Motociklininkams „pradinukams“ – lenktynininkų „kontrolinis“
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Nemuno_ziede2
  • Nemuno_ziede

Motociklų sezonui einant į pabaigą motociklininkai galės pasitikrinti, ko išmoko. Ateinantį pirmadienį Nemuno žiede jiems rengiama nemokama „Moto diena", kurią organizuoja sporto klubas „Coffee Racers" drauge su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Lietuvos kelių policijos tarnyba. Motociklininkai galės ne tik nemokamai pasivažinėti lenktynių trasa, bet ir gauti pamokų bei konsultacijų iš profesionalių lenktynininkų.

Pasak „Coffee Racers" prezidento Adomo Dautarto, ypač laukiami pirmą sezoną važinėjantys motociklų mėgėjai, kurių gali būti apie pusantro tūkstančio. VĮ „Regitra" duomenimis, šiemet A, A1 ir A2 vairavimo kategorijas visoje Lietuvoje įgijo 1575 asmenys. „Naujokai vasaros pabaigoje ima jaustis drąsiau - būna apsipratę keliuose ir mano, kad geba gerai važiuoti ir valdyti savo motociklus. Tačiau šis jausmas dažnai apgauna. Tai ypač pasijunta rudenį, nes eismas suintensyvėja ir kyla žymiai daugiau pavojų. Ar iš tiesų šie motociklininkai gali gerai valdyti savo motociklą, siūlome įsitikinti ne gatvėje, o profesionalioje lenktynių trasoje. Dėl jų pačių ir aplinkinių saugumo", - tikina A. Dautartas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba nurodo, kad nuo šių metų pradžios iki rugpjūčio įvyko 140 eismo nelaimės, kuriose dalyvavo motociklų ir keturračių motociklų vairuotojai ir kuriose nukentėjo žmonės. 8 motociklininkai žuvo.
„Moto diena" yra socialinė akcija, kurią trečius metus drauge su partneriais organizuoja sporto klubas „Coffee Racers". Organizatoriai siekia sukurti saugią aplinką, kurioje motociklininkai galėtų pasitobulinti savo motociklo vairavimo įgūdžius, būtinus kasdienio vairavimo metu. Renginio metu šalia trasos budės greitosios pagalbos automobilis, veiksmą trasoje iš bokštelių stebėsprofesionalūs klubo „Startas" teisėjai. „Coffee Racers" nariai prieš važiavimus dalyviams rengs saugumo instruktažus. Į trasą bus leidžiami tik techniškai tvarkingi motociklai, o vairuotojai turės vilkėti odinę arba tekstilinę motociklininko aprangą, šalmą, batus ir pirštines.
Važiavimai vyks pirmadienį nuo 14 iki 19 val. „Nemuno žiede", Kačerginėje. Vienu metu trasa galės važiuoti ne daugiau kaip 20 motociklų. Dėl šios priežasties visi norintys dalyvauti renginyje bus suskirstyti į grupes ir kiekvienam bus leidžiama važiuoti po 25 minutes, pirmus ratus įveikiant paskui sporto klubo instruktorius. Registracija vyksta organizatorių interneto tinklalapyje www.crmoto.lt.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)