Nauja „Michelin“ A ir B klasės sunkvežimių padangų serija leis sutaupyti iki 515 l degalų
Atnaujinta: 2020-03-09
  • michelin-x-line-energy-z-nm260912

Vasario mėn. antrinėje padangų rinkoje pristatytos sunkvežimių padangos „Michelin X® Line EnergyTM", priskirtos A ir B klasei pagal Europos Sąjungos padangų ženklinimo sistemą. Naujosios serijos padangos, nuvažiavus vidutinę tolimųjų pervežimų metinę ridą - 130 000 km, leidžia sutaupyti iki 515 litrų degalų. Tai reiškia iki 2,2 tūkst. litų mažesnes išlaidas ir 1,3 tūkst. kg mažesnes CO2 išlakas. Padangos skirtos tolimoms kelionėms greitkeliais ir magistraliniais keliais.

Pagal nuo 2012 m. lapkričio 1 d. įsigaliojusią naująją Europos padangų ženklinimo sistemą varančiosios ir priekabos ašių naujosios „Michelin" padangos pasipriešinimo riedėjimui atžvilgiu priskirtos atitinkamai B ir A klasėms. Priekabos padangų priskyrimas A klasei reiškia, kad degalams sutaupoma beveik 7 tūkst. litų. Tuo tarpu varančiosios ašies penktos kartos degalus taupanti sunkvežimių „Michelin" padanga yra vienintelė rinkoje, priskirta B klasei pagal energijos efektyvumą.

Remiantis atliktais bandymais, naujos serijos padangos pasižymi didesne rida - priekinių ašių iki 20 proc., priekabos ašių - iki 12 proc., taip pat nekintančiomis eksploatacinėmis savybėmis, padangai nusidėvėjus net 60 proc. Bandymai atlikti važiuojant kalvotu greitkeliu 40 tonų masės penkių ašių sąstatu. Taip pat įrodyta, kad priekaba su naujosiomis padangomis pradeda slysti važiuojant 6 km/h didesniu greičiu, nei panaši priekaba su kitomis padangomis.

Nauja padangų serija skirta ir vežėjams, naudojantiems dviejų ar trijų ašių puspriekabes, ir sunkiasvorių krovinių vežėjams, naudojantiems transporto priemones su daugiau nei viena įprastine ar slankiąja ašimi. Šios padangos tinka įvairiems kroviniams vežti, įskaitant ir labai didelio tūrio krovinius kaip transporto priemonės ar gyvulius.

Užtikrinamos mažesnės degalų sąnaudos

Priekabos ašies padanga „Michelin X® Line EnergyTM T" sumažina veiklos išlaidas dėl jos didesnio energijos efektyvumo, kuris tiesiogiai prisideda prie mažesnių degalų sąnaudų ir anglies dvideginio išlakų. Pavyzdžiui, degalų sąnaudos 100 km gali sumažėti 0,4 litro vienai ašiai, o tai prilygsta iki 1,1 kg mažesnėms vienos ašies CO2 išlakomis - 100 tūkst. km per metus nuvažiuojančios priekabos CO2 išlakos bus mažesnės 2,1 tūkst. kg vienai ašiai.

Padangoje naudojami nauji gumos mišiniai, užtikrinantys labai mažą pasipriešinimą riedėjimui, o dėl karkaso konstrukcijos sumažėja padangos deformacija ir kaitimas. 7 proc. didesnis naujosios padangos sąlyčio plotas užtikrina ir didesnį saugumą - priekabos stabilumą ir geresnį sukibimą su šlapia danga. Tai įvertinta pagal Europos Sąjungos padangų ženklinimo sistemą.

Įrodyta, kad naujoji padanga padidina transporto bendrovių našumą, nes gali būti naudojama iki 14 proc. ilgiau - padanga sukurta taip, kad būtų galima pagilinti jos protektorių ir ją atnaujinti pagal „MICHELIN Remix" technologiją. Padangą atnaujinus, ji eksploatacinėmis savybėmis nesiskirs nuo naujos, tačiau bus sutaupyta nuo 21 iki 29 kg žaliavų.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

18 netikėtų faktų iš turiningo „Transit“ gyvenimo

Neįtikėtini „Ford Transit“ gebėjimai: jis plaukė, gerino greičio rekordus, vežė dramblius ir futbolo komandas

Krovinių gabenimas automobiliais – privalumai ir transporto tipai

Kalbant apie populiariausius ir plačiausiai naudojamos ...

Diskiniai sunkvežimių stabdžiai

Šiandien pakalbėsime apie konstrukciją, sutinkamą tiek priekiniuose, tiek ir...

Kėdainiuose paaiškėjo geriausi sunkiojo transporto vairuotojai

Išmoningai pagerbti ne tik pagrindinių varžybų laimėtojai...

Kėdainiuose – XVI-oji sunkiojo transporto vairuotojų šventė

Šeštadienį, rugsėjo 7 d., šalia Kėdainių esančiame...

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Vilkiko vairuotojo darbo vietos organizavimas

Krovinių transportavimo proceso efektyvumui nemažai įtakos turi ...

Klasikiniai miškovežiai

Miškovežis - didelis, galingas sunkvežimis, pervežantis rąstus, medieną ir ...

„Mercedes Benz Citan“ karavanas Vilniuje

Europoje „Citan" pristatymas įvyko 2012 m. pabaigoje...

Naujasis „Volvo FMX“: novatoriški sprendimai našesniems darbams statybų aikštelėse

Miunchene, Vokietijoje, vykstančios parodos „Bauma" metu pristatytas...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: