Nauja spalva be lašo dažų
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP3540__Large_
  • Sekundes_logo__WinCE_

Vis dažniau gatvėse galima pamatyti išskirtinai atrodančių automobilių, apklijuotų specialiomis plėvelėmis. Tokios PVC plėvelės ne tik suteikia automobiliui neįprastą išvaizdą, bet ir apsaugo kėbulą nuo smulkių pažeidimų.

Labai paprasta

Automobilio apklijavimas PVC plėvele, sparčiai populiarėjantis Lietuvoje, dar prieš penkerius metus buvo gan retas dalykas. Šiandien automobilio savininkas, nusprendęs pakeisti transporto priemonės spalvą, gali tai padaryti per kelias dienas - ypač paprastai ir be jokių pasekmių automobilio kėbului.

Mašinos apklijavimas plėvele - revoliucinė technologija, nušvietusi automobilių pasaulį naujomis spalvomis ir galimybėmis.

Juolab kad beveik neįveikiama skaidri uretano plėvelė, užtempiama ant pažeidžiamiausių automobilio kėbulo dalių, kartu apsaugo nuo įbrėžimų ir korozijos.

Ši dažų apsaugos plėvelė tarsi nematoma jėga, sėkmingai sauganti kėbulą nuo tokių veiksnių, kaip smulkūs akmenukai, abrazyvai ir chemikalai. Daugelis vairuotojų visame pasaulyje jau naudojasi šia technologija, išbandyta ir sėkmingai naudojama ekstremaliame automobilių sporte.

Plėvelės pasirinkimas ypač didelis. Tai ir įvairių spalvų blizgi plėvelė, įvairūs metalo atspalviai bei vadinamieji chameleonai. Taip pat matinės plėvelės, įvairios anglies pluošto ir netgi krokodilo odos imitacijos.

Perklijuoti - pigiau

Plėvelė turi pranašumų net prieš automobilio perdažymą. Apklijuoti kėbulą pigiau, greičiau ir suteikia išskirtinumo - dažais neįmanoma perduoti tų fantastiškų ir įdomių spalvų, kurios tapo pasiekiamos su plėvele. Be to, tai visiškai grįžtamas procesas: panorėjus plėvelę galima bet kada nuimti. Ši savybė be galo patinka naujų automobilių savininkams ir tiems vairuotojams, kurie nenori perdažyti automobilio visam laikui.

Klijuojant plėvelę nereikia specialios dažymo kameros, darbai atliekami greičiau.

Jeigu nusprendėte apklijuoti automobilį plėvele, jokie specialūs reikalavimai netaikomi, tačiau tam, kad būtų gražu, reikėtų, kad kėbulas neturėtų žymių defektų - tai yra nelygumų, rūdžių, didelių įbrėžimų.

Apklijuoti visą automobilį prireikia 15-25 valandų (priklausomai nuo automobilio modelio sudėtingumo ir darbo specifikos).

Mašina turi būti idealiai švari, prieš klijuojant ją reikia apdirbti specialiomis cheminėmis priemonėmis. Tačiau nereikia bijoti: tai nekenkia automobilio dažams.

Apklijavus transporto priemonę plėvele, rekomenduojama per 15 dienų užregistruoti spalvos pakeitimą „Regitroje" bei pakeisti automobilio registracijos dokumentą. Lygiai taip pat, kaip ir perdažant automobilį.

Paprastai nusiima

Kainos skaičiuojamos individualiai, priklausomai nuo plėvelės spalvos ir gamintojo, taip pat automobilio dydžio ir kėbulo sudėtingumo. Vidutiniškai darbas su plėvele kainuoja apie 2 000-3 000 litų, nors yra ir prabangių plėvelių, galinčių patuštinti kišenę ir 8 000-10 000 litų.

Plėvele dengti automobiliai specialios priežiūros nereikalauja, tačiau patartina juos plauti rankiniu būdu - paprasčiausia kempine. Užtat automobilio galima nesausinti, nes vandens lašai nuo jo tiesiog nurieda.

Plėvelė gana paprastai nusiima šildant statybiniu degintuvu. Tai galima padaryti patiems arba  susitarti dėl nuėmimo automobilių plovyklose.

Apklijavimui naudoti rekomenduojama tik kokybišką, visame pasaulyje gerai žinomų gamintojų plėvelę. Plėvelės tarnavimo laikas irgi priklauso nuo spalvos ir gamintojo, tačiau dažniausiai tai būna 5-10 metų. Darbams suteikiama iki 2 metų garantija.

Reziumuojant galima pasakyti, kad automobilio apklijavimas PVC plėvele tikrai greitas ir paprastas būdas sukurti išskirtinį automobilį arba tiesiog pakeisti spalvą.

Donatas BRAZDEIKIS

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Gyvybes gelbsti tik segimi atšvaitai

Į Vilnių sugrįžo baltas autobusiukas, paženklintas ryškiu...

Ne spontaniškai pasirenkamų prekių reklamos privalumai internete

Automobilis, jį aptarnaujančios įmonės, detalės beveik niekada nesirenkamos spontaniškai. Kada ir kaip paveikti prekės pasirinkimą...

Taksi smaugia kainų karas

Drastiškai savo paslaugas atpiginę vežėjai neslepia, kad vos suduria galą su galu ir ieško naujų būdų, kaip išgyventi.

„Tuning World Bodensee 2009“.

Skaitytojo reportažas iš Vokietijoje vykusios parodos

Mėgstamiausi Maiklo Džeksono automobiliai

Kuo važinėjo pop karalius...

„Stebuklas“ kaimyno kieme

„Ford Probe“ keičia įvaizdį…

Paroda „ALT 2009“

Fotoreportažas

Saugaus eismo dieną – efektyvesnės eismo saugumo politikos reikalavimas

Balandžio 6 d. LR Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Saugumas keliuose" Švedijos, Prancūzijos ir Norvegijos ir Lietuvos specialistai pristatė...