Metalo 3d spausdinimas: ateities technologija lengvesniems ir kompaktiškesniems varikliams kurti
Atnaujinta: 2020-03-09
  • variklis

„Renault Trucks" inžinierių ir dizainerių komanda aktyviai dirba tobulindama inovatyvius gamybos procesus, tokius kaip metalo 3D spausdinimas - technologiją, kuri ateityje padės dar labiau pagerinti variklių savybes. Tai, kas dar visai neseniai buvo laikoma ateities technologija, šiandien sparčiai tampa realybe. Tuo įsitikinti leidžia sudėtingos 3D spausdintuvais pagamintos detalės, sėkmingai išbandytos naujuosiuose Euro 6 varikliuose.

„Renault Trucks" Liono variklių projektavimo skyrius savo pastangas sutelkė metalo spausdinimo technologijoms tobulinti, siekiant ateityje jas naudoti kaip nuolatinį variklių gamybos procesą. Pastangos netruko duoti vaisių: prototipinis „DTI 5" 4 cilindrų Euro 6 C kategorijos variklis sukurtas naudojant 3D spausdinimo metodą.

Nors visas variklis jau buvo suprojektuotas naudojant virtualaus modeliavimo technologiją, inžinieriai naudodami pramoninius 3D metalo spausdintuvus pagamino tokias sudėtingas detales kaip vožtuvų svirteles ar skirstymo velenų guolių antdėklus. Euro 6 standartą atitinkantis variklis su spausdintuvo pagamintomis detalėmis vėliau sėkmingai atlaikė 600 valandų trukusius bandymus stende. „Šio projekto tikslas buvo pademonstruoti, kaip metalo spausdinimo technologija leidžia sumažinti variklio ar atskirų jo dalių dydį bei svorį. Procesas leido sumažinti bendrą keturių cilindrų variklio svorį 120 kg arba 25% analogiško, tradiciniu būdu pagaminto, variklio svorio", paaiškino Damienas Lemassonas, „Renault Trucks" projektų vadovas. „Atlikti testai patvirtino, kad 3D spausdintuvu pagamintos detalės patvarumu nenusileidžia tradicinėms, o paties variklio eksploatacinės savybės nė kiek nenukenčia, tad tokie pakeitimai toli gražu ne kosmetiniai".

Metalo spausdinimo technologijų naudojimas gamybos procesuose suteikia naujas galimybes vidaus degimo variklių gamintojams. Procesas, kurio metu specialaus spausdinimo įrenginio pagalba sluoksnis po sluoksnio „auginamas" gaminys, leidžia sukurti sudėtingas, organiškas formas, taip optimizuojant detalės matmenis bei sumažinant sudėtinių komponentų skaičių. Dėl to palengvinamas agregato surinkimo procesas. „Metalo spausdinimo technologija pašalina daugelį tradicinės gamybos suvaržymų ir suteikia iki šiol nematytų galimybių inžinieriams įgyvendinti savo drąsiausias kūrybines idėjas. 3D spausdinimas yra viena iš revoliucingų technologijų leidžiančių kurti lengvesnius, funkcionalesnius bei geresnėmis savybėmis pasižyminčius ateities variklius," tęsė Damienas Lemassonas. Iš viso „DTI 5" variklyje yra net 25% arba 200 mažiau sudedamųjų dalių.

3D metalo spausdinimo technologija suteikia daugiau galimybių ir vežėjams: pirmiausia - leidžia optimizuoti bendruosius eksploatacinius kaštus, o sumažinus sunkvežimio nuosavą masę - taip pat padidinti naudingojo krovinio svorį bei sumažinti degalų sąnaudas.

Kol kas naujoji technologija bus naudojama tik gaminant labai specifines ar ribotos gamybos apimties detales. Po pirmųjų sėkmingų testų „Renault Trucks" inžinieriai tęs naujų technologinių procesų bei inovatyvių sunkvežimio komponentų funkcionalumo tobulinimo darbus.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Automobilio Chip tuning. Griauname mitus

Vienas pagrindinių būdų pakelti variklio galią bei sumažinti kuro sąnaudas yra Chip tuning – vadinamasis čipavimas.

Žvakės, priverčiančios veikti variklius

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės skiriasi, tačiau be kokybiško jų darbo sunku būtų užkurti ar eksploatuoti automobilį. \ \

Automobilių vidaus degimo varikliai – benzininiai ir dyzeliniai

Dažniausiai automobiliuose vis dar sutinkami benzininiai arba dyzeliniai varikliai...

Tarptautinė konferencija – Baltijos „Žaliojo greitkelio“ infrastruktūros plėtra

Vakar, balandžio 28 d., Klaipėdoje įvyko tarptautinė konferencija, kurioje buvo ...

Automobilinės antenos – tik puošia ar ir naudingos?

Vieni automobilių antenas montuojasi, nes jos, esą, puošia automobilį. Kiti jų nepastebi, kol kur nors neužkabina.

„Tuning World Bodensee 2009“.

Skaitytojo reportažas iš Vokietijoje vykusios parodos

Bekontaktiniai infraraudonųjų spindulių termometrai

Bekontaktiniai infraraudonųjų spindulių termometrai - greitos ir patikimos automobilių diagnostikos prietaisai \

Kauno autodienos 2008

Fotoreportažas iš parodos „Kauno autodienos 2008”.