Lietuvoje daugėja automobilių gaisrų
Atnaujinta: 2020-03-09
  • masina__Medium_

Jau kelerius metus naujų automobilių pardavimai auga gana lėtai, todėl Lietuvos keliais važinėjančių automobilių parkas sensta. „PZU Lietuva" duomenimis, senstant automobiliams daugėja jų savaiminių gaisrų. Vidutiniškai gaisras atneša 22 640 Lt nuostolį, o didžiausia išmokėta suma siekė 156 000 Lt.

„Ne paslaptis, kad savaime užsidega senesni automobiliai, kurių įranga gerokai susidėvėjusi. Sudegusių lengvųjų automobilių amžiaus vidurkis siekia 9 metus, užsidegusių krovininių mašinų amžius - 11 metų. Gaisro rizikai nebetaikome automobilio amžiaus apribojimų, nes statistika liudija, kad vidutinis Lietuvoje važiuojančio automobilio amžius yra apie 14 metų," - teigė Žalų departamento direktoriaus pavaduotojas Modestas Žilionis.

Pasak jo, statistiniai duomenys rodo, kad dažniausiai degė „Audi" ir „Volkswagen" markių automobiliai, mat jų Lietuvoje turima daugiausiai.

M. Žilionis pabrėžė, kad gaisras - ypatinga rizika, kurios vairuotojai mažiausiai tikisi, tačiau duomenys rodo, kad gaisrų kyla vis dažniau, o gaisrų pasekmės finansiškai labai skausmingos - dažniausiai automobilis sudega nebepataisomai.

Ekspertas teigia, kad drausdami automobilį kasko draudimu žmonės dažniausiai saugosi avarijų, nors jos nėra taip smarkiai nuostolingos: vidutinis avarijos nuostolis yra apie 2000 Lt. Kur kas didesnės bėdos gali pridaryt ugnis, o šią grėsmę numatyti ir kontroliuoti labai sudėtinga.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Gyvybes gelbsti tik segimi atšvaitai

Į Vilnių sugrįžo baltas autobusiukas, paženklintas ryškiu...

Ne spontaniškai pasirenkamų prekių reklamos privalumai internete

Automobilis, jį aptarnaujančios įmonės, detalės beveik niekada nesirenkamos spontaniškai. Kada ir kaip paveikti prekės pasirinkimą...

Taksi smaugia kainų karas

Drastiškai savo paslaugas atpiginę vežėjai neslepia, kad vos suduria galą su galu ir ieško naujų būdų, kaip išgyventi.

„Tuning World Bodensee 2009“.

Skaitytojo reportažas iš Vokietijoje vykusios parodos

Mėgstamiausi Maiklo Džeksono automobiliai

Kuo važinėjo pop karalius...

„Stebuklas“ kaimyno kieme

„Ford Probe“ keičia įvaizdį…

Paroda „ALT 2009“

Fotoreportažas

Saugaus eismo dieną – efektyvesnės eismo saugumo politikos reikalavimas

Balandžio 6 d. LR Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Saugumas keliuose" Švedijos, Prancūzijos ir Norvegijos ir Lietuvos specialistai pristatė...