Naujasis „Porsche Panamera“ – lenktynininko dvasia prabangaus sedano formoje
Atnaujinta: 2020-03-09
  • 20_PA17P3FID0017_1_low
  • 18_PA17P3FID0012_1_low
  • 10_EX17P3EIX0002_1_low
  • 9_EX17P3EIX0001_1_low
  • 1_PA17P3AOX0001_low

Sportinių automobilių gamintojas „Porsche“ pasaulinės premjeros Berlyne metu oficialiai pristatė laukiamą antros kartos sportinį sedaną „Porsche Panamera“. Nuo pačių pagrindų kurtas naujasis „Porsche Panamera“ modelis išsiskiria nauja variklių gama ir pavarų dėže, patobulinta pakaba, gerokai pasikeitusia išvaizda ir skaitmeninės eros poreikius atitinkančia salono ergonomika. Siūlydamas neprilygstamą dinamikos, valdymo ir inovacijų derinį, naujasis „Porsche Panamera“ tampa naująja prabangių sportinių sedanų ikona.

„Prieš septynerius metus debiutavęs pirmos kartos „Porsche Panamera“ modelis tapo pavyzdžiu, kad prabanga ir kasdienis patogumas gali būti suderinami su neprilygstamomis automobilio valdymo charakteristikomis. Per šį laikotarpį „Porsche“ pardavė daugiau kaip 150 tūkst. šių modelių, jie sulaukė pasisekimo tiek kitose šalyse, tiek ir Baltijos šalių rinkose. Pasaulį išvydęs antros kartos „Porsche Panamera“ modelis įveda naujas dinamiškumo, galios ir inovatyvumo dimensijas. Artimiausioje ateityje „Porsche Panamera“ taps tuo standartu, pagal kurį bus matuojamos kitų prabangių sportinių sedanų galimybės. Kartelė, kuriai reikės prilygti, iškelta labai aukštai“, – sakė įgalioto „Porsche“ atstovo Lietuvoje bendrovės „Prime Auto“ direktorė Rasa Klimavičiūtė.

Nauji varikliai – išaugusi galia, sumažėjusios degalų sąnaudos

Kartu su naujaisiais „Porsche Panamera“ modeliais debiutuoja trijų naujų variklių gama. Galingiausias „Panamera Turbo“ modelis aprūpintas 4 litrų darbinio tūrio V8 benzininiu varikliu, išvystančiu 404 kW/550 AG galią (esant 5750 sūkių per minutę) ir maksimalų 770 Nm sukimo momentą (1960-4500 sūkių per minutę diapazone). Palyginti su ankstesniuoju modeliu, jo galia yra išaugusi 30 AG, o maksimalus sukimo momentas padidėjęs 70 Nm. Su šiuo varikliu „Panamera Turbo“ iki 100 km/val. gali įsibėgėti per 3,8 sekundės, o su „Sport Chrono Package“ įsibėgėjimo laikas – vos 3,6 sekundės. Maksimalus išvystomas greitis – 306 km/val.

„Porsche Turbo“ svorio ir galios santykis sudaro 3,6 kg/AG. Nepaisant įspūdingų dinaminių charakteristikų, šis modelis išsiskiria sumenkusiomis degalų sąnaudomis, kurios siekia 9,4-9,3 l/100 km. Palyginti su ankstesniuoju modeliu, jos sumažėjusios 1,1 l/100 km. Anglies dvideginio emisija sudaro 214-212 g/km. Prie išaugusio šio variklio efektyvumo prisideda ir pirmą kartą V8 tipo variklyje panaudota adaptyvioji cilindrų valdymo funkcija, galinti laikinai „išjungti“ 4 variklio cilindrus.

„Panamera 4S“ modelyje naudojamas 2,9 litro darbinio tūrio V6 benzininis variklis, kurio išvystoma galia siekia 324 kW/440 AG (esant 5 650 sūkių per minutę) ir yra 20 AG didesnė už ankstesnį modelį; 550 Nm jėgos sukimo momentas, palyginti su buvusio modeliu, yra išaugęs 30 Nm, jis išvystomas 1 750-5 500 sūkių diapazone. Šis variklis leidžia „Panamera 4S“ iki 100 km/val. greičio gali įsibėgėti per 4,4 sekundės, su „Sport Chrono Package“ paketu – per 4,2 sekundės, o maksimalus išvystomas greitis siekia 289 km/val. Vidutinės degalų sąnaudos sudaro 8,2-8,1 l/100 km (mažesnės iki 1 l/100 km, palyginti su ankstesniuoju modeliu), anglies dvideginio emisija – 186-184 g/km. Kaip ir V8 variklyje, taip ir šiame degalų purkštukai yra optimaliai išdėstyti pačioje degimo kameroje, kas užtikrina maksimalų variklio darbo našumą ir gyvybingesnę reakciją į akceleratoriaus spustelėjimą. „Panamera Turbo“ ir „Panamera 4S“ išsiskiria itin sodriu išmetimo sistemos garsu.

Tuo metu „Panamera Diesel“ ratus suka naujas V8 dyzelinis variklis, kuris pirmą kartą yra sukomplektuotas su nuolatine keturių varančiųjų ratų sistema. Šis variklis išvysto 310 kW/422 AG galią (esant 3 500 sūkių per minutę) ir 850 Nm jėgos sukimo momentą (išvystomas 1 000-3 250 sūkių diapazone). Gebantis išvystyti maksimalų 285 km/val. greitį, „Porsche Panamera 4S Diesel“ yra šiuo metu greičiausias pasaulyje serijinės gamybos automobilis su dyzeliniu varikliu. 100 km/val. greitį jis pasiekia per 4,5 sekundės, o su „Sport Chrono Package“ – per 4,3 sekundės. Vidutinės kuro sąnaudos sudaro 6,8-6,7 l/100 km, anglies dvideginio emisija – 178-176 g/km. Šiame dyzeliniame variklyje taip pat naudojamos 2 turbinos su kintančia turbinos geometrija. Bet esant mažiems variklio sūkiams veikia tik viena jų, antroji įsijungia pasiekus 2 700 sūkių per minutę ribą. Toks sprendimas leidžia pagerinti dinamines variklio ypatybes.

Visi trys varikliai, pirmą kartą įskaitant ir dyzelinį, gali būti komplektuojami su nuolatine keturių ratų varančiąja sistema ir nauja aštuonių pavarų dvigubos sankabos transmisija „Porsche PDK II“. Šis naujų variklių ir naujos greičių dėžės tandemas lemia iki 16 proc. sumažėjusias degalų sąnaudas.

Naujos sistemos – naktinis matymas ir autopilotas

„Panamera“ modeliai aprūpinti daugybe standartinių ir pasirenkamų vairuotojo asistavimo sistemų. Tarp svarbiausiųjų – vairavimo naktį asistavimo sistema, kuri geba aptikti žmones ir didelius gyvūnus kelyje pagal jų skleidžiamą šilumą. Pasirinkus LED matricinius žibintus su 84 taškų vaizdo sistema, ji padeda aptikti žmones už įprastos apšvietimo zonos ribų ir apie tai iš anksto įspėja vairuotoją, kad jis sugebėtų laiku sureaguoti. Nauja autopiloto sistema „Porsche InnoDrive“, analizuodama palydovo duomenis ir jutiklių bei kamerų informaciją, gali parinkti optimaliausią greitį ir stabdymo intervalą artimiausiems trims kilometrams. Ši sistema ne tik geba palaikyti pastovų greitį, bet ir gali jį sumažinti atsižvelgdama į kelio ženklus, pati įveikti posūkius.

Išorėje – dar veržlesnės ir solidesnės linijos

Antrosios kartos „Panamera“ forma yra įgijusi dar dinamiškesnę išvaizdą ir aštresnių linijų. Naujo modelio ilgis siekia 5 049 mm (34 mm daugiau už ankstesnį modelį), plotis – 1 937 mm (6 mm daugiau), aukštis – 1 423 (5 mm daugiau). Nepaisant padidėjusio automobilio aukščio, šis sedanas atrodo žemesnis ir ilgesnis. Tokį išvaizdos pokytį pirmiausia lemia 20 mm pažeminta galinės dalies stogo linija, nors galinių sėdynių erdvė išsaugota nepakitusi. Ratų bazė taip pat pailginta 30 mm iki 2 950 mm. Priekinė ašis dar labiau pastumta pirmyn, todėl automobilio priekis yra mažiau išsikišęa, o atstumas tarp priekinės ratų arkos ir durų padidėjęs – visa tai padeda sustiprinti prestižinio automobilio įspūdį. Galinė automobilio dalis už galinės ašies atrodo labiau išsikišusi ir kuria galingos pozos įspūdį.

Nors „Panamera“ plotis padidėjo vos 6 mm, automobilio kuriamas pločio efektas kur kas didesnis, o jį sustiprina tokie dalykai kaip A formos oro angos, vizualiai susijungiančios su šoninių sparnų ortakiais, bei horizontalios priekinių grotelių linijos. Dėl naujų ir kompaktiškesnių variklių automobilio priekinė dalis yra pažemėjusi ir padeda kurti plataus, galingo vaizdo įspūdį. Prie galingesnės išvaizdos prisideda ir LED žibintai su keturių taškų LED dienos lempomis.

Automobilio durelės, variklio ir bagažinės dangčiai, stogas, sparnai ir kitos šoninės dalys pagamintos iš aliuminio. Kėbulo elementai ir naujoji stogo linija dar labiau išryškina sportiško automobilio siluetą, kuriame galima atpažinti klasikinę „Porsche 911“ formą. Šoninių stiklų forma taip pat akcentuoja kupė automobiliams būdingą stilistinę išraišką. Plačios ratų arkos pritaikytos didelių matmenų ratams – nuo standartinių 19 colių („Panamera 4S“ ir „Panamera 4S Diesel“) ir 20 colių („Panamera Turbo“) iki pasirenkamų 21 colio skersmens lengvo lydinio ratlankių.

Tai, kad „Panamera“ yra ne tradicinis sedanas, o keturių durų kupė, išryškina galinė automobilio dalis – dinamiška stogo ir bagažinės stiklo linija ir platūs galiniai statramsčiai. Labiausia išsiskiriantis elementas automobilio gale – tai trijų lygių LED žibintai su keturių taškų stabdžių lempomis ir abu žibintus sujungiančia LED juosta. Galinis aptakas nuo šiol yra integruotas į kėbulą, o „Panamera Turbo“ modelyje pakilęs aptakas dar gali išsiplėsti į šalis ir sukurti didesnį paviršiaus plotą. Automobilio galinę dalį užbaigia oro difuzorius su dviem išmetimo antgalių poromis. „Panamera 4S“ ir „Panamera 4S Diesel“ modeliuose antgaliai yra apvalūs, o „Panamera Turbo“ turi trapecijos formos išmetimo vamzdžių antgalius.

Prabangus keturių durų kupė su sportinio automobilio galimybėmis

Naujojo „Panamera“ patogumą ilgose kelionėse ir sportinio automobilio charakterį lemia tokios inovatyvios technologijos kaip adaptyvioji pneumatinė pakaba, kitos automobilio stabilumą kelyje užtikrinančios sistemos. Automobilyje įdiegta pakabos valdymo sistema „4D Chassis Control“, kuri kontroliuoja visus pakabos elementus ir parenka optimalią jų konfigūraciją atsižvelgiant į kelio dangą ir sąlygas. Vairavimo tikslumą dar labiau padidina į vairo judesius reaguojanti ir pasisukantys galinės ašies ratai. Ši funkcija pirmą kartą panaudota „918 Spyder“ ir „911 Turbo“ modeliuose.

„Porsche“ salono ergonomika – ateitis šiandien

„Porsche“ salono ergonomikos skaitmenizacija, prasidėjusi nuo „918 Spyder“ modelio, naujajame „Panamera“ modelyje pasiekia naują lygį. Jame pritaikyta „Porsche Advanced Cockpit“ koncepcija, kurioje analoginės valdymo ir informacijos pateikimo priemonės pakeistos į ateitį orientuotais skaitmeniniais sprendimais.

Daugelio įprastų valdymo mygtukų pakeitė lietimams jautrūs paviršiai, o į prietaisų skydelį ir centrinę konsolę betarpiškai integruoti didelės raiškos ekranai. Vairuotojo apžvalgos zonoje nuolatos yra du 7 colių įstrižainės ekranai, o tarp jų – analoginis tachometras. Centrinėje konsolėje tarp vairuotojo ir keleivio integruotas 12,3 colio įstrižainės jutiklinis ekranas, per kurį galima naudotis naujos kartos „Porsche Communication Management“ sistema su interneto navigacija, kitomis interneto funkcijomis, išmaniojo telefono ir „Apple Car Play“ sąsaja. Tiek vairuotojas, tiek keleivis gali šią sistemą nustatyti pagal savo individualius poreikius. Įprastas funkcijas atliekantys kiti centrinės konsolės mygtukai taip pat valdomi lietimais, tarp jų – net ir oro angų grotelės.

„Panamera“ taip pat išsiskiria geriausiu salono išplanavimu tarp prabangios klasės automobilių. Kasdienį praktiškumą užtikrina 40:20:40 santykiu atlenkiama galinių sėdynių eilė ir bagažinės talpa nuo 495 iki 1304 litrų. O aukštesnį prabangos lygį gali padėti sukurti tokie pasirenkami dalykai kaip pasikeliantis panoraminis stogas, masažinės sėdynės, foninis salono apšvietimas ir erdvinio garso „Burmester“ sistema.

„Porsche“ salonus naujieji „Panamera“ turėtų pasiekti 2016 m. lapkričio pradžioje. „Panamera 4S“ kaina prasideda nuo 114 926 eurų įskaitant mokesčius, „Panamera 4S Diesel“ – nuo 118 919 eurų, „Panamera Turbo“ – nuo 155 582 eurų.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Geriausi automobiliai tolimoms kelionėms

Taip smarkiai brangstant kurui, taupūs automobiliai populiarėja.

„BMW“ ir „Porsche“ automobiliai bus išmokyti naujų triukų

Bene didžiausias automobilių gamintojų galvos skausmas - kova dėl naujų klientų.

Automobilių rinkos klasifikacija

Informacija apie Lietuvoje parduodamus automobilius (atnaujinta 2011 m. rugpjutį)

Kaip laikrodžiai derinami prie automobilių

Šiandien visi prestižiniai automobilių prekių ženklai turi savęs vertus laikrodžių modelius.

Įžymybės ir jų automobiliai

Tai, kas domina daugelį - žvaigždžių mašinos ir jų charakteris.