„Moonlight Knights MC“ narių nuotykiai Vietname
Atnaujinta: 2020-03-09
 • vietnamas
 • vietnam
 • vietnamas__1_
 • vietnamas__2_
 • vietnamas__3_
 • vietnamas__4_
 • vietnamas__5_
 • vietnamas__6_
 • vietnamas__7_
 • vietnamas__8_
 • vietnamas__9_
 • vietnamas__10_
 • vietnamas__11_
 • vietnamas__12_
 • vietnamas__13_
 • vietnamas__14_
 • vietnamas__15_
 • vietnamas__16_
 • vietnamas__17_
 • vietnamas__18_
 • vietnamas__19_
 • vietnamas__20_
 • vietnamas__21_

Autoreviu.lt skaitytojams iš kelionės po Ameriką jau pažįstami kauniečiai iš Moonlight Knights MC šių metų pradžioje lankėsi egzotiškoje Azijos šalyje - Vietname. Apie šią kelionę maloniai sutiko papasakoti Gintaras Didžiokas, šio klubo narys .

1. Kodėl buvo pasirinktas Vietnamas?

Patinka Pietryčių Azija. Tautos, kultūra, atmosfera. Esam ten buvę verslo reikalais, kaip turistai (Tailande, Laose, Filipinuose), o Vietname - ne. Įdomu. Žinom, kad ten vyrauja dviratės transporto priemonės - mopedai ir motoroleriai. Sužinojome, kad yra vadinamasis Ho Chi Mino kelias, kuris eina per visą Vietnamą iš šiaurės į pietus, nuo Ha Noi iki Saigono (Ho Che Minh city). Pažiaurėjom į žemėlapį ir labai susidomėjom, nes mėgstame nuotykius.

2. Keliese važiavot?

Važiavome trise: Gintaras, Audrius ir Ričardas. Vietname teko pasivadinti Big G, Big A ir Ričy. Kitaip jie mūsų vardų negalėjo atsiminti.

3. Kelionės tikslas - aplankyti šalį, pasiekt kokį rekordą ar tik pasivažinėt?

Pervažiuoti su baikais šalį, pamatyti, kaip gyvena paprasti vietnamiečiai, pajusti, ką reiškia važiuoti su baiku Azijoje, nuvažiuoti ten, kur nei pėsčias, nei su automobiliu nenuvažiuosi.

4. Kiek laiko truko kelionė?

Kelionė truko 14 dienų. Nuvažiavome 2 500 km. Per 8-9 val. nuvažiuodavome apie 200 km, nes turėjome ką veikti ir fiziškai, ir psichologiškai. Per dieną kokius tris keturis kartus mažiausiai teko bėgti iš kelio į bet kur nuo atlekiančio ir beprotiškai signalizuojančio autobuso( gerai, jei šalikelė yra, o jei ne?), arba išvengti kokių 50 susidūrimų su karvėmis, šunimis, motoblokais, apgirtusiais jaunuoliais... Taigi atvykę į sustojimo vietą buvo aišku, kad ne hamake gulėjom.

5. Transporto priemonė - motociklai, jei gerai supratau, enduro. Kodėl? Važiavote ten, kur nėra kelių?

Kelių buvo visokių. Ir gero asfalto, ir blogo, ir purvo, ir bekelių... Todėl toks pasirinkimas buvo teisingiausias. Be to, ten nėra didelio didelių motociklų pasirinkimo. Ir šitos mūsų hondos 250 cm3 vietiniams kėlė pagarbą, nuostabą ir susižavėjimą, nes labai jau dideli, jų supratimu.

6. Motociklo vairuotojas ten ir čia - kuo skiriasi?

Nelengva pasakyti. Na, kaip žmogus ir ufonautas. Ten jei visi vairuoja motorolerius, mopedus ir ant jų geba vežtis visą savo gyvenimą. Kas ką turi. Matėm, kaip žmogelis ant mopedo vežėsi veršį! Kitas indaują, trečias kokią toną šieno ir t. t. Bet vairuoja visi!

7. Policija ir KET - ten ir čia.

Pagrindinė taisyklė - NĖRA JOKIŲ TAISYKLIŲ. VISI TEISŪS. Mažesnis saugosi didesnio. Tikslas - nesusidaužti ir važiuoti ten, kur tau reikia. Policijos uniformos - įspūdingos. Policiją trijų lygiu: vienas gali tik fiksuoti padėtį, kiti gali tik nuvežti techniką ir tik trečias (majoro ir didesnį laipsnį turintis) gali rašyti protokolą ar pan. Žodžiu rašyti dokumentus.

Dar turbūt nepabrėžiau, kad didžiausias iššūkis - tapti to jų eismo dalimi. Matant ir stebint, kaip tai atrodo, tikrai ne tas pats, kaip pačiam važiuoti. Sunku suvokti, kad įvažiuojant iš šalutinio kelio į pagrindinį nereikia sustoti ir praleisti ar palaukti, kol bus laisvas kelias (laukti neįmanoma, nes nesibaigia srautas). Nesuvokiama, kaip tiesiog važiuoti reikiama kryptimi ir kirsti srautą pagrindinėje gatvėje nesusiduriant su niekuo. Svarbu nepamiršti, kad mažesnis saugosi didesnio. O autobusas - kiečiausias. Net ne fūra. Autobusas! Nuolat turi stebėti 360°, kad arba tavęs nenudaužtų, arba pats neįdaužtum. Nepamiršti, kad signalas - labai svarbi baiko detalė, nes be jo - šakės. Ir t. t.

8. Ką keliaudami aplankėte?

Pagal maršrutą: miestai, kaimai, laukai, kalnai, džiunglės, jūra.... ir dar požemiai džiunglėse, kur jie slėpėsi nuo amerikiečių per bombardavimus.

9. Ar buvo sunkumų, problemų?

Jeigu patį eismą vadinti sunkumu ar problema - taip, o visa kita - tiesiog nuostabu.

10. Kaip vietnamiečiai žiūrėjo į europiečius?

Puikiai. Žmonės labai draugiški. Šypsosi, sveikinasi, mojuoja, klausia, iš kur tokie dideli. Mes jiems labai dideli atrodom, tai kelia nuostabą. Ypač moterims. Jos lyg ir bijo, bet ir smalsu nusifotografuoti su mumis, tad nugali tą baimę ir pasiprašo nufotografuojamos, nors ir su mūsų fotoaparatu, taigi nuotraukų negauna...

11. Kainos - kuro, maisto, nakvynės.

Viskas pigu. Kuras 1 Lt, nakvynė viešbutyje 20 JAV dolerių, alus 1 JAV doleris, maistas 2-5 JAV doleriai.

12. Ką dar reiktų įvertinti?

Sveikatos draudimas būtinas. Ten jokio draudimo nėra. Jokio. Patekus į ligoninę reiks mokėti. Ne tiek, kiek JAV, bet šimtus dolerių.

Galim rekomenduoti kelionių organizatorių Flamingo Travel. Tai aptikrinta, puiki, į klientą orientuota agentūra. Patyrusi. Savininkas senai motociklų versle - 17 metų. Pradėjo nuo garažo ir remonto. Dabar užsiima nuoma, turi savo garažą, mechanikus. Pats yra patikrinęs maršrutus ir servisą pakeliui. Turi britą vadybininką, kuris derina su klientais angliškai, administruoja interneto tinklalapį. Nuolat palaiko ryšį su gidu. Gidas - būtinas, be jo prapultis, nes nei susikalbėsi, nei ką rasi. Na, tiksliau bus daug papildomų rūpesčių ir streso. Ir galiausiai kainuos brangiau. Viešbučius galima pasirinkti patiems pagal maršrutą, nes matėme ir geresnių, negu mes gyvenom, bet mums tai nebuvo labai svarbu...

Nuomos kaina: baikas - 40 JAV dolerių parai, plius 80 JAV dolerių parsiuntimas iš Saigono į Hanojų.

13. Kelionės maršrutas:

Ho Chi Mino kelias

(13 dienų ir 12 naktų)

1-oji diena: Hano-Mai Chau

2-oji diena: Mai Chau-Yen Cat

3-oji diena: Yen Cat-Pho Chau

4-oji diena: Pho Chau-Phong Nha

5-oji diena: Phong Nha-Ke Bang

6-oji diena: Phong Nha-Dong Hoi-Hue

7-oji diena: Hue-Hoi An

8-oji diena: Hoi An-Kon Tum

9-oji diena: Kon Tum-Buon Ma Thuot

10-oji diena: Buon Ma Thuot-Nha Trang

11-oji diena: Nha Trang-Da Lat

12-oji diena: Da Lat-Cat Tien National Park

13-oji diena: Cat Tien-Saigon

 

Nuotraukos „Moonlight knight MC"
Kalbėjosi V. Misevičius

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.


 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)