Naujų KIA automobilių pardavimai Lietuvoje išaugo net 3 kartus
Atnaujinta: 2020-03-09
  • KIA_eco_cee__039_d__Small_

„Kia Motors“ naujų automobilių pardavimai per pirmąjį šių metų ketvirtį augo ir pasaulyje, ir Lietuvoje. Pasaulyje šių metų pirmo ketvirčio pardavimai lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu išaugo 12,3 proc., o Lietuvoje net 3 kartus.

„Kia Motors Corporation“ praėjusią savaitę pranešė, kad 2008 kovo mėnesį buvo parduoti 124 767 keleiviniai, visureigiai ir vienatūriai bei komerciniai automobiliai, tai yra 11,5 proc. metinis pardavimų augimas, kurį sudarė KIA automobilių pardavimai eksportui, vietiniai pardavimai ir pardavimai iš užsienio gamyklų.

Pasaulinius pardavimo duomenis „Kia“ suskirstė pagal pardavimų regionus: bendroji rinka (18 769 parduoti vienetai, metiniai pardavimai išaugo 25,0 proc.) ir Korėja (28 316 parduoti vienetai, metiniai pardavimai išaugo 23,1 proc.); Kinija (13 174 parduoti vienetai, metiniai pardavimai išaugo 16,1 proc.), Europa (36 453 parduoti vienetai, metiniai pardavimai išaugo 13,5 proc.) ir Šiaurės Amerika (28 028 parduoti vienetai, metiniai pardavimai sumažėjo 7,8 proc.).

Per pirmą 2008 metų ketvirtį „Kia“ pasauliniai pardavimai išaugo 12,3 proc., buvo parduoti 33 0887 automobiliai. Bendrojoje rinkoje buvo didžiausias augimas: 52 399 parduoti vienetai, 31,9 proc. augimas, o Kinijos ir Europos metiniai pardavimai smarkiai išaugo: atitinkamai 24,7 proc. (39 498 parduoti vienetai) ir 17,2 proc. (89 205 parduoti vienetai). Korėjos pardavimai taip pat išaugo 10,4 proc. (74 411 parduotų vienetų).

Tuo tarpu Lietuvoje „KIA cee‘d“ modeliui pelnius „Lietuvos metų automobilio 2008“ titulą, „Kia“ nauji automobiliai ėmė sparčiai populiarėti, vien per kovo mėnesį parduoti 59 nauji „Kia“ automobiliai, o per pirmą metų ketvirtį 159 nauji automobiliai, lyginant su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, pardavimai Lietuvoje išaugo net 3 kartus.

Lietuvoje, naujų automobilių rinka per pirmąjį ketvirtį išaugo apie 50 proc., o „Kia“ per pirmą šių metų ketvirtį padidino užimamą dalį rinkos nuo 1,1 iki 2,3 proc.

Populiariausias „Kia“ automobilis Lietuvoje, kurių per 3 šių metų mėnesius parduota jau 106 automobiliai tapo „Lietuvos metų automobilis 2008” - Kia cee’d. Cee‘d užimą kiek daugiau negu 6 proc. C segmento automobilių rinkos Lietuvoje.

„Mums labai malonu, kad Lietuvoje po truputį įsivyrauja europinės tendencijos, juk cee‘d modelis savo klasėje yra vienas populiariausių automobilių Europoje, o ir Lietuvoje po truputį pelnom pripažinimą. Juk rinkoje daugiau nėra nei vieno c klasės modelio, kuriam gamintojas teiktu net 7 metų garantiją, su galimybę ją perduot kitam automobilio savininkui“, - teigė Gintaras Kaukėnas UAB „KIA Auto“ vadovas.

Tuo tarpu visame pasaulyje 2008 metais, geriausiai parduodami „Kia“ modeliai buvo: „Kia cee‘d“, kompaktiškasis visureigis „Kia Sportage compact SUV“, „Kia Rio“, „Kia Cerato“ ir A klasės mažylis „Kia Picanto“. Reikia paminėti, kad cee‘d parduodami tik Europoje, juos projektuoja ir gamina Europoje. Cee‘d pirmą kartą šį mėnesį pateko į antrą geriausiai parduodamų „Kia“ automobilių vietą užsienio gamyklų rinkoje.

Užsienio rinkoje vasario mėnesį buvo parduoti 60 887 „Kia“ keleiviniai automobiliai, metiniai pardavimai išaugo 12,0 proc. Taip pat vasario mėnesį buvo parduotas 32 771 laisvalaikio (RV) automobilis, metiniai pardavimai išaugo 4,2 proc.

Hyoung-Keun Lee vyriausiasis vykdantysis viceprezidentas ir Tarptautinio Verslo skyriaus vykdantysis direktorius sakė: „Kia automobilių pardavimai daugelyje rinkų buvo ypač dideli šį mėnesį. Pažvelgus bendrai, šį mėnesį mes pardavėme daugiau automobilių, nei per bet kurį praeitų metų mėnesį. Mes ir toliau augame Europoje, išaiškėjo bendroji rinka ir tendencijos, kurios pirmajame ketvirtyje duoda gerą ženklą mūsų platintojams visame pasaulyje.“


Kia Motors Corporation (www.kia.com) – kokybiškų automobilių gamintojas tiems, kurių jauna širdis – buvo įsteigtas 1944 ir yra seniausias Korėjos automobilių gamintojas. Kaip Hyundai-Kia Automotive Group dalis, Kia siekia tapti vienu iš pirmaujančių automobilių prekinių ženklų. Aštuoniose šalyse esančiose 14 gamyklų per metus yra pagaminama ir surenkama daugiau, nei 1.4 mil. automobilių. Šie automobiliai yra parduodami ir aptarnaujami per pardavėjų ir platintojų tinklą, kuris apima 165 šalis.

Šiandien Kia turi daugiau, nei 33.000 darbuotojų, o metinės pajamos siekia beveik 17 milijardų JAV dolerių. Kia yra pagrindinė Australijos Atvirojo Teniso rėmėja ir oficiali pasaulinė Davis taurės rėmėja. Kia yra oficiali FIFA transporto partnerė – FIFA Pasaulinės Taurės valdanti institucija – taip pat, kaip EUROTOP yra UEFA partneris. Kia Motors Corporation prekinio ženklo šūkis – „The power to Suprise“ – pristato įmonės globalius įsipareigojimus nuolatinėmis automobilių naujovėmis viršyti klientų lūkesčius.

Daugiau informacijos apie:

„Kia Motors Europe“:

„Kia Motors Europe“ yra „Kia Motors Corporation“ pardavimų, rinkodaros ir paslaugų tiekimo atšaka Europoje. Kartu su vyriausiąja valdyba Frankfurte, Vokietijoje, ji apima rinkas 29 Europos šalyse.

Apie „Kia Motors Corporation“:

„Kia Motors Corporation“ (www.kia.com) – kokybiškų automobilių gamintojas tiems, kurių jauna širdis – buvo įsteigtas 1944 ir yra seniausias Korėjos automobilių gamintojas. Kaip „Hyundai-Kia Automotive Group“ dalis, „Kia“ siekia tapti vienu iš pirmaujančių automobilių prekinių ženklų. Aštuoniose šalyse esančiose 14 gamyklų per metus yra pagaminama ir surenkama daugiau, negu 1.4 mln. automobilių. Šie automobiliai yra parduodami ir aptarnaujami per pardavėjų ir platintojų tinklą, kuris apima 165 šalis.

Šiandien „Kia“ turi daugiau, negu 33.000 darbuotojų, o metinės pajamos siekia beveik 17 milijardų JAV dolerių. Kia yra pagrindinė Australijos Atvirojo Teniso rėmėja ir oficiali pasaulinė Davis taurės rėmėja. Kia yra oficiali FIFA transporto partnerė – FIFA Pasaulinės Taurės valdanti institucija – taip pat, kaip EUROTOP yra UEFA partneris. „Kia Motors Corporation“ prekių ženklo šūkis – „The power to Suprise“ – pristato įmonės globalius įsipareigojimus nuolatinėmis automobilių naujovėmis viršyti klientų lūkesčius.

Daugiau informacijos teiraukitės:


Mantas Vaitiekūnas

UAB „Baltic Communication Partners“

mob. tel. 8 698 13783

mantas.vaitiekunas@bcp.lt

skype: mantas.vaitiekunas

Kristel Korgmaa,

AO KIA Auto Baltijos šalių rinkodaros vadovė,

kristel.korgmaa@kia.ee,

tel.: +372 60 50 155.

Gintaras Kaukėnas

UAB KIA Auto

J.Jasinskio g. 14, Vilnius,

gintaras.kaukėnas@kia.lt ,

tel.+370 5 2125123, 2312659

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Korėjietiškų automobilių eksportas gali nutrūkti

Potencialūs korėjietiškų automobilių pirkėjai gali nemaloniai nustebti sužinoję, kad savo mėgstamo modelio gali ir nesulaukti.

Trumpai apie „KIA“

„Kia“ – Pietų Korėjos įmonė, gaminanti lengvuosius automobilius ir sunkvežimius.

Automobilių rinkos klasifikacija

Informacija apie Lietuvoje parduodamus automobilius (atnaujinta 2011 m. rugpjutį)

„Kia Sorento“ (2002 - 2009) – svečias iš Korėjos

„Kia Sorento" rinkoje pasirodė 2002 m. ir iškart tapo...

Naujų automobilių salonai nuodingi

Paaiškėjo, kad pavojingi ir nauji automobiliai.