgyti..." - apie savo planus pasakoja rekordo sieksiantis A. Bubinas.

Kelionei pasirinktas standartinės komplektacijos „Honda Crosstourer" motociklas su 1,2 l darbinio tūrio 4 cilindrų varikliu, išvystančiu 127 AG. Jis „apautas" „Continental" padangomis, kurios parinktos atsižvelgiant į būsimos kelionės pobūdį, kai teks įveikti itin skirtingos kokybės kelio dangas. Ant motociklo sumontuotos 3 filmavimo kameros, navigacinė sistema „Garmin".

Motocikle taip pat įrengta mobilių objektų maršrutų GPS kontrolės sistema „See Me", o keliautojo vietą visos kelionės metu realiu laiku galima stebėti internetu: http://keliones.operatorius.lt/.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)