„Mercedes-Benz Sprinter City 75“ pripažintas geriausiu metų nedideliu autobusu
Atnaujinta: 2020-03-09
  • 19C0216_021
  • 19C0216_001

Madride vykusiame nedidelių autobusų konkurse „Minibus Euro Test" geriausiu buvo pripažintas naujasis „Mercedes-Benz Sprinter City 75". Konkurso komisijos nariai atkreipė dėmesį, kad jis pasižymi puikiu funkcionalumu ir ergonomiškumu, o naujausių technologijų dėka „Sprinter City 75" yra itin ekonomiškas.

„Tai - puikus visų žmonių, prisidėjusių prie „Mercedes-Benz Sprinter" kūrimo, įvertinimas. Naujoji „Sprinter" platforma buvo pripažinta ne viename konkurse, o šis laimėjimas - dar vienas jos universalumo ir įvairiapusiškumo patvirtinimas", - laimėjimą vertino oficialaus „Mercedes-Benz" atstovo Lietuvoje „Silberauto" komercinių automobilių pardavimo vadovas Narimantas Katarskis.

Įvertino praktiškumą

Konkurso komisiją, sudarytą iš įvairių šalių žurnalistų, sužavėjo inžineriniai „Mercedes-Benz" sprendimai - autobuso kūrėjai sugebėjo įrengti 38 patogias vietas santykinai nedideliame „Sprinter City 75" kėbule.

Autobuse sumontuota speciali didelėms apkrovoms pritaikyta galinė ašis - toks sprendimas leido pasiekti dar neregėtų ekonomiškumo rodiklių.

Dizainas tarp konkurso vertinimo kriterijų - toli gražu ne paskutinėje vietoje. Panoraminis priekinis stiklas leidžia keleiviams mėgautis įspūdingais vaizdais, o vairuotojui - lengviau orientuotis apylinkėse. Didžiuliai šoniniai langai - taip pat unikalus šiam segmentui sprendimas.

Pagyrų autobusas susilaukė ir dėl saugumo inovacijų bei gausios standartinės įrangos. Joje yra itin galingas stovėjimo stabdis, užtikrinantis net 350 Nm stabdymo jėgą, elektroninė stabilumo kontrolės sistema (ESP), o papildomai užsakomos įrangos sąraše - aktyvūs stabdžių bei šoninio vėjo asistentai.

Tarp konkurentų išsiskyrė  ir „Mercedes-Benz Sprinter City 75" paskirtis - tai nėra paprasto mikroautobuso modifikacija, o iš pagrindų pagamintas naujas nedidelio autobuso modelis.

Dvi dienos bandymų

Kasmet organizuojamus „Minibus Euro Test" rinkimus rengia Ispanijoje leidžiamas žurnalas „Autobuses & Autocares", kurio atstovams pavyko suburti kompetentingą tarptautinę 22 žurnalistų komisiją.

Geriausias mažasis autobusas buvo išrinktas iš penkių pretendentų: kartu su „Mercedes-Benz Sprinter City 75" rinkimuose dalyvavo „Ferqui Sunrise CNG", „Indcar eStrada", „MAN TGE l4x4" ir „Iveco New Daily Natural power".

Visi mažieji autobusai dvi dienas bandyti specialiai šiam konkursui parengtoje trasoje Valdebabo rajone netoli Madrido - komisijos nariai išmėgino jų manevringumą įvažiuojant į autobusų stoteles, įveikiant žiedines sankryžas, variklių ir pavarų dėžių galimybes važiuojant stačiomis įkalnėmis bei ekonomiškumą stovint spūstyse.

Kai kurie „Minubus of the year" komisijos nariai dalyvaus ir rugsėjį vyksiančiuose didžiųjų autobusų bandymuose Rumunijoje - „Coach Euro Test 2019".

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

18 netikėtų faktų iš turiningo „Transit“ gyvenimo

Neįtikėtini „Ford Transit“ gebėjimai: jis plaukė, gerino greičio rekordus, vežė dramblius ir futbolo komandas

Krovinių gabenimas automobiliais – privalumai ir transporto tipai

Kalbant apie populiariausius ir plačiausiai naudojamos ...

Diskiniai sunkvežimių stabdžiai

Šiandien pakalbėsime apie konstrukciją, sutinkamą tiek priekiniuose, tiek ir...

Kėdainiuose paaiškėjo geriausi sunkiojo transporto vairuotojai

Išmoningai pagerbti ne tik pagrindinių varžybų laimėtojai...

Kėdainiuose – XVI-oji sunkiojo transporto vairuotojų šventė

Šeštadienį, rugsėjo 7 d., šalia Kėdainių esančiame...

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Vilkiko vairuotojo darbo vietos organizavimas

Krovinių transportavimo proceso efektyvumui nemažai įtakos turi ...

Klasikiniai miškovežiai

Miškovežis - didelis, galingas sunkvežimis, pervežantis rąstus, medieną ir ...

„Mercedes Benz Citan“ karavanas Vilniuje

Europoje „Citan" pristatymas įvyko 2012 m. pabaigoje...

Naujasis „Volvo FMX“: novatoriški sprendimai našesniems darbams statybų aikštelėse

Miunchene, Vokietijoje, vykstančios parodos „Bauma" metu pristatytas...