Motociklų vairuotojai rinkosi į renginį „Moto diena 2013“ Kačerginėje
Atnaujinta: 2020-03-09
  • get_1

Pirmą sezoną važinėjantys motociklų vairuotojai, sezono pabaigoje dažniausiai ima jaustis drąsiau - būna apsipratę keliuose ir mano, kad geba gerai valdyti savo transporto priemones. Tačiau rudenį, kai eismas keliuose suintensyvėja, kyla žymiai daugiau pavojų vairuojantiems motociklus.

Siekiant, kad motociklų vairuotojai savo ir motociklų galimybes nemokamai išbandytų saugioje ir kontroliuojamoje aplinkoje - lenktynių trasoje, akcijos organizatoriai Sporto klubas „Coffee Racers", Lietuvos kelių policijos tarnyba ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, rugpjūčio 26 dieną motociklų mėgėjus iš visos Lietuvos pakvietė į Kačerginės žiedinių lenktynių trasą. Šioje trasoje jau trečius metus iš eilės vyksta socialinė akcija „Moto diena 2013".

Pirmadienį, į profesionalių lenktynių trasoje „Nemuno žiedas" vykusį motociklų vairuotojamsget 1 renginį, susirinko ne viena dešimtis motociklų vairuotojų, taip pat dalyvavo kelių policijos pareigūnai su tarnybiniais motociklais „Yamaha". Motociklų vairuotojai turėjo galimybę pabendrauti su policijos pareigūnais, apžiūrėti tarnybinius patrulinius motociklus.

Nemuno žiedo trasos naujokus su saugumo ir trasos etiketo bei elgesio taisyklėmis lenktynių trasoje prieš kiekvienos grupės išvažiavimą supažindindavo Sporto klubo „Coffee Racers" nariai, o pirmuosius ratus trasoje dalyviams įveikti padėdavo profesionalių lenktynininkų rodomos taisyklingo važiavimo trajektorijos ir po važiavimų dalijami patarimai. Buvo sukurta saugi aplinka, kurioje motociklų vairuotojai galėjo patobulinti savo vairavimo įgūdžius, būtinus kasdienio vairavimo metu.

Svarbiausiose trasos vietose budintys profesionalūs teisėjai užtikrino tvarkos ir taisyklių laikymąsi viso renginio metu. Kiekvienas dalyvis savarankiškai galėjo pasirinkti važiavimo trasoje tempą, dėl to toks renginys tiko ir pradedantiesiems, ir jau patyrusiems motociklų vairuotojams.

Renginio metu budėjo Greitosios medicinos pagalbos ekipažas, sporto klubo „Coffee Racers" nariai prieš važiavimus aiškino apie saugų elgesį trasoje, tikrino ne tik kiekvieno motociklo techninę būklę, bet ir specialią motociklininko aprangą.

Dalyvių aktyvumas tik patvirtino įspūdį, kad tokio tipo akcijos ir renginiai motociklų vairuotojų yra laukiami, sulaukia didelio atgarsio ir tokiu būdu prisidedama prie organizatorių vykdomos misijos, propaguojant saugų ir atsakingą vairavimą bendrojo naudojimo keliuose.

Renginio organizatoriai tikisi, kad motociklų vairuotojai, išbandę savo ir transporto priemonės galimybes lenktynių trasoje, kelyje elgsis atsakingai ir nekels pavojaus ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams.

 

Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)