„Microsoft“ ir „Hyunday-Kia“ bendradarbiaus kurdami įrangą naujiems automobiliams
Atnaujinta: 2020-03-08

Šią savaitę SeuleMicrosoft Corp.“ ir „Hyundai-Kia Automotive Group“ (HKAG) pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį, siekdamos bendrom jėgom tobulinti naujos kartos automobilyje įmontuojamos informacinės programinės įrangos sistemas. „Microsoft Automotive Business Unit“ generaliniam direktoriui Martin Thall ir HKAG prezidentui bei vyriausiam technologijos priežiūros pareigūnui Hyun Soon Lee Seule pasirašant sutartį dalyvavo „Microsoft“ pirmininkas Bill Gates ir HKAG prezidentas Euisun Chung.


Pasak bendrovių atstovų, veikdamos kartu, „Microsoft“ ir HKAG, pateiks naujų, inovatyvių sprendimų, paremtų „Microsoft Auto“ programine įranga ir atneš viso pasaulio „Hyundai-Kia“ vairuotojams automobilyje įdiegtų technologijų ateitį.


„Šios naujos sistemos suteiks visiškai kitus potyrius važiuojant automobiliu. Nuo 2006 pavasario HKAG ir „Microsoft“ bendradarbiavo kurdamos automobilyje įdiegtų technologijų viziją. Dabar mes turime bendrą tikslą – sukurti naujos kartos automobilyje įdiegtos informacinės programinės įrangos sistemas“, - sakė B. Gates.


„Hyunday-Kia“ prezidento įsitikinimu, partnerystė su „Microsoft“ suteiks technologinio ir konkurencinio pranašumo.


„HKAG strateginė vizija – tapti pasauliniu lyderiu vienijant automobilius ir informacines technologijas. Partnerystė su „Microsoft“ garantuos, kad šita vizija bus įgyvendinta“, - sakė Chung.


„Mums be galo malonu, kad bendradarbiaudami su „Microsoft“ savo klientams galėsime pateikti aukštos kokybės informacinę programinę įrangą. Didesnis galingumas, lankstumas ir maža kaina – dėl šių argumentų „Microsoft Auto“ programinė įranga mums atrodo labai viliojanti“, - sakė Lee.


2010 m. Šiaurės Amerikos rinkoje bus pristatytas pirmasis produktas – naujos kartos informacinės programinės įrangos sistema: balsu valdomas prisijungimas prie mobilių prietaisų. Vėliau ji bus pristatyta Azijos bei Europos rinkoje. Ši sistema bus praplėsta iki daugialypės terpės bei navigacijos prietaisų. Lengvai valdoma informacinės programinės įrangos sistema leis mėgautis muzika įvairiais skaitmeniniais formatais.


Naujos kartos informacinės programinės įrangos sistema panaši į mini-kompiuterius. Net išleidus produktą į rinką, bus galima įdiegti naujų funkcijų arba sistemą atnaujinti papildymo failais, panašiais kaip programinę įrangą. Tai naujovė egzistuojančioms automobilyje įdiegtoms daugialypės terpės technologijoms.


„Hyundai-Kia Automotive Group“, pasirinkusi „Microsoft Auto“ programinę įrangą, praplėtė „Microsoft“ užimamos Azijos automobilių rinkos dalį ir sustiprino jos pozicijas pasaulinėje automobilių rinkoje. Redmonde (Vašingtone) „Microsoft Automotive Business Unit“ inžinierių ir rinkodaros specialistų komandos dirbs tiesiogiai su kolegomis iš HKAG Seule, kad pasiektų iškeltų tikslų. Paskutinės versijos „Microsoft Auto“ sistemos šiuo metu yra įdiegtos „Fiat Auto Group“ automobiliuose Europoje ir Pietų Amerikoje ir „Ford Motor Co.“ automobiliuose Šiaurės Amerikoje.


Bendrai parengtame pranešime, „Microsoft“ ir „Hyundai-Kia“, bendradarbiaudamos su Informacinių Technologijų Pažangos Institutu (IITA – Institute for Information Technology Advancement), pasirašė susitarimo memorendumą (MOU - memorandum of understanding) kartu įkurti automobilių IT naujovių centrą, kurio tikslas būtų skatinti inovacijas ir Korėjos programinės įrangos bei prietaisų pardavimus pasaulinėje rinkoje. „Hyundai-Kia“ investuos 166 mln. JAV dolerių per ateinančius penkerius metus, kad pažangios IT technologijos būtų perkeltos į automobilius ir kad būtų suformuotas naujų automobilyje įdiegtų sistemų aptarnavimas.

„Microsoft Automotive Business Unit“:

„Microsoft Automotive Business Unit“ yra automobilių pramonei pasišventęs partneris, teikiantis inovatyvias technologijas ir lanksčią programinės įrangos bazę, kad padėtų pristatyti paprastą, patikimesnę ir prieinamos kainos automobilyje įdiegtos informacinės programinės įrangos sistemą. Apdovanojimų laimėjusi „Microsoft Auto“ ir „Windows Automotive“ programinė įranga buvo kurta artimai bendradarbiaujant su automobilių gamintojais bei tiekėjais. Ši programinė įranga vairuotojus sujungia su plačiu prietaisų, paslaugų bei technologijų spektru, tarp jų „laisvų rankų“ įranga, integruotais mobiliaisiais prietaisais, pritaikyta navigacijos sistema bei didelio tikslumo skaitmeninės pramogos. Daugiau informacijos rasite http://www.microsoft.com/windowsautomotive/default.mspx.

Apie „Microsoft“

1975m. įkurtas Microsoft yra pasaulinis programinės įrangos, paslaugų ir sprendimų, sudarančių sąlygas žmonėms bei verslui išnaudoti visas savo galimybes, lyderis.


Apie „Hyundai-Kia Automotive Group“

1967m. įkurta „Hyundai Motor Co.“ išaugo į „Hyundai-Kia Automotive Group“, kuri 2006 m. buvo tarp šešių didžiausių automobilių gamintojų. Grupei priklauso daugiau, negu du tuzinai antrinių įmonių bei filialų. Hyundai Motor dirba daugiau, nei 75 tūkst. žmonių visame pasaulyje, 2007 m. „Hyundai Motor“ konsoliduoti pardavimai siekė 74,9 milijardus JAV dolerių, o nekonsoliduoti pardavimai – 32,8 milijardus JAV dolerių. „Hyundai“ automobiliai buvo parduoti 193 šalyse maždaug 6 tūkstančiuose parduotuvių ir automobilių salonų. Daugiau informacijos apie „Hyundai Motor Co.“ ir jos produktus galite sužinoti internetinėje svetainėje http://www.hyundai-motor.com.

„Kia Motors Corp.“ (www.kia.com) – kokybiškų automobilių gamintojas tiem, kurių jauna širdis, buvo įkurta 1944 m. ir yra seniausia automobilių gamykla Korėjoje. Daugiau, nei 1,4 mil. automobilių per metus yra pagaminama ir surenkama 14-oje gamyklų aštuoniose šalyse. Šie automobiliai yra parduodami ir aptarnaujami per tiekėjų ir pardavėjų tinklą, apimantį 165 šalis. Šiandien „Kia“ turi daugiau, nei 40 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje, o metinis pelnas siekia beveik 17 milijardų JAV dolerių.

Daugiau informacijos teiraukitės:

Mantas Vaitiekūnas

UAB „Baltic Communication Partners“

mob. tel. 8 698 13783

mantas.vaitiekunas@bcp.lt

skype: mantas.vaitiekunas

Kristel Korgmaa,

AO KIA Auto Baltijos šalių rinkodaros vadovė,

kristel.korgmaa@kia.ee,

tel.: +372 60 50 155.

Gintaras Kaukėnas

UAB KIA Auto

J.Jasinskio g. 14, Vilnius,

gintaras.kaukėnas@kia.lt ,

tel.+370 5 2125123, 2312659

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Korėjietiškų automobilių eksportas gali nutrūkti

Potencialūs korėjietiškų automobilių pirkėjai gali nemaloniai nustebti sužinoję, kad savo mėgstamo modelio gali ir nesulaukti.

Trumpai apie „KIA“

„Kia“ – Pietų Korėjos įmonė, gaminanti lengvuosius automobilius ir sunkvežimius.

Automobilių rinkos klasifikacija

Informacija apie Lietuvoje parduodamus automobilius (atnaujinta 2011 m. rugpjutį)

„Kia Sorento“ (2002 - 2009) – svečias iš Korėjos

„Kia Sorento" rinkoje pasirodė 2002 m. ir iškart tapo...

Naujų automobilių salonai nuodingi

Paaiškėjo, kad pavojingi ir nauji automobiliai.